The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 61. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
32121

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem, część belki już na dole znaczka.

Fi.376a
Mi.409b
25 PLN
32122

1945 wydanie przedrukowe, parka z pionowo przesuniętym nadrukiem.

Fi.376a
Mi.409b
45 PLN
32123

1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków z przesuniętym w dół nadrukiem, gwarancja Walocha.

Fi.376a
Mi.409b
85 PLN
32124

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z drukiem na zagięciu bez prawej perforacji, perforacja mogła też być obcięta ze względu na uszkodzenie prawego brzegu arkusza, osobliwe i unikalne, gwarancja Więcław.

Fi.376a
Mi.409b 
1 500 PLN
32125

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem z dolnego rzędu, bez fragmentu nadruku na dole znaczka.

Fi.376a
Mi.409b 
35 PLN
32126

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem i skrzywionym nadrukiem.

Fi.376a
Mi.409b 
30 PLN
32127

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym w poziomie nadrukiem.

Fi.376a
Mi.409b 
30 PLN
32128

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z silnym abklaczem.

Fi.376a
Mi.409b 
80 PLN
32129

1945 list firmowy z prowizorycznym stemplem Wrocławia 17.10.45 do Warszawy.

Fi.376a
Mi.409b 
80 PLN
32130

1945 kartka z Płocka 19.12.45 do Bydgoszczy, przejściowy prowizoryczny kasownik z Płocka.

Fi.376a
Mi.409b 
130 PLN
32131

1945 wydanie przedrukowe, 1,50zł/25gr - pojedyncza frankatura, list wysłany 4.12 z Wadowic do Krakowa 3 dni po podwyższeniu taryfy, Poczta "przepuściła" list - oznaczyła dopłatę ale jej nie pobrała, ciekawa całość.

Fi.376a
Mi.409b 
60 PLN
32132

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.376a
Mi.409b 
30 PLN
32133

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym III formy typ 2, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.376aIIINo
Mi.409bK
300 PLN
32134

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym III formy typ 1, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.376aIIINo
Mi.409bK
300 PLN
32135

1945 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczków za 1,50 zł./25 gr., makulatura, bardzo rzadki "suchy" nadruk I formą, miejscami znikomą ilością farby, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.376a Mk
Mi.409b 
1 000 PLN
32136

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwrócony formy II typ 2, plamka w prawym dolnym narożniku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.376aNo
Mi.409bK 
350 PLN
32137

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwrócony formy II typ 1, gwarancja Perzyński.

Fi.376aNo
Mi.409bK 
350 PLN
32138

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym z formy II z poz. 1, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.376aNo Typ 1
Mi.409bK 
400 PLN
32139

1945 wydanie przedrukowe, pasek znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 11-15, pierwsze dwa znaczki bez nadruku, trzeci z nadrukiem szczątkowym, na odwrocie złożony i sklejony pasek pozostałych znaczków z tego rzędu z pozycji 16-20, fotoatest.

Fi.376aT1
Mi.409b 
600 PLN
SOLD
32140

1945 wydanie przedrukowe, 1,50 zł (forma III) - parka zawierająca dwa typy znaczków na poleconej karcie wysłanej 15.XI z Brwinowa do polskiego obozu zbornego w Le Courtine; stempelek cenzury wojskowej nr.573; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.376aT1+T2
Mi.409b 
200 PLN
32141

1945 miejscowy list z Krakowa.

Fi.376aT2
Mi.409b 
30 PLN
32142

1945 wydanie przedrukowe, parka z nadrukami typ 1 + 2.

Fi.376a Typ 1+2
Mi.409b 
15 PLN
32143

1945 wydanie przedrukowe, odbitka kontrolna 100 kliszowej formy przedrukowej dla znaczka 376a z formy II, arkusz zagięty w połowie z nieznaczne uszkodzeniami, ogólnie w bardzo dobrym stanie, bardzo rzadkie - prawdopodobnie unikalne, wartość katalogowa 30.000 zł, fotoatest Monkos.

Fi.376a ok
20 000 PLN
32144

1945 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem I formy poz.62 (Fi.600.-); pięknie czytelnie skasowany w Sosnowcu, gdzie znaczki te były używane; nieco wyblakły podczas eksploatacji i odmaczania, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.376b F.I
Mi.409a
324 PLN
SOLD
32145

1945 wydanie przedrukowe, piękny marginesowy znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy (typ 1, poz.97); wysoka wycena katalogowa (Mi.800 euro), sygnowany Witkowski, gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.376b FII T1
Mi.409a 
1 500 PLN
32146

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem formy pierwszej z poz. 65, usterka w postaci odbitej spacji na prawym marginesie, znaczek z nadrukiem I formy czysty jest jednym z najrzadszych znaczków Polski Ludowej, znaczki czerwone z nadrukiem trafiły do obiegu do kliku urzędów pocztowych i tam zostały w większości zużyte w obiegu pocztowym, bardzo dobry stan, gwarancja z oznaczeniem Monkos.

Fi.376bFI
Mi.409a 
7 000 PLN
32147

1945 wydanie przedrukowe - "czerwone 1,50 zł", jeden z najciekawszych błędnodruków Polski powojennej na liście wysłanym 16.III.46 z Krakowa do miejscowości Łyczanka; znaczek przedrukowano formą II - typ 2, poz.39 (wycena samego tylko znaczka kasowanego Mi.500 euro), sygnatura i opis A.Łaszkiewicz, gwarancja Krawczyk.

Fi.376b FII T2
Mi.409a 
3 200 PLN
32148

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z uszkodzonym prawostronnie nadrukiem II formy (typ 2, poz.30); co unikalne na znaczku podstawowym z końcowej fazy druku III walcem, kiedy to na kilkunastu arkuszach odnotowano na tej pozycji powstanie dużego błędu "wcięcie w prawej cyfrze 2" (możliwe jest przedrukowanie kilku takich znaczków, ale do tej pory inny egzemplarz znaczka z tym błędem nie jest znany), gwarancja i opis błędu Schmutz.

Fi.376b FII T2 B
Mi.409a 
3 000 PLN
32149

1945 wydanie przedrukowe, kiedyś parka znaczków za 1.50zł./25gr. w kolorze czerwonym (Mi.2 x 500 euro), nadruk II formą poz.95 i 96, dwa różne typy - z kropką na górze i na 2/3 wysokości cyfr; zdjęte z listu użytkowego nadanego w Krakowie 25.X.45; na liście były jeszcze parką i to parką w najrzadszym układzie kropek typ 2+typ 1, podczas odmaczania parka zapewne się rozpadła, ale oba znaczki zachowały się w bardzo dobrym stanie gwarancja Ryblewski, z opisem Schmutz.

Fi.376b FII T2 i T1
Mi.409a 
1 300 PLN
32150

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem formy I z nadrukiem typu 1 z obiegu pocztowego z Sosnowca, gwarancja Ryblewski.

Fi.376b FI T1
Mi.409a 
1 000 PLN
32151

1945 wydanie prowizoryczne, znaczek w kolorze czerwonym z silnie przesuniętym nadrukiem formy II z oryginalnego obiegu pocztowego z Koła,istniał jeden taki arkusz, znaczek podstawowy ze zdwojonym drukiem, do dzisiaj znane dwa znaczki z tego wyjątkowego arkusza, duża rzadkość, fotoatest.

Fi.376bIIT2
Mi.409a 
4 500 PLN
32152

1945 wydanie przedrukowe, parka z nadrukiem drugiej formy z poz.79-80, oba nadruki typ 2, prawy znaczek z uszkodzoną belką z prawej strony, gwarancja Mikulski i z oznaczeniem Schmutz.

Fi.376b T2
Mi.409a 
2 100 PLN
SOLD
32153

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w bardzo rzadkim kolorze jasnoczerwonym z obiegu z Poznania, gwarancja i opis Walisch.

Fi.376c
Mi.409 
580 PLN
32154

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w rzadkim kolorze ciemno brązowoczerwonym z obiegu, gwarancja i opis Walisch.

Fi.376d
Mi.409 
480 PLN
32155

1945 list polecony z Poznania 16.VIII.46 do Warszawy.

Fi.377, 395
Mi.410, 428 
15 PLN
32156

1945 list lotniczy polecony z Płońska do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stempel odbiorczy i cenzury amerykańskiej.

Fi.377, 400
40 PLN
32157

1945 zabytki Gdańska, seria z odmianami.

Fi.377-9
Mi.410-12
120 PLN
SOLD
32158

1945 zabytki Gdańska, wieloblok znaczków ciętych.

Fi.377nz
Mi.410U 
1 000 PLN
32159

1945 zabytki Gdańska, blok legitymacyjny.

Fi.378
Mi.411
30 PLN
32160

1945 list z Olsztyna 10.1.45 do Stanów Zjednoczonych, stempel cenzury wojskowej nr 680.

Fi.379B
Mi.412A 
60 PLN