9096 |
1937 list lotniczy z Warszawy do Wiednia, na odwrocie stemple odbiorcze. | Fi.285, 287 |
| 40 PLN | |
9097 |
1937 WILEŃSZCZYZNA - RADUŃ, judaica - list w kopercie "firmowej", wysłany 23.2 z miejscowości Raduń (powiat lidzki) do Filadelfii przez rabina O.Lewinsona, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "a"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | Fi.288II Mi.308II |
| 150 PLN SOLD | |
9098 |
1937 list z Bydgoszczy do Warszawy ze stemplem okolicznościowym I Międzyszkolnej Wystawy Filatelistycznej i nalepką propagandową Targów Poznańskich. | Fi.292 Mi.313 |
| 60 PLN | |
9099 |
1937 "BUDUJMY SZKOŁY/ ZWALCZYMY CIEMNOTĘ" Katowice 1 (wyróżnik 1z), wirnik okolicznościowy na karcie wysłanej 2.X do Łodzi (Myślicki 37 116). | Fi.294 Mi.315 |
| 50 PLN | |
9100 |
1937 list z ręcznym jednodniowym stemplem okolicznościowym "Odsłonięcie pomnika generała Józefa Sowińskiego w Warszawie na Woli dnia 28.XI.1937r.", Myślicki 37038. | Fi.294 |
| 30 PLN | |
9101 |
1937 kartka z rzadkim stemplem okolicznościowym w kolorze fioletowym z Piekar "15-lecie wkroczenia Wojska Polskiego na Śląsk 20.VI.1922-1937", Myślicki 37013. | Fi.294 |
| 30 PLN | |
9102 |
1937 kartka nadana w ambulansie pocztowym 18.VIII.37 na trasie Wołkowysk - Warszawa nr 116 z wyróżnikiem a. | Fi.296 Mi.317 |
| 50 PLN | |
9103 |
1937 list firmowy z Poznania ze stemplem "papiery mieszane". | Fi.296 Mi.317 |
| 35 PLN | |
9104 |
1937 wirnik reklamujący usługi pocztowe na kopercie okienkowej listu wysłanego 14.VIII z Gdyni, nadawca "Rzeźnia i Targowisko Zwierzęce w Gdyni Sp. z o.o." (Myślicki 36 101). | Fi.298I Mi.319 |
| 50 PLN | |
9105 |
1937 "POCZTA NAJPEWNIEJSZY INKASENT KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2.000 Zł" Kraków 2a (wyróżnik "b"), wirnik reklamujący usługi pocztowe na kopercie wysłanej 29.VII do Iwonicza (Myślicki 34 116). | Fi.298I Mi.319 |
| 20 PLN | |
9106 |
1937 "WYSTAWA 15-30.IX.1937 RADIO DLA MIASTA I WSI", kasownik okolicznościowy odbity 29.IX na kopercie (Myślicki 37 031). | Fi.298I Mi.319 |
| 40 PLN | |
9107 |
1937 Edward Śmigły - Rydz, 25 gr (linie poziome) - frankatura mieszana, list polecony II klasy, wysłany 3.II.1938 z Mielca do Tarnowa, kasownik odbiorczy. | Fi.298I, 288II Mi.319, 309II |
| 20 PLN | |
9108 |
1937 Edward Śmigły - Rydz, 55 gr - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 10.VI.1938 z Ostrowa Wielkopolskiego do Warszawy, kasowniki odbiorcze. | Fi.299 Mi.320 |
| 10 PLN | |
9109 |
1937 list z Miedzichowa (na trasie do Świecka) 25.X.37 do Niemiec, list otwarty przez urząd celny i zamknięty zalepką urzędu celnego w pociągu na linii Berlin - Bentschen(Zbąszyń), gwarancja Berbeka. | Fi.299 Mi.320 |
| 65 PLN | |
9110 |
1937 Edward Rydz - Śmigły, niegumowana makulatura znaczka za 55 gr. | Fi.299MK Mi.320 |
| 300 PLN | |
9111 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, czworoblok z bloku. | Fi.300 Mi.321 |
| 60 PLN | |
9112 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, znaczki z bloków, znaczek za 25 gr ledwie widoczny ślad po podlepce. | Fi.300-2 Mi.321-3 |
| 18 PLN SOLD | |
9113 |
1937 koperta ostemplowana grzecznościowo rzadkim stemplem okolicznościowym "IX KRAJOWE ZAWODY BALONÓW WOLNYCH TORUŃ 1 30 V 37 18" (Myślicki 37010). | |
| 50 PLN | |
9114 |
1937 "OPŁ.UISZCZ.GOT./ ZARZ.M.P.I T./ NR.P.W.820/31/35/r." informacja o opłacie gotówkowej w formie znaku opłaty na kopercie wysłanej 4.X ze Lwowa do Mysłowic; wirnik propagandowy urzędu nadawczego Lwów 2 "W DOBREJ SZKOLE ZDROWE DZIECKO!/ BUDUJMY SZKOŁY ZWALCZYMY CIEMNOTĘ" z wyróżnikiem "a"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 37 118). | |
| 80 PLN | |
9115 |
1937 widokówka propagandowa przedstawiająca kontrtorpedowiec ORP "Burza" wydana nakładem Ligi Morskiej i Kolonialnej; dobry stan zachowania. | |
| 60 PLN SOLD | |
9116 |
1937 kartka z Bydgoszczy 31.VII.37 z kasownikiem okolicznościowym Tygodnia Bydgoszczy. | |
| 25 PLN | |
9117 |
1937 karnet Ministerstwa Poczt i Telegrafów z 13 znaczkami, serii widokowej i wydania obiegowego z gen. E.Rydzem Śmigłym, lekko naddarty brzeg karnetu. | |
| 180 PLN | |
9118 |
1937 wizyta Króla Rumunii w Polsce, komplet obiegowo kasowanych bloków. | Fi.Bl.2-4 |
| 180 PLN | |
9119 |
1937 wizyta Króla Rumunii w Polsce, komplet bloków czystych. | Fi.Bl.2-4 |
| 300 PLN | |
9120 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria bloków, każdy na osobnej kopercie listu poleconego wysłanej 30.IX z Warszawy do Zduńskiej Woli, kasowniki odbiorcze na odwrocie; dekoracyjny zestaw w dobrym stanie zachowania (gdzieniegdzie minimalne przebarwienia). | Fi.bl.2-4 |
| 350 PLN | |
9121 |
1938 list z Poznania ze zwrotnym poświadczeniem odbioru. | Fi.252, 284 |
| 15 PLN | |
9122 |
1938 list z Łukowa 18.I.38 do Krakowa. | Fi.284 |
| 10 PLN | |
9123 |
1938 list z Kazimierza koło Strzemieszyc 24.2.38 do Radomia, znaczek z dopłata na pomoc zimową. | Fi.284 Mi.305 |
| 65 PLN | |
9124 |
1938 list polecony z Panek 27.1.38 do Popowa, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.288 Mi.309 |
| 20 PLN | |
9125 |
1938 kartka z Warszawy ze stemplem okolicznościowym "CZYN ZBROJNY WOJSK POLSKICH NA WSCHODZIE 1914 1919 PAKOSŁAW - KRECHOWCE BOBRUJSK - KANIÓW - MUMAŃ JAZŁOWIEC - TAJGA", Myślicki 38218. | Fi.294 |
| 20 PLN | |
9126 |
1938 widokówka nadana w ambulansie pocztowym 30.IX.38 na trasie Zebrzydowice - Warszawa nr 12 z wyróżnikiem c. | Fi.294 Mi.315 |
| 171 PLN SOLD | |
9127 |
1938 widokówka nadana w ambulansie pocztowym 8.II.38 na trasie Lwów - Warszawa nr 120a. | Fi.294 Mi.315 |
| 70 PLN | |
9128 |
1938 "TYDZIEŃ WARSZAWY/ 2-9.X. 1938" kasownik okolicznościowy odbijany wyłącznie na sporządzonych w limitowanym (2500 sztuk) nakładzie, specjalnych kartach (Myślicki 38 246). | Fi.295 Mi.315 |
| 40 PLN | |
9129 |
1938 WZNOWIENIE WYMIANY POCZTOWEJ MIĘDZY POLSKĄ A LITWĄ - po długoletnim (od 1920) okresie zerwanych stosunków dyplomatycznych i trwającym stanie wojny - czego skutkiem było m.in zawieszenie wymiany korespondencji między Polską a Litwą, 30.III nastąpiła akredytacja posłów obu państw w Kownie i w Warszawie, po czym miano przywrócić wymianę korespondencji między obydwoma krajami; list polecony wysłano 7.IV z Zakopanego; na wysyłkę do Kowna było jednak za wcześnie i 8.IV zwrócono go z Warszawy z nalepką "Zwrot / Litwa nie doręcza"; nalepka kontroli dewizowej przeprowadzonej w Zakopanem, wg. najnowszej klasyfikacji Rzadkosza i Sobusa - typ II (35x14mm długość pierwszego wiersza 27 mm); na odwrocie kasownik odbiorczy; niezwykle ciekawy walor z okresu przejściowego, zawrócony już po ogłoszeniu przywrócenia korespondencji; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.296, 298I, 303-4 Mi.317, 319, 324-5 |
| 1 200 PLN | |
9130 |
1938 kartka z Gdyni 31.X. do Niemiec. | Fi.296, Cp78 |
| 19 PLN | |
9131 |
1938 list na kopercie firmowej z Poznania 16.XII.38 do Leszna, wirnik propagandowy poczty. | Fi.298 Mi.319 |
| 30 PLN | |
9132 |
1938 list polecony z Włodawy 24.V.38 do Lublina, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.299 |
| 15 PLN | |
9133 |
1938-1939 roczniki znaczków czystych. | Fi.303-Bl.8 Mi.324-Bl.8 |
| 1 800 PLN | |
9134 |
1938 150 rocznica uchwalenia konstytucji Stanów Zjednoczonych, 1 zł - frankatura wielokrotna, ekspresowy cięższy list (II klasy), wysłany 29.IV z Poznania do Merano we Włoszech, bogato udokumentowany obieg pocztowy. | Fi.305 Mi.326 |
| 100 PLN | |
9135 |
| 10 PLN | |