The new auction will start soon

Auction 61. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
33695

1979 badanie kosmosu, dolny prawy znaczek z błędem "trzy gwiazdki".

Fi.2511s
Mi.2659 
25 PLN
33696

1979 60-lecie PKOl, czarnodruk z numerem po lewej stronie, piękny stan, symboliczny numer po lewej.

Fi.bl.105ND (61)
Mi.Bl.74ND 
220 PLN
33697

1979 wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, bloki na kopertach FDC.

Fi.bl.62a, b
Mi.Bl.75, 76
40 PLN
33698

1979 40. rocznica napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę, oryginalna paczka zawierająca 100 sztuk bloku nie rozpieczętowana.

Fi.bl.65
Mi.Bl.79 
70 PLN
33699

1979 rocznik kopert FDC (Fi. ponad 100.-).

Fi.2455-2515
Mi.2602-63
90 PLN
33700

1980 "70-ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI" dekoracyjna całość ostemplowana okolicznościowo 11.XI we Wrocławiu.

Fi.2095, 2685
Mi.2242, 2833 
20 PLN
33701

1980-1989 komplet 10 czystych roczników obejmujący wszystkie podstawowe znaczki i bloki, nie zawierający: odmian, znaczków z przywieszkami, arkusików (Fi. ponad 740.-).

Fi.2516-3104
Mi.2664-3252 
500 PLN
33702

1980 nowodruk wydany z okazji Igrzysk Olimpijskich w Lake Placid i Moskwie, niski nakład zaledwie 20.000 sztuk.

Fi.2526-9 ND
Mi.2674-7 
200 PLN
33703

1980 35. rocznica układu PRL - ZSRR, znaczek z uskokiem ząbkowania.

Fi.2533
Mi.2681 
40 PLN
33704

1980 Pablo Picasso, nowodruk w pięknym stanie.

Fi.2580ND
Mi.Bl.74ND 
220 PLN
33705

1980 katalog Wystawy Projektów Polskiego Znaczka Pocztowego, zdjęcia czarno białe projektów znaczków prezentowanych wedle ich projektantów.


40 PLN
33706

1980-1981 TOM XIV JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 90 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!


70 PLN
33707

1981 "70 LAT HARCERSTWA POLSKIEGO WYSTAWA" Warszawa 1, znaczek wydany z okazji 150 rocznicy Powstania Listopadowego na ozdobnej kopercie, ostemplowany okolicznościowo 29.XI w pierwszym dniu obiegu; temat - HARCERSTWO.

Fi.2572
Mi.2720 
25 PLN
33708

1981 sport balonowy, znaczek z błędem "ń w Anderson".

Fi.2586B1
Mi.2734 
20 PLN
33709

1981 restytucja żubra, arkusz sprzedażny zagięty w połowie bez dolnego marginesu (10 serii).

Fi.2608-12
Mi.2764-8 
30 PLN
33710

1981 Restytucja żubra, arkusz znaczków za 6,50 zł (10 pasków po 5 znaczków) bez górnego marginesu; arkusz zgięty pionowo (Fi.40.-, Mi.60 euro).

Fi.2608-12
Mi.2764-68 
25 PLN
33711

1981 Sport modelarski, arkusze czyste znaczków drukowanych w NRD; na dolnym marginesie oznaczenia drukarni "VEB Wertpapierdruckerei der DDR"; dobry stan zachowania (arkusze pionowo zgięte).

Fi.2614-19
Mi.2757-62 
108 PLN
SOLD
33712

1981 Dzień Znaczka - stara broń, arkusze czyste znaczków drukowanych w NRD; oznaczenia drukarni "VEB Wertpapierdruckerei der DDR"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2621-22
Mi.2769-70 
80 PLN
33713

1981 200 lat Starego Teatru w Krakowie, znaczek z przesuniętą do góry i częściowym niedodrukiem barwy złotej (ornament).

Fi.2631
Mi.2779
60 PLN
33714

1981 pomniki Ofiarom Grudnia 1970 roku, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2634-35
Mi.2782-83 
40 PLN
33715

1981 list z Warszawy ze stemplem cenzury stanu wojennego z Warszawy 18.XII.81 urzędu cenzury 177.


35 PLN
33716

1982 Poczta internowanych w czasie stanu wojennego, więzienie Białołęka.

Fi.2444
Mi.2591  
45 PLN
SOLD
33717

1982 Poczta internowanych w czasie stanu wojennego, więzienie Białołęka.

Fi.2444
Mi.2591 
50 PLN
SOLD
33718

1982 list z Warszawy ze stemplem urzędu cenzury nr 603.

Fi.2508
40 PLN
33719

1982 list z Warszawy ze stemplem urzędu cenzury nr 626.

Fi.2551
30 PLN
33720

1982 fałszerstwo dywersyjno-propagandowe "13.XII.1981r. WOJNA WRON Z NARODEM 13.XII.1982r." nadruk z 21 pozycji, miejscowy list wysłany 14.II.1983 w Warszawie, niewielki nakład, rzadko oryginalnie użyte, jest to prawdopodobnie jedna z niewielu zachowanych przesyłek, gwarancja i fotoatest Schmutz.

Fi.2644FP
3 200 PLN
33721

1982 600 lecie obecności Obrazu Jasnogórskiego, znaczek z błędem "OBLEŻENIE".

Fi.2671 B1
Mi.2819 
15 PLN
33722

1982 50-lecie zwycięstwa w Challenge, blok z błędem "przerwana trasa Madryt-Pau", gwarancja.

Fi.Bl.73 B
Mi.Bl.87 
15 PLN
33723

1982 "50-lecie zwycięstwa polskich lotników - Challenge" blok z błędem "przerwana trasa Madryt - Pau" na kopercie FDC, gwarancja.

Fi.bl.117(73) B
Mi.Bl.87 
20 PLN
33724

1982 telegram z dwoma stemplami stanu wojennego OCENZUROWANO.


40 PLN
33725

1982 list z Lublina ze stemplem cenzury stanu wojennego Urząd Cenzury 828.


35 PLN
33726

1982 list z Niemiec do Wyrzyska ze stemplem Urzędu Cenzury nr 714.


20 PLN
33727

1982-1984 TOM XV JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 135 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!


100 PLN
33728

1982 rocznik kopert FDC (bez Bl.75; Fi.54.-).

Fi.2644-99
Mi.2792-2647
31 PLN
33729

1983 750-lecie praw miejskich Torunia, bardzo rzadki znaczek z pustopolem na dole.

Fi.2728
Mi.2876 
350 PLN
33730

1983 750-lecie praw miejskich Torunia, znaczek z pustopolem.

Fi.2728
Mi.2876 
10 PLN
33731

1983 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna Toruń 83.

Fi.2728
Mi.2876 
10 PLN
33732

1983 40. rocznica powstania Armii Ludowej, znaczek z lekkim przesunięciem koloru czarnego w bok na emblemacie.

Fi.2749
Mi.2897 
10 PLN
33733

1983 "ODSŁONIĘCIE HARCERSKIEGO POMNIKA" Katowice 1, karta pocztowa maksimum, ostemplowana okolicznościowo 4.IX; temat - HARCERSTWO.

Fi.Cp844
20 PLN
33734

1983 rocznik kopert FDC (bez Bl. 78; Fi.44.-).

Fi.2700-50
Mi.2848-98
30 PLN