Auction 60. General Government

23808

1943 widoki zabytkowych budowli, seria.

Fi.113-6
10 PLN
23809

1943 widoki zabytkowych budowli, próba w narożnikowym czworobloku, gwarancja Schmutz.

Fi.113P2
4 000 PLN
23810

1943 widoki zabytkowych budowli, arkusz stemplowany kasownikiem okolicznościowym z okazji drugiej rocznicy utworzenia GG.

Fi.116 ark.
85 PLN
23811

Fi.120-24
20 PLN
23812

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, znaczek za 6 gr. z przesuniętą do górnego prawego rogu cyfrą wartości, gwarancja Miszczak, Schmutz

Fi.U25
300 PLN
23813

1943 seria znaczków urzędowych w marginesowych parkach.

Fi.U25-36
40 PLN
23814

1943 miejscowy list urzędowy z Reichshof na kopercie urzędowej GG.

Fi.U31
30 PLN
23815

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy, 100 gr + 8 gr - frankatura mieszana różnych wydań, list z dyrekcji policji w specjalnej kopercie "GENERALGOUVERNEMENT DISTRIKT KRAKAU DER STADHAUPTMANN DER STADT KRAKAU POLIZEIDIREKTION" z sygnaturą (1576/40014/XI.43/30000) przesłany 19.5.44 miejscowo w Krakowie, dodatkowa pieczęć informacyjna w języku niemieckim "Hierbei ein Formular zur Zustellungsurkunde. Vereinfachte Zustellung. Niederlegung nicht gestattet !" (W załączeniu formularz dowodu doręczenia. Doręczenie uproszczone. Odmowa niedozwolona!"; przesyłka niedoręczona i zwrócona do nadawcy; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.U36, U17
200 PLN
23816

1943 karta zaopatrzeniowa na odzież.

30 PLN
23817

1943 konspiracyjna poczta dla wojskowych Lizbona-Polska-Lizbona-Anglia, karta pocztowa datowana 18.III w Jaktorowie, wysłana z Pruszkowa do firmy w Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymane paczki, w rzeczywistości poprzez PCK - który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju - przeznaczone dla st.sierż. Michała Gehrke; liczne stempelki różnych cenzur, kasownik odbiorczy Lizbony, na odwrocie adnotacja "st.sierż Gehrke Michał/ J.T.L.W.Piech" i "P/75"; całość o pięknie udokumentowanym obiegu pocztowym; dobry stan zachowania (Fi. od 300,-).

250 PLN
23818

1943 dwie zagraniczne karty pocztowe do Sompolna, pierwsza, wysłana 14.XII z Madrytu, pisana przez Polaka zmierzającego do Portugalii, a stamtąd do Polskiej Armii w Anglii; druga karta - od tego samego nadawcy - datowana 15.XII, wysłana 22.XII już z Lizbony; liczne stempelki cenzur; na odwrocie ślady chemicznego poszukiwania ukrytych informacji przez cenzorów; dekoracyjne walory w doskonałym stanie zachowania.

600 PLN
23819

1943 czysta koperta do telegramów, wymiary 160 x 90 mm, sygnatura (H.K.8.43 30000000); bardzo dobry stan zachowania.

30 PLN
23820

1944 "K.B. KOMMERZIAL-BANK A.-G. KRAKAU" - 24 gr frankatura mechaniczna, ładnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego przesłanego 07.3 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobry stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.800,-); gwarancja.

600 PLN
23821

1944 "Generalgouvernement Der Gouverneur des Distrikts Krakau" - 24 gr frankatura mechaniczna - idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego przesłanego 21.4 w Krakowie; wyjątkowo rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

1 000 PLN
23822

Fi.69, 111
120 PLN
23823

Fi.72, 75, Cp9b
Mi.P12/02
200 PLN
23824

1944 przekaz paczkowy z Warszawy do Tomaszowa.

Fi.77, 113
180 PLN
23825

Fi.80; 38
50 PLN
23826

Fi.86, 110
180 PLN
23827

Fi.117, 118
40 PLN
23828

1944 55 urodziny Hitlera, seria na kopercie skasowana 15.VII w Warszawie.

Fi.117-19
10 PLN
23829

1944 55 urodziny A.Hitlera, seria znaczków w arkusikach ozdobnych, czyste bez podlepek; bardzo dobry stan zachowania (arkusze lekko przesuszone).

Fi.117-119
250 PLN
23830

Fi.117-119; 37
40 PLN
23831

Fi.125; 38
120 PLN
23832

Fi.125a, b
250 PLN
23833

1944 kartka nadana z agencji pocztowej w Czarnocinie Piotrowskim przez Miechów do Skierniewic.

Fi.Cp9
80 PLN
23834

Fi.Cp9b, 80; 36
40 PLN
23835

Fi.Cp9c
Mi.P12/03
60 PLN
23836

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr fioletowa, karta o sygnaturze I.44 z usterką występującą w części nakładu "strzaskana lewa nóżka litery R w POSTKARTE", czysta.

Fi.Cp9c
Mi.P12/03
250 PLN
23837

Fi.Cp9c z
Mi.P12/03
80 PLN
23838

Fi.Cp10
Mi.P13
40 PLN
23839

Fi.Cp10
Mi.P13
140 PLN
23840

Fi.Cp10
Mi.P13
60 PLN
23841

1944 widoki - wydanie nie wprowadzone do obiegu, próba cięta, gwarancja Schmutz.

Fi.IIIP1
6 000 PLN
23842

1944 widoki - wydanie nie wprowadzone do obiegu, próba w kolorze zielonym, gwarancja Jungjohann.

Fi.IIIP6
4 000 PLN
23843

Fi.I P1
Mi.I PIV
7 800 PLN
23844

1944 widoki - wydanie nie wprowadzone do obiegu, próba wydana jako niegumowana, gwarancja Ludin.

Fi.IP6
1 500 PLN
23845

1944 widoki - wydanie nie wprowadzone do obiegu, próba na papierze gumowanym, gwarancja Schmutz.

Fi.IP6
1 500 PLN
23846

1944 widoki - wydanie nie wprowadzone do obiegu, próba w kolorze niebieskim.

Fi.IP9
3 500 PLN
23847

1944 zagraniczny list polecony z Czech wysłany 23.III z miejscowości Mnichovo Hradiště (Münchengrätz) do Dąbrowy, na odwrocie nalepki propagandowe Klubu Czeskich Turystów i kasowniki odbiorcze; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

50 PLN