Auction 60. PoW Woldenberg camp

24023

Fi.36b
700 PLN
24024

Fi.37
40 PLN
24025

1944 150. rocznica powstania kościuszkowskiego, znaczek na wycinku, ładnie ostemplowany 3.V. w rocznicę Konstytucji 3 maja, gwarancja.

Fi.37
25 PLN
24026

1944 święto 3Maja.

Fi.38
15 PLN
24027

Fi.38
150 PLN
24028

Fi.38
120 PLN
24029

1944 Święto 3 Maja, kasowane znaczki za 35 f. w różnych odcieniach, gwarancja Krawczyk,.

Fi.38
20 PLN
24030

1944 święto 3 maja, znaczek ostemplowany 20.VIII kasownikiem okolicznościowym "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH"; gwarancja.

Fi.38
30 PLN
24031

Fi.39
200 PLN
24032

Fi.40
100 PLN
24033

Fi.40
30 PLN
24034

1944 Święto Morza znaczek na wycinku z obiegu ostemplowany 29.VI kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO MORZA"; gwarancja.

Fi.40
30 PLN
24035

1944 Woldenberg - Oflag IIC, Rok Olimpijski, kasowany znaczek za 10 f. w kolorze czerwonym o jasnym odcieniu, gwarancja.

Fi.41
25 PLN
24036

Fi.41
50 PLN
24037

1944 Woldenberg - Oflag IIC, Rok Olimpijski, znaczek za 10 f. w kolorze czerwonym o ciemnym odcieniu, gwarancja Krawczyk.

Fi.41
20 PLN
24038

Fi.41
200 PLN
24039

Fi.41
40 PLN
24040

1944 Rok Olimpijski, znaczek na karcie ostemplowany 22.VIII czerwonym kasownikiem okolicznościowym "MIŁUJ BLIŹNIEGO"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.41
40 PLN
24041

1944 Rok Olimpijski, znaczek na specjalnej sucho tłoczonej ozdobnej karcie Związku Wojskowych Klubów Sportowych z kółkami olimpijskimi i proporczykami klubów, ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta); gwarancja.

Fi.41
200 PLN
24042

Fi.41, D11
800 PLN
24043

1944 Tydzień Ziem Wschodnich - seria znaczków skasowanych 25.IX na pamiątkowej karcie Koła Filatelistów, przygotowanej z okazji imprezy "BIWAK POMORZE"; gwarancja.

Fi.42-44
160 PLN
24044

1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria kasowana, gwarancja.

Fi.42-44
40 PLN
24045

1944 Tydzień Ziem Wschodnich, kasownik okolicznościowy na wycinku z wydanym z tej samej okazji znaczkiem za 35+45 f. przedstawiającym kościół św.Jana w Wilnie, gwarancja.

Fi.44
30 PLN
24046

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.45
30 PLN
24047

Fi.45
150 PLN
24048

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, znaczki za 70 f. w róznych odcieniach niebieskiego, gwarancja.

Fi.46
25 PLN
24049

Fi.47-50
30 PLN
24050

Fi.47-50 P2
250 PLN
24051

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok kasowany okolicznościowo, gwarancja.

Fi.bl.5
120 PLN
24052

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok czysty, gwarancja.

Fi.bl.5
160 PLN
24053

1944 znaczek dopłaty za 10 fen na wycinku ostemplowany 19.IV kasownikiem okolicznościowym "WILNO" z okazji 25 rocznicy wyzwolenia Wilna; gwarancja.

Fi.D2cx3
30 PLN
24054

1944 zawiadomienie z Izby Chorych przesłane 24.VIII na koszt odbiorcy, w urzędzie pocztowym doklejono znaczek dopłaty za 10 fen. ponieważ w tym okresie opłata za druk wynosiła 5 fen., dopłatę pobrano prawidłowo w podwójnej wysokości brakującej opłaty; bardzo rzadko spotykany walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.D5
800 PLN
24055

1944 Cyfry - nowy rysunek, seria znaczków czystych w kolorach jasno i ciemnoniebieskim, gwarancja.

Fi.D5-6
40 PLN
24056

1944 grafika obozowa.

80 PLN
24057

1944 Program obchodów Roku Olimpijskiego w Obozie IIC; zachowany w idealnym stanie karnet zawierający szczegółowy program przewidzianych zawodów sportowych i imprez towarzyszących, a ponadto listy osób patronujących obchodom, zarządów klubów sportowych, sędziów, komitetu organizacyjnego zawodów i innych; środkowa część przedstawia trzy niewydane znaczki olimpijskie zaprojektowane przez W.Oyrzanowskiego; żółty kolor tła wokół Apolla; karnet wykonany w technice wielokolorowego drzeworytu stanowi wspaniały dokument historyczny i jest kopalnią informacji o życiu obozowym; walor ten będzie ozdobą zarówno zbioru Poczt Obozowych jak też tematycznego - Olimpiada.

1 600 PLN
24058

1944 legitymacja odznaki honorowej "Związku Klubów Sportowych" Oficerskiego Obozu Jeńców IIC z numerem 189 wydana 18.I.1944 na nazwisko por.Zygmunta Kochańskiego, z podpisami prezydium Związku Klubów; dekoracyjna forma graficzna, na okładce wykonany drzeworytem artystyczny emblemat Związku; niepowtarzalna pamiątka obozowej epopei polskiego żołnierza; dobry stan zachowania.

700 PLN
24059

1944 karta ozdobiona drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski, na odwrocie napis POCZTÓWKA.

80 PLN
24060

1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski, w rzadziej spotykanym niebieskim kolorze.

80 PLN
24061

80 PLN
24062

200 PLN