Auction 60. PoW Woldenberg camp

23983

Fi.28ax1 Pw
360 PLN
23984

Fi.28ax1 Pw
400 PLN
23985

1943 Tadeusz Kościuszko, próba w kolorze ciemnobrązowym, wykonano pojedyncze próby w różnych kolorach i na różnych papierach, praktycznie każda próba jest inna, gwarancja i fotoatest.

Fi.30P4
5 000 PLN
23986

1943 Gen. W.Sikorski - wydanie żałobne, znaczki za 20 f., czysty i kasowany, gwarancja

Fi.31
35 PLN
23987

Fi.31
60 PLN
23988

1943 Obrona Warszawy, znaczek ostemplowany 11.XI kasownikiem okolicznościowy z okazji Święta Niepodległości na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego przedstawiającym ratusz poznański, na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja.

Fi.32
100 PLN
23989

Fi.33
50 PLN
23990

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - marszałek j.Piłsudski, znaczek za 20+80 f. z kasownikiem okolicznościowym "SEMPER FIDELIS"; gwarancja.

Fi.33
40 PLN
23991

Fi.33 E
300 PLN
23992

1943 25. rocznica odzyskania niepodległości, projekt znaczka z Józefem Piłsudskim, wąskie marginesy, na odwrocie drukowany napis "Projekt" typowy dla projektów i prób w Woldenbergu, gwarancja.

Fi.33 E
150 PLN
23993

1943 kartka z obiegu pocztowego 24.XII.43 ze znaczkiem Polska YMCA.

Fi.34
50 PLN
23994

1943 Polska YMCA, znaczki za 10 f., czyste i kasowane w różnych odcieniach, gwarancja Krawczyk,.

Fi.34
40 PLN
23995

1943 25 rocznica powstania wielkopolskiego - Ignacy Paderewski, znaczek za 20 f. ostemplowany 27.XII (dzień wybuchu powstania) kasownikiem obiegowymi w wyjątkowo rzadko stosowanym kolorze czerwonym na karcie; gwarancja.

Fi.35
30 PLN
23996

1943 I.Paderewski - 25 rocznica Powstania Wielkopolskiego, znaczki za 20 f., czyste i kasowane w różnych odcieniach, gwarancja Krawczyk,.

Fi.35
40 PLN
23997

1943 Ignacy Paderewski - 25 rocznica Powstania Wielkopolskiego, znaczek ostemplowany 19.IV kasownikiem okolicznościowym "WILNO" na bardzo rzadkiej karcie z suchym tłoczeniem z okazji XXV rocznicy wyzwolenia Wilna; gwarancja.

Fi.35
250 PLN
23998

1943 Prezydent W.Raczkiewicz, znaczki za 25 f., czyste i kasowane w różnych odcieniach, gwarancja

Fi.39
40 PLN
23999

1943 Święto Morza, znaczki za 10 f., czyste i kasowane w różnych odcieniach, gwarancja

Fi.40
45 PLN
24000

Fi.bl.3
280 PLN
24001

1943 80 rocznica powstania styczniowego, blok czysty, gwarancja Schmutz.

Fi.Bl.3
380 PLN
24002

Fi.bl.4
320 PLN
24003

1943 znaczki dopłaty.

Fi.D2
10 PLN
24004

1943 znaczki urzędowe.

Fi.U1
10 PLN
24005

1943 znaczek na przesyłki urzędowe, kasowane znaczki za 20 f. w różnych odcieniach, gwarancja Krawczyk,.

Fi.U1
35 PLN
24006

Fi.U1 FFi
200 PLN
24007

1943 Merkury, rzadka winietka obozowa.

140 PLN
24008

1943 dwa bony żywnościowe o nominale 10 i 50 fenigów.

130 PLN
24009

1943 luzaki z serii Hetmani.

25 PLN
24010

1943 odbitka linorytu (?) o wymiarach 60x77 mm, przedstawiającego skoczka narciarskiego w locie ponad górami, odciśnięta w barwie oliwkowej; z pamiątek ppor.Tadeusza Jakubowskiego.

700 PLN
24011

1943 (?) Dyplom - zaświadczenie nr.50 ukończenia 4-miesięcznego kursu samochodowego, wszystkie elementy dekoracyjne i napisy stałe wykonane suchym tłokiem; podpisy protektora kursu płk.dypl. St.Rola-Arciszewskiego i wykładowców; bardzo rzadki, niespotykany dokument w słabszym stanie zachowania (rozdarty)

400 PLN
24012

1943 karta z grafiką autorstwa Eugeniusza Pichella przedstawiającą Ostrą Bramę w Wilnie, na odwrocie rzadko stosowany ozdobny napis POCZTÓWKA.

100 PLN
24013

1943 Kolędnicy przed ratuszem we Lwowie, linoryt - odbitka autorska projektu ilustracji do karty świątecznej; bardzo dobry stan zachowania.

600 PLN
24014

1944 Wilno - karnet z okazji 25 rocznicy wyzwolenia miasta w 1919 roku, ozdobiony suchym tłoczeniem z herbem miasta, ofrankowany znaczkiem z Tadeuszem Kościuszko i ostemplowany okolicznościowo 19.IV w rocznicę wkroczenia do Wilna oddziałów polskich, doskonały stan zachowania; z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja Schmutz.

Fi.30
150 PLN
24015

1944 znaczek wydania obiegowego na kartce nadanej 8.4.44.

Fi.36
70 PLN
24016

1944 wydanie obiegowe - parka pionowa znaczków w kolorze brązowoczerwonym - bardzo rzadko spotykana na koprespondencji - na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Eugeniusza Pichella przedstawiającym Ostrą Bramę w Wilnie, wysłanej 13.VI, znaczki unieważnione kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻANDARMERII"; bardzo dobry stan zachowania; na odwrocie sygnowano Bolesław SKIRMUNT, gwarancja Krawczyk.

Fi.36a
200 PLN
24017

1944 wydanie obiegowe, dwa znaczki w kolorze brązowoczerwonym na karcie pocztowej wysłanej 15.VI, ozdobionej rzadko spotykaną grafiką "Lajkonik"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.36a
300 PLN
24018

Fi.36a, b
50 PLN
24019

Fi.36a, b
100 PLN
24020

Fi.36a, b
40 PLN
24021

1944 wydanie obiegowe, parka znaczków za 5 f. w kolorze ciemnoczerwonym z okolicznościowym kasownikiem z okazji 80 rocznicy założenia Międzynarodowego Czerwonego Krzyża, gwarancja.

Fi.36b
30 PLN
24022

1944 wydanie obiegowe, znaczek w kolorze ciemnoczerwonym na przesyłce wysłanej 12.IV z winietką "Klubu angielskiego" z grafiką i napisem THE ENGLISH CLUB OF BRETHREN IN LINGUAPHONE sygnowaną "SH"; niezwykle rzadkie walor w bardzo dobrym stanie zachowania (niewielkie ukośne zagięcie); gwarancja Schmutz.

Fi.36b
800 PLN