The new auction will start soon

Auction 58. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
8934

1932 znaczki z okazji 200. rocznicy urodzin Jerzego Waszyngtona stemplowane kasownikiem pierwszego dnia obiegu.

Fi.250
Mi.271 
80 PLN
8935

1932 200. rocznica urodzin Jerzego Waszyngtona.

Fi.250
Mi.271 
10 PLN
8936

1932 "KUP KSIĘGĘ/ KU CZCI/ POLEGŁYCH LOTNIKÓW" Lwów 2 wyróżnik "a", kasownik propagandowy na karcie świątecznej wysłanej 23.XII do Krakowa; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 32 105).

Fi.252
Mi.273 
60 PLN
8937

1932 list z Bielska 1.3.32 do Wiednia, frankatura sześciokrotna znaczka za 10 gr.

Fi.252
Mi.273 
25 PLN
8938

1932 kartka z Sosnowca 16.11.32 do Czechosłowacji.

Fi.256
Mi.277 
15 PLN
8939

1932 małe doniczki, luzaki.

Fi.257
Mi.278 
40 PLN
8940

1932 list wartościowy z Tłustego do Antwerpii w Belgii, stempel odbiorczy 30.09.1932.


150 PLN
SOLD
8942

1932 list urzędowy z Ministerstwa Spraw Zagranicznych do Tuchowa.


15 PLN
8943

1932 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Gdynia - Warszawa nr 15 z wyróżnikiem b.

Fi.Cp50I, 242
65 PLN
8944

1932 kartka nadana w ambulansie pocztowym nr 251 na trasie Lublin - Katowice, całostka z sygnaturą XI-1931 długości ponad 40 mm, linie druk rotograwiurą, ilustracja 22.

Fi.Cp50IIa
120 PLN
8945

1933 list lotniczy a Warszawy do Paryża, bardzo rzadki list nadany z urzędu pocztowego w porcie lotniczym na Okęciu, gwarancja.

Fi.214, 221
Mi.229, 242 
700 PLN
8946

1933 kartka z Krzemieniewa do Skierniewic,

Fi.226
Mi.245 
10 PLN
8947

1933 kartka z wirnikiem okolicznościowym z Warszawy "KUP KSIĘGĘ KU CZCI POLEGŁYCH LOTNIKÓW", Myślicki 32109.

Fi.242
15 PLN
8948

1933 list do Ministerstwa Spraw Wojskowych w Warszawie nadany w ambulansie pocztowym na trasie Brodnica - Bydgoszcz nr 223 z wyróżnikiem a, ciekawa koperta kolejowa "SPRAWA KOLEJOWO _ SŁUŻBOWA, Pociągiem".

Fi.242
Mi.261 
200 PLN
8949

1933 list z Warszawy z wirnikiem okolicznościowym "KUP KSIĘGĘ KU CZCI POLEGŁYCH LOTNIKÓW", na rewersie okolicznościowa nalepka WIPA Wien 1933, stempel wlasnosciowy Vaumund.

Fi.250
Mi.271 
50 PLN
8950

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym nr 144a na trasie Krynica - Kraków.

Fi.254
Mi.275 
45 PLN
8951

1933 list do Ministerstwa Spraw Wojskowych w Warszawie nadany w ambulansie pocztowym na trasie Kielce - Dęblin nr 258.

Fi.255
Mi.276 
120 PLN
8952

1933 list do Wilna nadany w ambulansie pocztowym na trasie Gdynia - Warszawa przez Kutno i Tczew nr 5 z wyróżnikiem a.

Fi.256
Mi.277 
80 PLN
8953

1933 700-lecie Torunia.

Fi.258
Mi.279 
170 PLN
8954

1933 700-lecie Torunia, gwarancja Petriuk.

Fi.258
Mi.279 
180 PLN
8955

1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, lekki ślad po podlepce, gwarancja Falkowski.

Fi.258D
Mi.279Y 
250 PLN
8956

1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. z położeniem znaku wodnego W.II.G.

Fi.258G
Mi.279 
200 PLN
8957

1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty.

Fi.259
Mi.280 
80 PLN
8958

1933 F.Żwirko i S.Wigura, marginesowy znaczek czysty (Fi.130.-).

Fi.259
Mi.280 
80 PLN
8959

1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku (Fi.520.-).

Fi.259
Mi.280 
400 PLN
8960

1933 zwycięzcy Challenge'u.

Fi.259
Mi.280 
75 PLN
8961

1933 zwycięzcy Challenge'u.

Fi.259
Mi.280 
45 PLN
SOLD
8962

1933 zwycięzcy Challenge'u.

Fi.259
Mi.280 
50 PLN
8963

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.D (trąbki w dół Fi.110.-) na wycinku ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika.

Fi.260
Mi.281 
70 PLN
8964

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, karta maksimum - znaczek ostemplowany okolicznościowo 23.V w Toruniu na specjalnej pamiątkowej karcie do Warszawy (Myślicki 33 005).

Fi.260
Mi.281
120 PLN
8965

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.110.-), gwarancja i opis Schmutz..

Fi.260D
Mi.281Y 
90 PLN
8966

1933 II Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna, znaczek ze znakiem wodnym II.D, gwarancja Petriuk.

Fi.260D
Mi.281 
110 PLN
8967

1933 karnet - "II WSZECHPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W TORUNIU", znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w położeniu - W.II.G (trąbki w górę).

Fi.260G
Mi.281 
100 PLN
8968

1933 400 rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty.

Fi.261
Mi.282 
70 PLN
8969

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, gwarancja Petriuk.

Fi.261
Mi.282 
70 PLN
8970

1933 400. rocznica śmierci Wiat Stwosza.

Fi.261
Mi.282 
36 PLN
SOLD
8971

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282 
50 PLN
8972

1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, marginesowy znaczek czysty.

Fi.262
Mi.283 
180 PLN
8973

1933 250. rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283 
108 PLN
SOLD
8974

1933 list nadany w ambulansie pocztowym 23.XI.33 na trasie Sokal - Jarosław nr 370 z wyróżnikiem a.

Fi.263
Mi.284 
80 PLN