Auction 59. General Government

16722

40 PLN
16723

Fi.Ck2
Mi.U2/02b
60 PLN
16724

1942 kartka z Krakowa 9.7.42 do Warszawy.

Fi.Cp7
10 PLN
16725

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr komplet kart fioletowych o sygnaturach: I.41, III.42, I.44, czyste.

Fi.Cp9a-c
Mi.P12/01-03
100 PLN
16726

Fi.Cp9b
Mi.P12/02
15 PLN
16727

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 31.5 z Miechowa do Buska Zdroju.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02
10 PLN
16728

Fi.Cp9b; 22
30 PLN
16729

1942 przesyłka zagraniczna, dofrankowana polecona karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 26.5 jako ekspresowa z Warszawy do Lizbony; stempelki cenzur niemieckich i portugalskich, kasowniki odbiorcze 1.6 i 2.6; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (zdarta nalepka polecenia).

Fi.Cp9b, 46, 69, 70
Mi.P12/02
250 PLN
16730

Fi.Fcp2I
4 000 PLN
16731

1942 miejscowy list wysłany 23.IX w Krakowie, firmowa koperta COMMERZBANK-u, znaczek unieważniony mechanicznym kasownikiem propagandowym.

Fi.V
30 PLN
16732

Fi.VIIc
1 200 PLN
16733

1943 "Hauptgruppe Gewerbliche Wirtschaft und Verkehr in der Zentralkammer" - 6 gr frankatura mechaniczna, idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego (druki) przesłanego 7.7 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa, walor w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.700,-); gwarancja.

800 PLN
16734

1943 stempel okolicznościowy z Krakowa.

Fi.31
10 PLN
16735

Fi.34
15 PLN
16736

Fi.41, 66; 33
50 PLN
16737

Fi.70; 29
30 PLN
16738

Fi.72
140 PLN
16739

1943 kartka z Lublina 22.12.43 do Warszawy.

Fi.75
10 PLN
16740

1943 "unbekannt/ Aufruf Erfolglos" rzadki stempel urzędu pocztowego we Lwowie informujący o niemożliwości doręczenia przesyłki na formularzu kartkowym o sygnaturze DPO 444 (3.41), nadawcą, którego jest Gertruda Potocka, wysłany 14.5 z Czortkowa do Lwowa, przesyłka niedoręczona, opatrzona stosowną adnotacją, zwrócona do nadawcy stempelek "Zurück": bardzo ciekawa całość w dobrym stanie zachowania (niewielkie zaplamienia).

Fi.75, Fp1c
400 PLN
16741

1943 miejscowy list polecony z Zakopanego 7.9.43.

Fi.78, 79
15 PLN
16742

Fi.92-95; 34
30 PLN
16743

1943 seria okolicznościowa z okazji 54. urodzin A.Hitlera w narożnych parkach.

Fi.101-3
25 PLN
16744

Fi.104; 31
40 PLN
16745

Fi.104; 31
100 PLN
16746

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, niegumowany marginesowy znaczek nieząbkowany na papierze żółtym bez nadruku, ładny stan, gwarancja Jungjohann.

Fi.104nz MK
850 PLN
16747

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusik z zanikającymi pustopolami na górnym marginesie, znaczki z 4 i 9 pozycji z błędem "brak kropki po 24".

Fi.104s ark.
330 PLN
16748

1943 3 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, parka znaczków za 12+38 gr bez suchego tłoczenia godła (Fi.800.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.105s
Mi.105F
600 PLN
16749

1943 kartka z kasownikiem okolicznościowym Dni NSDAP w Krakowie.

Fi.106
15 PLN
16750

Fi.106; 32
40 PLN
16751

Fi.111 Pw2
15 PLN
16752

1943 widoki zabytkowych budowli, seria.

Fi.113-6
10 PLN
16753

Fi.114, 110
300 PLN
16754

1943 sądowy dowód doręczenia, wysłany z agencji Tuczna do Białej Podlaskiej.

40 PLN
16755

1943 LWÓW - kamuflażowe ostemplowanie prowizoryczne, beznapisowy kasownik, przerobiony z polskiego przedwojennego datownika, stosowany we Lwowie dla przesyłek niemieckiej poczty polowej, widokówka wysłana 12.XI ze Lwowa, listowa pieczęć formacyjna z gapą "Krankensammelstelle Lemberg"; rzadka, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

200 PLN
16756

1943 karta zaopatrzeniowa na odzież.

30 PLN
16757

800 PLN
16758

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, czysty arkusik ozdobny znaczków za 1+1 zł. z oznaczeniem sektora "II/1".

Fi.Ark.104I
150 PLN
16759

Fi.Ark.104II
350 PLN
16760

1943 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 26.6 z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaczek unieważniono w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02
50 PLN
16761

1943 konspiracyjna poczta dla wojskowych Lizbona-Polska-Lizbona-Anglia, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42 wysłana 3.X z Warszawy do Lizbony; stempelki cenzur niemieckich i portugalskich, na odwrocie ślady cenzury chemicznej (poszukującej sekretnych informacji), kasowniki odbiorcze 18.9 i 19.9; adnotacja czerwoną kredką PCK; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp9b, 73, 74
Mi.P12/02
350 PLN