16602 |
1940 znaczki ze stemplem okolicznościowym 1. rocznicy utworzenia GG. | Fi.41, 43 |
| 10 PLN | |
16603 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), 8 + 50 + 80 gr - frankatura trójkolorowa, ekspresowy list polecony wysłany 24.7.43 z urzędu Kraków 5 do Nowego Sącza; kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.41, 48, 50 |
| 120 PLN | |
16604 |
1940 widoki zabytkowych budowli, rzadka próba znaczka w kolorze niebieskoszarym, gwarancja Jungjohann. | Fi.41P |
| 650 PLN | |
16605 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I) - 12 gr - frankatura pojedyncza, widokówka datowana 3.6.1941 Rudnik, wysłana do Radomia, znaczek unieważniony prowizorycznym kasownikiem zastępczym; ciekawy walor w dobrym stanie zachowania (niewielkie przebarwienia wokół znaczka). | Fi.43 |
| 80 PLN | |
16606 |
1940 zestaw czterech znaczków z usterkami matrycowymi. | Fi.45 |
| 40 PLN | |
16607 |
1940 widoki zabytkowych budowli, znaczek cięty, gwarancja Schmutz. | Fi.45nz |
| 260 PLN | |
16608 |
1940 widoki zabytkowych budowli, znaczek z rozmazanym drukiem rysunku w lewej dolnej części. | Fi.46 |
| 25 PLN | |
16609 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), 50 gr - frankatura wielokrotna, paczkowy adres pomocniczy wysłany 18.8.1943 z Wierzbnika do Ojcowa. | Fi.48 |
| 150 PLN | |
16610 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), 50gr + 60gr - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 31.3 z Krakowa do Pfäffikon - obozu polskich żołnierzy internowanych w Szwajcarii, zalepka cenzury niemieckiej, liczne stempelki cenzury, w tym cenzora szwajcarskiego 380, kompletna (zazwyczaj zdarta) kartka kierunkowa !!! stempelek "Zuzustellen Feldpostdirektion"; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania. | Fi.48, 49 |
| 300 PLN | |
16611 |
1940 widoki zabytkowych budowli, znaczek cięty, gwarancja Schmutz. | Fi.49nz |
| 250 PLN | |
16612 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, komplet 4 oficjalnie przygotowanych kart, ostemplowanych okolicznościowo 17.VIII w pierwszym dniu obiegu w: Krakowie, Warszawie, Radomiu i Lublinie. | Fi.52-55 |
| 120 PLN | |
16613 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria z górnym marginesem, ostemplowana na kopercie 3.XI w Częstochowie. | Fi.52-55 |
| 80 PLN | |
16614 |
| 50 PLN | |
16615 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria narożnych czworobloków z gapami skasowana 17.10 w Radomi, w tej formie bardzo trudne do zdobycia, dobry stan zachowania (Fi.385.-). | Fi.52-55 |
| 250 PLN | |
16616 |
| 60 PLN | |
16617 |
1940 1. rocznica utworzenia GG, seria na liście poleconym kasowanym stemplem okolicznościowym, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.56-8 |
| 90 PLN | |
16618 |
| 60 PLN | |
16619 |
1940 znaczek opłaty stemplowej za 1 zł. | |
| 20 PLN SOLD | |
16620 |
1940 formularz - odpowiedź na wysłane zapytanie dotyczące poszukiwania rodzin, wysłany 10.VI z biura Komisarza Zakopanego do Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie, pieczęć kancelaryjna PCK z datą wpłynięcia przesyłki; ślady archiwizacji; temat - CZERWONY KRZYŻ. | |
| 50 PLN | |
16621 |
1940pocztowe znaczki opłaty radiowej, górny znaczek podlepka. | |
| 90 PLN | |
16622 |
1940 karta zwrotna z opłaconą odpowiedzią wysłana z pośrednictwa pocztowego w Czekanowie do Warszawy. | |
| 120 PLN | |
16623 |
1940 wycinek ze stemplem pośrednictwa pocztowego w Podkowie Leśnej. | |
| 60 PLN | |
16624 |
1940 koperta służbowa do korespondencji urzędowej. | |
| 30 PLN | |
16625 |
1940 zagraniczna karta pocztowa do Warszawy wysłana 24.VIII z St-Blaise w Szwajcarii, znak opłaty unieważniony kasownikiem ambulansowym 526; liczne stempelki cenzur w tym niemieckiej Wehrmachtu, walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 160 PLN | |
16626 |
| 90 PLN | |
16627 |
1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, wysłana z agencji Dobre do Mińska Mazowieckiego, stempelek agencji odciśnięty obok znaku opłaty, który został skasowany w Mińsku. | Fi.Ck1 |
| 100 PLN | |
16628 |
1940 list z Rawy Mazowieckiej 17.12.40 do Zadzimia. | Fi.Ck1 |
| 60 PLN | |
16629 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnozielonoszarym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana z Warszawy do Lublina; całostka bardzo rzadko spotykana (Mi.450 euro, Fi.1200.-); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.Cp3I |
| 1 000 PLN | |
16630 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnozielonoszarym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe J - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", przesłana 30.IX ambulansem relacji KRAKAU-DEUTSCH PRZEMYSL (Kraków-Przemyśl) z Rzeszowa do Warszawy; całostka bardzo rzadka (Mi.450 euro, Fi.1200.-) - przesłana ambulansem - unikalna; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp3II1 |
| 2 000 PLN | |
16631 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", czysta; z prawej strony niewielkie przebarwienie. | Fi.Cp3II |
| 40 PLN | |
16632 |
1940 kartka z Bliznego przez Brzozów 8.12.40 do Zadzimia. | Fi.Cp3II |
| 35 PLN | |
16633 |
1940 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym Rzemień przez Mielec do Krosna. | Fi.Cp3II |
| 70 PLN | |
16634 |
1940 kartka z Częstochowy 22.9.40 , hasło propagandowe I. | Fi.Cp3II |
| 10 PLN | |
16635 |
1940 "wyszczerbiony lewy dolny narożnik ramki hasła propagandowego" i "lewa cyfra 2, nominału, wyszczerbiona z prawej strony" uszkodzenie nadruku na polskiej karcie pocztowej, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe P - "TELEGRAMY NA OZDOBNYM BLANKIECIE SĄ MILE WIDZIANE", całostka wysłana 12.12 z Zakopanego do Warszawy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Żółkiewski. | Fi.Cp4I Mi.P4 |
| 300 PLN | |
16636 |
1940 kartka z Piotrkowa 29.10.40 do Krakowa. | Fi.Cp5I |
| 60 PLN | |
16637 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 5.11 z Krakowa do Warszawy. | Fi.Cp5I Mi.P6II |
| 80 PLN | |
16638 |
1940 kartka z Warszawy 2.11.40 do Zadzimia. | Fi.Cp5I |
| 60 PLN | |
16639 |
1940 kartka z Rawy Mazowieckiej 12.12.40 do Zadzimia. | Fi.Cp5I |
| 60 PLN | |
16640 |
1940 kartka z Bliznego przez Brzozów 15.12.40 do Zadzimia. | Fi.Cp6A |
| 100 PLN | |
16641 |
1940 polska karta pocztowa, część na odpowiedź z nadrukiem, hasło propagandowe W - "TELEGRAMY MOŻNA NADAWAĆ W POCIĄGACH POŚPIESZNYCH I W SAMOLOTACH", datowana 1.XII, wysłana z agencji pocztowej Brzesko Nowe, znak opłaty prawidłowo skasowano 2.12 w Krakowie, walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.Cp6B Mi.P7A |
| 250 PLN | |