Auction 58. Inter-war Poland 1919-1939

9096

1937 list lotniczy z Warszawy do Wiednia, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.285, 287
40 PLN
9097

1937 WILEŃSZCZYZNA - RADUŃ, judaica - list w kopercie "firmowej", wysłany 23.2 z miejscowości Raduń (powiat lidzki) do Filadelfii przez rabina O.Lewinsona, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "a"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.288II
Mi.308II
150 PLN
9098

1937 list z Bydgoszczy do Warszawy ze stemplem okolicznościowym I Międzyszkolnej Wystawy Filatelistycznej i nalepką propagandową Targów Poznańskich.

Fi.292
Mi.313
60 PLN
9099

1937 "BUDUJMY SZKOŁY/ ZWALCZYMY CIEMNOTĘ" Katowice 1 (wyróżnik 1z), wirnik okolicznościowy na karcie wysłanej 2.X do Łodzi (Myślicki 37 116).

Fi.294
Mi.315
50 PLN
9100

1937 list z ręcznym jednodniowym stemplem okolicznościowym "Odsłonięcie pomnika generała Józefa Sowińskiego w Warszawie na Woli dnia 28.XI.1937r.", Myślicki 37038.

Fi.294
30 PLN
9101

1937 kartka z rzadkim stemplem okolicznościowym w kolorze fioletowym z Piekar "15-lecie wkroczenia Wojska Polskiego na Śląsk 20.VI.1922-1937", Myślicki 37013.

Fi.294
30 PLN
9102

1937 kartka nadana w ambulansie pocztowym 18.VIII.37 na trasie Wołkowysk - Warszawa nr 116 z wyróżnikiem a.

Fi.296
Mi.317
50 PLN
9103

1937 list firmowy z Poznania ze stemplem "papiery mieszane".

Fi.296
Mi.317
35 PLN
9104

1937 wirnik reklamujący usługi pocztowe na kopercie okienkowej listu wysłanego 14.VIII z Gdyni, nadawca "Rzeźnia i Targowisko Zwierzęce w Gdyni Sp. z o.o." (Myślicki 36 101).

Fi.298I
Mi.319
50 PLN
9105

1937 "POCZTA NAJPEWNIEJSZY INKASENT KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2.000 Zł" Kraków 2a (wyróżnik "b"), wirnik reklamujący usługi pocztowe na kopercie wysłanej 29.VII do Iwonicza (Myślicki 34 116).

Fi.298I
Mi.319
20 PLN
9106

1937 "WYSTAWA 15-30.IX.1937 RADIO DLA MIASTA I WSI", kasownik okolicznościowy odbity 29.IX na kopercie (Myślicki 37 031).

Fi.298I
Mi.319
40 PLN
9107

1937 Edward Śmigły - Rydz, 25 gr (linie poziome) - frankatura mieszana, list polecony II klasy, wysłany 3.II.1938 z Mielca do Tarnowa, kasownik odbiorczy.

Fi.298I, 288II
Mi.319, 309II
20 PLN
9108

1937 Edward Śmigły - Rydz, 55 gr - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 10.VI.1938 z Ostrowa Wielkopolskiego do Warszawy, kasowniki odbiorcze.

Fi.299
Mi.320
10 PLN
9109

1937 list z Miedzichowa (na trasie do Świecka) 25.X.37 do Niemiec, list otwarty przez urząd celny i zamknięty zalepką urzędu celnego w pociągu na linii Berlin - Bentschen(Zbąszyń), gwarancja Berbeka.

Fi.299
Mi.320
65 PLN
9110

1937 Edward Rydz - Śmigły, niegumowana makulatura znaczka za 55 gr.

Fi.299MK
Mi.320
300 PLN
9111

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, czworoblok z bloku.

Fi.300
Mi.321
60 PLN
9112

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, znaczki z bloków, znaczek za 25 gr ledwie widoczny ślad po podlepce.

Fi.300-2
Mi.321-3
18 PLN
9113

1937 koperta ostemplowana grzecznościowo rzadkim stemplem okolicznościowym "IX KRAJOWE ZAWODY BALONÓW WOLNYCH TORUŃ 1 30 V 37 18" (Myślicki 37010).

50 PLN
9114

1937 "OPŁ.UISZCZ.GOT./ ZARZ.M.P.I T./ NR.P.W.820/31/35/r." informacja o opłacie gotówkowej w formie znaku opłaty na kopercie wysłanej 4.X ze Lwowa do Mysłowic; wirnik propagandowy urzędu nadawczego Lwów 2 "W DOBREJ SZKOLE ZDROWE DZIECKO!/ BUDUJMY SZKOŁY ZWALCZYMY CIEMNOTĘ" z wyróżnikiem "a"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 37 118).

80 PLN
9115

1937 widokówka propagandowa przedstawiająca kontrtorpedowiec ORP "Burza" wydana nakładem Ligi Morskiej i Kolonialnej; dobry stan zachowania.

60 PLN
9116

1937 kartka z Bydgoszczy 31.VII.37 z kasownikiem okolicznościowym Tygodnia Bydgoszczy.

25 PLN
9117

1937 karnet Ministerstwa Poczt i Telegrafów z 13 znaczkami, serii widokowej i wydania obiegowego z gen. E.Rydzem Śmigłym, lekko naddarty brzeg karnetu.

180 PLN
9118

1937 wizyta Króla Rumunii w Polsce, komplet obiegowo kasowanych bloków.

Fi.Bl.2-4
180 PLN
9119

1937 wizyta Króla Rumunii w Polsce, komplet bloków czystych.

Fi.Bl.2-4
300 PLN
9120

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria bloków, każdy na osobnej kopercie listu poleconego wysłanej 30.IX z Warszawy do Zduńskiej Woli, kasowniki odbiorcze na odwrocie; dekoracyjny zestaw w dobrym stanie zachowania (gdzieniegdzie minimalne przebarwienia).

Fi.bl.2-4
350 PLN
9121

1938 list z Poznania ze zwrotnym poświadczeniem odbioru.

Fi.252, 284
15 PLN
9122

1938 list z Łukowa 18.I.38 do Krakowa.

Fi.284
10 PLN
9123

1938 list z Kazimierza koło Strzemieszyc 24.2.38 do Radomia, znaczek z dopłata na pomoc zimową.

Fi.284
Mi.305
65 PLN
9124

1938 list polecony z Panek 27.1.38 do Popowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.288
Mi.309
20 PLN
9125

1938 kartka z Warszawy ze stemplem okolicznościowym "CZYN ZBROJNY WOJSK POLSKICH NA WSCHODZIE 1914 1919 PAKOSŁAW - KRECHOWCE BOBRUJSK - KANIÓW - MUMAŃ JAZŁOWIEC - TAJGA", Myślicki 38218.

Fi.294
20 PLN
9126

1938 widokówka nadana w ambulansie pocztowym 30.IX.38 na trasie Zebrzydowice - Warszawa nr 12 z wyróżnikiem c.

Fi.294
Mi.315
171 PLN
9127

1938 widokówka nadana w ambulansie pocztowym 8.II.38 na trasie Lwów - Warszawa nr 120a.

Fi.294
Mi.315
70 PLN
9128

1938 "TYDZIEŃ WARSZAWY/ 2-9.X. 1938" kasownik okolicznościowy odbijany wyłącznie na sporządzonych w limitowanym (2500 sztuk) nakładzie, specjalnych kartach (Myślicki 38 246).

Fi.295
Mi.315
40 PLN
9129

1938 WZNOWIENIE WYMIANY POCZTOWEJ MIĘDZY POLSKĄ A LITWĄ - po długoletnim (od 1920) okresie zerwanych stosunków dyplomatycznych i trwającym stanie wojny - czego skutkiem było m.in zawieszenie wymiany korespondencji między Polską a Litwą, 30.III nastąpiła akredytacja posłów obu państw w Kownie i w Warszawie, po czym miano przywrócić wymianę korespondencji między obydwoma krajami; list polecony wysłano 7.IV z Zakopanego; na wysyłkę do Kowna było jednak za wcześnie i 8.IV zwrócono go z Warszawy z nalepką "Zwrot / Litwa nie doręcza"; nalepka kontroli dewizowej przeprowadzonej w Zakopanem, wg. najnowszej klasyfikacji Rzadkosza i Sobusa - typ II (35x14mm długość pierwszego wiersza 27 mm); na odwrocie kasownik odbiorczy; niezwykle ciekawy walor z okresu przejściowego, zawrócony już po ogłoszeniu przywrócenia korespondencji; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.296, 298I, 303-4
Mi.317, 319, 324-5
1 200 PLN
9130

1938 kartka z Gdyni 31.X. do Niemiec.

Fi.296, Cp78
19 PLN
9131

1938 list na kopercie firmowej z Poznania 16.XII.38 do Leszna, wirnik propagandowy poczty.

Fi.298
Mi.319
30 PLN
9132

1938 list polecony z Włodawy 24.V.38 do Lublina, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.299
15 PLN
9133

1938-1939 roczniki znaczków czystych.

Fi.303-Bl.8
Mi.324-Bl.8
1 800 PLN
9134

1938 150 rocznica uchwalenia konstytucji Stanów Zjednoczonych, 1 zł - frankatura wielokrotna, ekspresowy cięższy list (II klasy), wysłany 29.IV z Poznania do Merano we Włoszech, bogato udokumentowany obieg pocztowy.

Fi.305
Mi.326
100 PLN
9135

1938 150. rocznica uchwalenia konstytucji Stanów Zjednoczonych.

Fi.305
Mi.326
10 PLN