The new auction will start soon

Auction 61. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
33735

1983 komplet ozdobnych kopert okolicznościowych z XIV Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej Toruń 83.


45 PLN
33736

1984 Światowa Wystawa Filatelistyczna "Hiszpania 84" w Madrycie, znaczek z przesuniętym drukiem kolorów - barwy srebnej - błąd pokazał się kilka lat temu, obecnie rzadko oferowany.

Fi.2764
Mi.2912
72 PLN
SOLD
33737

1984 40. rocznica Powstania Warszawskiego, parka znaczków z przesuniętą perforacją. Interesujące do zbiorów Powstania Warszawskiego, gdzie w wydaniach powojennych brakuje ciekawych walorów.

Fi.2782
Mi.2930 
270 PLN
33738

1984 poczta samochodowa szlakiem poczty polowej LWP, komplet 7 kart ze znaczkami dodatkowej opłaty, przewiezionych na trasie poszczególnych etapów. Fisher:Cp872-878

Fi.Cp872-78
30 PLN
33739

1984 rocznik kopert FDC (Fi.45.-).

Fi.2751-2811
Mi.2899-2959
30 PLN
33740

1985 rozwój pojazdów pożarniczych, znaczek z błędem "otwarte O w DO".

Fi.2815B1
Mi.2963 
15 PLN
33741

1985 wojna obronna 1919, znaczek z przesuniętym drukiem kolorów, małe skazy na gumie - rude plamki.

Fi.2843
Mi.2991
45 PLN
33742

1985 40-lecie fabryki PAFAWAG, arkusz sprzedażny zagięty w połowie.

Fi.2848
Mi.2996 
25 PLN
33743

1985 Ptaki - dzikie kaczki, seria znaczków w arkuszach; złamania na brzegach marginesów, arkusze poziomo zgięte (Fi.200.-, Mi.190 euro).

Fi.2850-55
Mi.2998-3003 
160 PLN
33744

1985-1987 TOM XVI JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 340 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!


260 PLN
33745

1985 rocznik kopert FDC (bez Bl.82II, Bl.83II; Fi.52.-).

Fi.2812-bl.83I
Mi.2960-Bl.97I
30 PLN
33746

1986 25 lat Układu Antarktycznego, znaczek z mocno przesuniętym drukiem barwy czarnej (przechodzi już na sąsiedni znaczek), na dole dla porównania normalny znaczek.

Fi.2885
Mi.3033
250 PLN
33747

1986 Polska żegluga bałtycka, blok z błędem "zdwojony wyraz ROGALIN".

Fi.bl.19B1
Mi.Bl.99 
20 PLN
33748

1986 Światowa Wystawa Filatelistyczna "Stockholmia '86", oryginalna paczka zawierająca 100 sztuk bloku nie rozpieczętowana.

Fi.bl.86
Mi.Bl.100 
60 PLN
33749

1986 rocznik kopert FDC (bez Bl.84-85, Bl.86, Bl.87; Fi.49.-).

Fi.2865-2927
Mi.3013-75
30 PLN
33750

1987 wizyta Jana Pawła II w Polsce, arkusz sprzedażny.

Fi.2951-2
Mi.3099-100 
20 PLN
33751

1987 III wizyta Papieża Jana Pawła II w Polsce, 2 arkusze: odmiana z numerem i bez numeru (z błędem uszkodzona litera K w POLSKA).

Fi.2951-2 B1
Mi.3099-100 
50 PLN
33752

1987 Poczet królów i książąt polskich (II) - Bolesław Chrobry znaczki z przywieszkami i pustopolami z lewej i prawej strony.

Fi.2983
Mi.3131
30 PLN
33753

1987 poczet królów i książąt polskich, znaczek z przywieszką i pustopolem.

Fi.2983
Mi.3131
10 PLN
33754

1987 Bolesław Chrobry, znaczek z mocno przesuniętym drukiem barwy stalowo-niebieskiej (obramowania rysunku). Unikalny narożny egzemplarz - możliwe że istniał wyłącznie jeden arkusz drukarski (3x35szt.), sprzedany w abonamencie w Poznaniu.

Fi.2983
Mi.3131 
330 PLN
33755

1987 Bolesław Chrobry, kompletny arkusz z przywieszkami i pustopalami.

Fi.2983ark.
Mi.3131 
130 PLN
33756

1987 Poczet królów polskich - Mieszko II, dolny pasek arkusza z numeratorem.

Fi.2984
Mi.3132 
15 PLN
33757

1987 blok "Papież - Jaruzelski" na kopercie ze stemplem pierwszego dnia obiegu bloku z 5.6.87, katalog Fischera nawet nie odnotowuje prawdziwej FDC z całą pewnością jedna z najrzadszych i najtrudniejszych do zdobycia kopert z pierwszego dnia obiegu z okresu PRL, większość kopert uchodzących za FDC to po prostu koperty z kasownikiem okolicznościowym ze spotkania Papieża z gen. Jaruzelskim na Zamku; oryginalnych kopert ostemplowanych 5 czerwca 1987 istnieje prawdopodobnie tylko kilka sztuk!

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102 
800 PLN
33758

1987 spotkanie Jana Pawła II z gen. Jaruzelskim na zamku w Warszawie, blok czysty.

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102 
150 PLN
33759

1987 spotkanie papieża Jana Pawła II z gen. Wojciechem Jaruzelskim, blok.

Fi.bl.88
Mi.Bl.102
110 PLN
33760

1987 koperta FDC bloku z okazji spotkania Jana Pawła II z gen. Wojciechem Jaruzelskim na zamku królewskim w Warszawie.

Fi.bl.88
Mi.Bl.102 
150 PLN
33761

1987 rocznik kopert FDC (bez Bl.88; Fi.55.-)

Fi.2928-85
Mi.3076-3133
33 PLN
33762

1987 SOLIDARNOŚĆ - INICJATYWA WALKI CZYNNEJ - 120 rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego, dwa pamiątkowe bloczki przedstawiające Marszałka w różnych okresach jego życia.


60 PLN
33763

1988 wojna obronna 1939, znaczek z błędem "przerwane 2 w nominale".

Fi.3013B2
Mi.3160 
10 PLN
33764

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, kart maksimum.

Fi.3021, 3025, 3028
10 PLN
33765

1988 70 rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty.

Fi.bl.137 (93)
Mi.Bl.107 
70 PLN
33766

1988 całostka z dodatkową frankaturą mechaniczną.

Fi.Ck84
10 PLN
33767

1988 "70 LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI", karta pocztowa skasowana okolicznościowo 11.11 w Sulejówku stemplem z wizerunkiem Marszałka Piłsudskiego.

Fi.Cp984
20 PLN
33768

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, blok.

Fi.bl.93
Mi.Bl.107
50 PLN
33769

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, blok.

Fi.bl.93
Mi.Bl.107 
55 PLN
33770

1988 rocznik kopert FDC (bez Bl.93; Fi.46.-).

Fi.2986-3041
Mi.3134-89
50 PLN
33771

1988-1989 TOM XVII JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 205 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!


155 PLN
33772

1988 SOLIDARNOŚĆ - 125 rocznica Powstania Styczniowego, pamiątkowy bloczek przedstawiający Romualda Traugutta, Dionizego Czachowskiego, herb powstańczy i Krzyż pamiątkowy 70-lecia Powstania Styczniowego.


40 PLN
33773

1988 SOLIDARNOŚĆ - 70 rocznica odzyskania niepodległości, pamiątkowy pasek znaczków przedstawiających: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, flagę z białym orłem, Ignacego Paderewskiego i Józefa Hallera .


40 PLN
33774

1989 Konie, arkusz sprzedażny znaczka o nominale 15 zł.

Fi.3043
Mi.3191 
35 PLN