Auction 60. Inter-war Poland 1919-1939

22823

1932 "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" Warszawa 2 (wyróżnik *c*), okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 27.X do Radomia (Myślicki 32 123).

Fi.254
Mi.275
40 PLN
22824

1932 godło Państwa tzw. małe doniczki, fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 25 gr. (Fi.650.-), lekkie zgięcia w papierze, niepodniesiona gwarancja Schmutz.

Fi.255 FP
Mi.276 Pfa
400 PLN
22825

1932 wydanie obiegowe "doniczki", fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 25 gr na kopercie listu z Warszawy do Katowic, prawidłowa frankatura 5 + 25 gr, znaczki ostemplowane 9.10.33 datownikiem Warszawa 1; bardzo rzadko spotykany walor (Fi. -,-) w dobrym stanie zachowania; oznaczenie pod znaczkiem FP z parafką - gwarancja Krawczyk.

Fi.255 FP, 251
Mi.276 Pfa, 272
3 200 PLN
22826

1932 małe doniczki, luzaki.

Fi.257
Mi.278
20 PLN
22827

Fi.Cp50I, 242
65 PLN
22828

1932 miejscowy polecony list urzędowy z Dobczyc.

20 PLN
22829

1932 list urzędowy z Ministerstwa Spraw Zagranicznych do Tuchowa.

15 PLN
22830

1932 "ROBUR Związek Kopalń Górnośląskich" - 20 gr frankatura mechaniczna H7, karta firmowa wysłana 30.VIII z Katowic do Kielc.

40 PLN
22831

1933 list lotniczy a Warszawy do Paryża, bardzo rzadki list nadany z urzędu pocztowego w porcie lotniczym na Okęciu, gwarancja.

Fi.214, 221
Mi.229, 242
700 PLN
22832

1933 kartka z Krzemieniewa do Skierniewic,

Fi.226
Mi.245
10 PLN
22833

Fi.240, 245
Mi.259, 264
150 PLN
22834

Fi.242
15 PLN
22835

1933 miejscowy list polecony z Warszawy 21.X.33.

Fi.242, 258
Mi.272, 279
25 PLN
22836

1933 WILEŃSZCZYZNA - PRZEBRODZIE - list polecony wysłany 11.III z miejscowości Przebrodzie (powiat brasławski) do Wilna, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "*"; kasowniki odbiorcze na odwrocie: Wilno 1 z wyróżnikiem "ł" i rzadki Wilno 6 z wyróżnikiem "a"; dobry stan zachowania (niewielkie ślady archiwizacji); z kolekcji G.Hahne.

Fi.243, 257
Mi.262, 278
200 PLN
22837

Fi.250
Mi.271
50 PLN
22838

Fi.254
Mi.275
60 PLN
22839

1933 list polecony z Sławatycz 6.I.33 do Piszczac, obcięta lewa strona koperty.

Fi.257
Mi.278
10 PLN
22840

1933 700-lecie Torunia.

Fi.258
Mi.279
155 PLN
22841

1933 700-lecie założenia Torunia.

Fi.258
Mi.279
200 PLN
22842

1933 700-lecie Torunia, gwarancja Petriuk.

Fi.258
Mi.279
180 PLN
22843

Fi.258
Mi.279
180 PLN
22844

1933 firmowy list polecony z Krakowa do Niemiec.

Fi.258
Mi.279
55 PLN
22845

Fi.258 P4
Mi.279
3 000 PLN
22846

Fi.258D
Mi.279Y
1 200 PLN
22847

Fi.258G
Mi.279
220 PLN
22848

1933 kartka z Warszawy z wirnikiem propagandowym "Paczki żywnościowe".

Fi.259
70 PLN
22849

1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty.

Fi.259
Mi.280
80 PLN
22850

1933 F.Żwirko i S.Wigura, marginesowy znaczek czysty (Fi.130.-).

Fi.259
Mi.280
80 PLN
22851

1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku (Fi.520.-).

Fi.259
Mi.280
400 PLN
22852

1933 zwycięzcy Challenge'u.

Fi.259
Mi.280
30 PLN
22853

1933 zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura, znaczek na papierze z rzadkim znakiem wodnym II.P, fotoatest Walisch.

Fi.259P
Mi.280Y
1 800 PLN
22854

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna.

Fi.260
Mi.281
70 PLN
22855

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna.

Fi.260
Mi.281
45 PLN
22856

Fi.260D
Mi.281
110 PLN
22857

Fi.260D
Mi.281Y
90 PLN
22858

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.D (trąbki w dół Fi.110.-) na wycinku ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika.

Fi.260D
Mi.281Y
70 PLN
22859

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, marginesowa parka znaczków za 60 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.220.-), gwarancja Łaszkiewicz, z opisem Schmutz.

Fi.260D
Mi.281Y
200 PLN
22860

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół, na miejscowym liście (opłata niezgodna z taryfą) przesłanym 21.V w Toruniu, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym.

Fi.260D
Mi.281Y
150 PLN
22861

Fi.260G
Mi.281X
120 PLN
22862

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, gwarancja Petriuk.

Fi.261
Mi.282
70 PLN