Auction 60. General Government

23688

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 3.XII z Warszawy do Żyrardowa.

Fi.Cp5I
Mi.P6II
80 PLN
23689

1940 kartka z Bliznego przez Brzozów 15.12.40 do Zadzimia.

Fi.Cp6A
100 PLN
23690

1940 kartka z Wojnic 24.12.40 do Rzeszowa.

Fi.Cp6B
150 PLN
23691

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karty zielone o sygnaturze II.41, na trzech różnych rodzajach kartonów, z obiegu; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp7II
Mi.P10
60 PLN
23692

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze IX.40, wysłana 4.IX z Krosna do Sompolna.

Fi.Cp7I
Mi.P8
30 PLN
23693

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze IX.40, wysłana 18.IX.1941 z Rozwadowa do miejscowości Deutscheneck (Sompolno) w tzw. Kraju Warty; dobry stan zachowania (Mi.25 euro).

Fi.Cp7I
Mi.P8
40 PLN
23694

Fi.Cp7II
Mi.P10
60 PLN
23695

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta o sygnaturze IX.40.

Fi.Cp8I
Mi.P9
50 PLN
23696

Fi.D1-4
50 PLN
23697

1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana 26.10.41 w Wesołej pod Warszawą.

Fi.D1-4
50 PLN
23698

1940 znaczek z silnie przesuniętym drukiem nominału.

Fi.D13
400 PLN
23699

1940 próba znaczka bez druku środka, fotoatest Paetow.

Fi.D13P3
1 000 PLN
23700

Fi.Fcp2I
200 PLN
23701

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst XI "Mehr als 5 gestempelte Sätze können wegen Papier-", karta czysta; dobry stan zachowania (pionowe zgięcie).

Fi.Fcp2I
100 PLN
23702

Fi.Fcp3
90 PLN
23703

Fi.Fcp4
80 PLN
23704

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst Va "1) Alle im Generalgouvernement erschinenen ...", ale skreślono "erschinenen" i dopisano "gültigen", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp4
90 PLN
23705

Fi.Fcp4
300 PLN
23706

Fi.Fp
40 PLN
23707

Fi.Fp1c, 43
20 PLN
23708

Fi.U1-15; 19
120 PLN
23709

1940 znaczek urzędowy z przesuniętymi nominałami.

Fi.U15
20 PLN
23710

1940 seria znaczków urzędowych w małym formacie.

Fi.U16-24
30 PLN
23711

Fi.U17 nz
700 PLN
23712

1940pocztowe znaczki opłaty radiowej, górny znaczek podlepka.

80 PLN
23713

120 PLN
23714

1940 wycinek ze stemplem pośrednictwa pocztowego w Podkowie Leśnej.

60 PLN
23715

1940 koperta służbowa do korespondencji urzędowej.

30 PLN
23716

80 PLN
23717

1940 widoki zabytkowych budowli, trzy listy grzecznościowe do Niemiec.

15 PLN
23718

1940-41 legitymacja Polskiego Czerwonego Krzyża i pokwitowanie opłaty składek za luty 1941, stempelek PCK Oddziału Warszawa-Praga; niecodzienne dokumenty w bardzo dobrym stanie zachowania.

80 PLN
23719

300 PLN
23720

1940 list z treścią z Sztokholmu do Generalnego Gubernatorstwa, stemple i zalepki cenzury.

65 PLN
23721

1940 znaczki opłaty radiowej (Rundfunk), część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum; bardzo rzadko spotykany walor, szczególnie w wieloblokach.

200 PLN
23722

1941 znaczki z nazwiskiem projektanta na marginesie na kopercie ostemplowane 10.8 kasownikiem okolicznościowy "ERSTES PFERDEZUCHTRENNEN" z okazji wyścigów konnych rozegranych w Lublinie.

Fi.11; 40-41Pw3
50 PLN
23723

Fi.12; 40
25 PLN
23724

Fi.14-18
100 PLN
23725

1941 2. rocznica GG, komplet pięciu kart okolicznościowych z kasownikami okolicznościowymi używanymi w pięciu miastach.

Fi.14-18
80 PLN
23726

1941 seria znaczków wydania przedrukowego stemplowana kasownikiem okolicznościowym z okazji 52. urodzin Führera na okolicznościowym blankiecie.

Fi.14-39
280 PLN
23727

Fi.18; 10
30 PLN