Auction 60. Inter-war Poland 1919-1939

23024

1938 AMBULANS - 123, znaczek za 10 gr. ze stemplem ambulansu Ostrów - Warszawa; kursującego tylko w sezonie 1938/39 i 1939.

Fi.295
Mi.316
20 PLN
23025

1938 kartka z Gdyni 31.X. do Niemiec.

Fi.296, Cp78
19 PLN
23026

1938 list na kopercie firmowej z Poznania 16.XII.38 do Leszna, wirnik propagandowy poczty.

Fi.298
Mi.319
30 PLN
23027

1938 pojedyncza frankatura na liście z Warszawy 22.IX.38.

Fi.298
Mi.319
10 PLN
23028

1938 list firmowy z Warszawy do Niemiec.

Fi.298, 304
Mi.319, 325
25 PLN
23029

1938 WILEŃSZCZYZNA - PODBRODZIE - list polecony, wysłany 15.VIII z miejscowości Podbrodzie (powiat święciański) do Warszawy, doskonałe odbitki datowników z wyróżnikiem "b"; kasowniki odbiorcze na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.299
Mi.320
100 PLN
23030

1938 kartka z Skalmierzyc do Poznania.

Fi.303
Mi.324
30 PLN
23031

1938-1939 roczniki znaczków czystych.

Fi.303-Bl.8
Mi.324-Bl.8
1 800 PLN
23032

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, bloki z małymi śladami podlepek na marginesie liczone jako parki znaczków z bloku (Fi.400.-).

Fi.306-07A-B (bl.5)
Mi. 327-28A-B (bl.5)
400 PLN
23033

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, czysta seria znaczków z bloku w parkach (Fi.200.-).

Fi.306-07A-B
Mi.327-28A-B
200 PLN
23034

Fi.306-07B
Mi.327-28A
40 PLN
23035

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, komplet znaczków z bloków.

Fi.306-7A, B
Mi.327-8A, B
180 PLN
23036

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek ząbkowany za 45 gr z bloku, ostemplowany 3.V kasownikiem okolicznościowy "OGÓLNOPOLSKA V WYSTAWA FILATELISTYCZNA" na pamiątkowej karcie z wystawy; rzadko spotykany walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 38 004).

Fi.306B
Mi.327A
100 PLN
23037

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok z podlepkami na marginesach, znaczek w idealnym stanie.

Fi.308
Mi.329
90 PLN
23038

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, czysty znaczek z bloku.

Fi.308
Mi.329
140 PLN
23039

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok czysty ze śladami podlepek na marginesie, liczony jako znaczek z bloku.

Fi.308 (bl.6)
Mi.329
150 PLN
23040

1938 list ze stemplem okolicznościowym ze Lwowa "Semper fidelis 1-22 listopad 1918.-1938", Myślicki 38117.

Fi.310
20 PLN
23041

1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, seria.

Fi.310-22
Mi.331-43
70 PLN
23042

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria w doskonałym stanie zachowania.

Fi.310-22
Mi.331-43
110 PLN
23043

1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna, czysta.

Fi.310-22
Mi.331-43
140 PLN
23044

1938 karnet - "20 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI", zawierający znaczki serii "historycznej" i pierwsze definitywne (nie przedrukowe) wydanie Portu Gdańsk!!!

Fi.310-22,Bl.7, 32-5
Mi.331-43,Bl.7,34-7
180 PLN
23045

1938 "WOROCHTA PERŁA UZDROWISK - RAJ NARCIARZY" wyróżnik "e", widokówka datowana 31/XII w Schronisku P.T.T. na Zaroślaku pod Howerlą, wysłana 2.I.1939 z Worochty, dodatkowy stempelek propagandowy schroniska "Zwiedzajcie Park Narodowy/ w CZARNOHORZE/ Kraina Słońca i Śniegu/ - Raj Narciarzy"; w okresie międzywojennym schronisko funkcjonowało od 1927 roku, spłonęło w czasie wojny; rzadki walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 35 002).

Fi.312
Mi.333
300 PLN
23046

Fi.315MK
Mi.336
45 PLN
23047

1938 list z Warszawy 21.XI.38 do Niemiec z wirnikiem propagandowym poczty.

Fi.318
Mi.339
20 PLN
23048

1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, czwórka z bloku.

Fi.323-26
Mi.344-47
50 PLN
23049

1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, seria znaczków z bloku ostemplowanych 28.V.1939 na specjalnych kartach stemplem okolicznościowym "PIERWSZA WYSTAWA ZBIORÓW GDYŃSKIEGO TOWARZYSTWA FILATELISTÓW" (Myślicki 39 011); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.323-26
Mi.344-47
200 PLN
23050

1938 "ZAKŁAD ZDROJOWO-KĄPIELOWY" Iwonicz, stempel okolicznościowy, na widokówce (Okopy św.Trójcy - "Jar Dniestru") pisanej w miejscowości Miejsce Piastowe, wysłanej 23.VII z Iwonicza do Stalowej Woli (Myślicki 28 005).

Fi.334
Mi.355
40 PLN
23051

1938 25. rocznica wymarszu Legionów, znaczki z bloku.

Fi.336-8
Mi.357-9
80 PLN
23052

Fi.Bl.5A, B
240 PLN
23053

Fi.bl.5A, B
350 PLN
23054

Fi.bl.6
160 PLN
23055

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok czysty w ładnym stanie.

Fi.Bl.6
300 PLN
23056

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok kasowany okolicznościowo w ładnym stanie.

Fi.Bl.6
100 PLN
23057

Fi.Bl.6
160 PLN
23058

1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, blok kasowany okolicznościowo.

Fi.Bl.7
60 PLN
23059

1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty.

Fi.Bl.7
100 PLN
23060

1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty na pożółkłym papierze, poza tym w pięknym stanie.

Fi.bl.7
60 PLN
23061

1938 list z Lwowa z wirnikiem "BUDUJMY SZKOŁY ZWALCZYMY CIEMNOTĘ". Ciekawa definicja pod sygnaturą jako "list pocztowy".

Fi.Ck7
45 PLN
23062

Fi.Ck7
50 PLN
23063

1938 całostka z grzecznościowo odbitym stemplem i kasownikiem agencji pocztowo telegraficznej w Orzechowie.

Fi.Cp72
80 PLN