The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 58. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
10021

1943 stempel okolicznościowy z okazji 4-lecia utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.116
30 PLN
10022

1943 widoki zabytkowych budowli (IV), 2 zł - frankatura mieszana, ekspresowy list pobraniowy wysłany 18.12 z Warszawy do Sochaczewa, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.133, 79
300 PLN
10023

1943 kasownik okolicznościowy - Szachowe Mistrzostwa Generalnej Guberni w Radomiu (Fi.45.-), na wycinku.

Fi.28
20 PLN
10024

1943 zagraniczny list z życzeniami świątecznymi do Warszawy wysłany 23.XII z Traneberg w Szwecji, stempelki cenzur w tym niemieckiej Wehrmachtu, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


50 PLN
SOLD
10025

1943 "Generalgouvernement De Gouverneur des Distrikts Krakau" - 24 gr frankatura mechaniczna, ładnie odciśnięta na kopercie listu wysłanego 5.2 z Krakowa do Krosna, przesyłka z treścią; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa, walor w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.


Mi.7 
900 PLN
10026

1943 karta zaopatrzeniowa na odzież.


30 PLN
10027

1943 "Frei durch Ablösung Reich" koperta, a właściwie całostka urzędowa wolna od opłaty pocztowej, przesłana miejscowo w Warszawie; niespotykany walor w doskonałym stanie zachowania.


150 PLN
10028

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, czysty arkusik ozdobny znaczków za 1+1 zł. z oznaczeniem sektora "II/1".

Fi.Ark.104I
150 PLN
10029

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik z błędem "złamana oś - sektor I/4" i pustopolami na górnym marginesie.

Fi.Ark.104II
350 PLN
10030

1943 przesyłka zagraniczna, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 13.X jako ekspresowa z Warszawy do Fribourga; na odwrocie kasownik odbiorczy 27.X i ślady cenzury chemicznej (poszukującej sekretnych informacji), stempelki cenzur szwajcarskich i niemieckich; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp9b, 73, 74, 86a
Mi.P12/02 
250 PLN
10031

1943 przesyłka zagraniczna, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 5.V jako ekspresowa z Warszawy do Lizbony; kasowniki odbiorcze 16.5 i 17.V, stempelki cenzur niemieckich i portugalskim; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (karta pionowo złożona).

Fi.Cp9b, 77, 86
Mi.P12/02  
300 PLN
10032

1943 znaczki urzędowe, godło rzeszy, 24 + 60 gr - frankatura mieszana różnych wydań, list urzędowy wysłany 6.8 z sądu w Drohobyczu do Truskawca, koperta nieco przycięta z lewej strony; bardzo ciekawe miejsce użycia.

Fi.U11, 21
60 PLN
10033

1943 znaczki urzędowe, godło rzeszy, 1 zł + 8 gr - frankatura mieszana różnych wydań, list wysłany 9.9 z sądu w Radomiu do Kielc, pieczęć urzędowa; koperta nieco pogięta.

Fi.U13, 17
50 PLN
10034

1943 seria znaczków urzędowych w marginesowych parkach.

Fi.U25-36
40 PLN
10035

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 12 gr - frankatura wielokrotna, list urzędowy w specjalnej kopercie "GENERALGOUVERNEMENT DER KREISHAUPTMANN IN STARACHOWICE" przesłany miejscowo 8.7 w Starachowicach.

Fi.U28
120 PLN
10036

1943 miejscowy list urzędowy z Reichshof na kopercie urzędowej GG.

Fi.U31
30 PLN
10037

1944 "K.B. KOMMERZIAL-BANK A.-G. KRAKAU" - 24 gr frankatura mechaniczna, idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego przesłanego 21.3 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobry stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja.

Fi.2
500 PLN
10038

1944 ładnie frankowany list polecony w kopercie firmowej wysłany 26.5 z Nowego Sącza do Krakowa; kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.42, 48, 71
50 PLN
10039

1944 kartka na druku firmowym z Krakowa.

Fi.75
10 PLN
10040

1944 przekaz paczkowy z Warszawy do Tomaszowa.

Fi.77, 113
180 PLN
10041

1944 5 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, znaczek na widokówce (400 rocznica śmierci Kopernika) ostemplowany okolicznościowo 26.X.1944 w Krakowie.

Fi.80; 38
50 PLN
10042

1944 polecony list ekspresowy z Warszawy 8.1.44 przez Marię Jakubowską do Lizbony na tzw. "adres konspiracyjny", następnie został przesłany do płk. dypl. Wiktora Jakubowskiego, artylerzysty pracownika GISZ, pod zalepka cenzury brytyjskiej przylepiono informację o zmianie adresu zwrotnego, u góry koperta zalepiona ze stemplami cenzury Wehrmachtu OKW, na odwrocie stempel wirnikowy LISBOA-CENTRAL 21.1.44. Ciekawy list ekspresowy bardzo rzadko spotykany w tzw. przesyłkach na adres konspiracyjny.

Fi.86, 110
210 PLN
10043

1944 55 urodziny Hitlera, seria na kopercie skasowana 15.VII w Warszawie.

Fi.117-119
10 PLN
10044

1944 55 urodziny A.Hitlera, seria znaczków w arkusikach ozdobnych, czyste bez podlepek; bardzo dobry stan zachowania (arkusze lekko przesuszone).

Fi.117-119
250 PLN
10045

1944 55 urodziny Hitlera, seria na karcie skasowana 20.IV stemplem okolicznościowy "GEBURSTAG DES FÜHRERS" w Krakowie.

Fi.117-119; 37
40 PLN
10046

1944 55. urodziny A.Hitlera, seria w arkuszach, kilka znaczków ślady po podlepkach.

Fi.117-9
120 PLN
10047

1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek 10+10 zł na karcie, ostemplowany okolicznościowo 26.X w pierwszym dniu obiegu, bardzo wysoka wycena katalogowa!

Fi.125; 38
120 PLN
10048

1944 "UNGENÜGENDE ANSCHRIFT/ Strasse u.Hausnummer erforderlich/ Ausruf erforglos/ Unbekannt-Unleserlich/ P.A.Krakau 1." niezwykle rzadki stempel urzędu pocztowego Kraków 1 informujący o niemożliwości doręczenia przesyłki na ekspresowym liście poleconym wysłanym 22.5 z Wiednia do Krakowa, pierwszą nieudaną próbę doręczenia podjęto 26/5 - adnotacja "Empfänger unbekannt" i stempelek "Zurück", drugą również nieudaną 1/6, tego samego dnia po opatrzeniu przesyłki opisanym stemplem i dodatkowo "Zurück" zwrócono list do nadawcy; dodatkowe rekwizyty pocztowe z okresu GG należą do wyjątkowo rzadko spotykanych walorów; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.


Mi.794, 795, 827
1 200 PLN
10049

1944 portret Hitlera, trzy odmiany karty, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13 
40 PLN
10050

1944 portret Hitlera, trzy odmiany karty z obiegu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.108 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13 
140 PLN
10051

1944 portret Hitlera - karta pocztowa wysłana 30.11 z Tarnowa do Milanówka, karta pionowo zgięta, słabszy stan zachowania (Fi.60,- Mi.40 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13 
30 PLN
10052

1944 portret Hitlera - karta pocztowa wysłana 20.11 z Kalwarii Zebrzydowskiej do Milanówka, znak opłaty unieważniony niemym kasownikiem (Fi.60,- Mi.40 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13 
50 PLN
10053

1944 "10.JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND", kasownik propagandowy przygotowany z okazji 10 rocznicy organizacji nazistowskiej zajmującej się opieką nad dziećmi (niemieckimi), organizacją przedszkoli, opiniowaniem zabawek, etc.; dofrankowana karta ostemplowana okolicznościowo 28.II w Krakowie.

Fi.Cp9b, 80; 36
40 PLN
10054

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa karta o sygnaturze I.44, czysta (Mi.30 euro).

Fi.Cp9c
Mi.P12/03 
60 PLN
10055

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr fioletowa karta o sygnaturze I.44 wysłana 28.11 z Krakowa do Zakopanego, znak opłaty unieważniony niemym kasownikiem; karta z obiegu rzadka; dobry stan zachowania - minimalnie nadgięte narożniki (Mi.75 euro).

Fi.Cp9c
Mi.P12/03 
150 PLN
10056

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa karta o sygnaturze I.44 z powtarzalną usterką występującą w części nakładu "uszkodzony górny szeryf litery E w POSTKARTE", czysta.

Fi.Cp9c z
Mi.P12/03 
80 PLN
10057

1944 "ZAKOPANE WINTERSPORTPLATZ-LUFTKURORT" idealny odcisk rzadkiego kasownika okolicznościowego na widokówce ofrankowanej - w związku z chwilowym brakiem na poczcie znaczków Generalnego Gubernatorstwa - znaczkiem Rzeszy, wysłanej 14.12 do Częstochowy; fragment treści: "... jestem obecnie kawał od miasta, a pocztówek (kart pocztowych) niestety nawet od kilku dni na poczcie nie ma"; walor z oryginalnego obiegu pocztowego w doskonałym stanie zachowania.

Fi.XV
400 PLN