Auction 58. General Government

9861

1940 opaska gazetowa z Częstochowy.

Fi.40
40 PLN
9862

1940 przesyłka zagraniczna, ofrankowany formularz kartkowy definitywny o sygnaturze C154 Din A6, wysłany do Sztokholmu, nadany w pośrednictwie Susiec (fioletowy prostokątny stempelek), znaczki skasowano 29.III w Tomaszowie Lubelskim, czerwony stempel cenzury Wehrmachtu, dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (karta poziomo i pionowo zgięta).

Fi.40, 45
400 PLN
9863

1940 zestaw czterech znaczków z usterkami matrycowymi.

Fi.45
40 PLN
9864

1940 widoki zabytkowych budowli, znaczek cięty, gwarancja Schmutz.

Fi.45nz
260 PLN
9865

Fi.46
25 PLN
9866

Fi.49nz
250 PLN
9867

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Czerwony Krzyż, 12+8 gr - frankatura pojedyncza, prawidłowo opłacona miejscowa karta pocztowa, przesłana 19.VII w Warszawie.

Fi.52
50 PLN
9868

Fi.52-55
80 PLN
9869

Fi.52-55
120 PLN
9870

Fi.52-55
300 PLN
9871

Fi.56-58; 9a
60 PLN
9872

1940 1. rocznica utworzenia GG, seria na liście poleconym kasowanym stemplem okolicznościowym, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.56-8
90 PLN
9873

1940 1. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria.

Fi.56-8
20 PLN
9874

1940 1. rocznica utworzenia GG, dwie serie.

Fi.56-8
40 PLN
9875

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria narożnych czworobloków z gapami, skasowana 7.XII w Warszawie, w tej formie trudne do zdobycia, bardzo dobry stan zachowania (Fi.350,-).

Fi.59-62
250 PLN
9876

Fi.59-62; 9d
60 PLN
9877

Fi.310
Mi.331
15 PLN
9878

1940 karta pocztowa wysłana 10.11 ze szpitala w miejscowości Celle do Szpitala Ujazdowskiego w Warszawie; przesyłka opisana i reprodukowana w FILATELIŚCIE 3/96 w artykule prof. Stanisława Barańskiego i Józefa Falkowskiego; słabszy stan zachowania.

Mi.668
35 PLN
9879

200 PLN
9880

1940pocztowe znaczki opłaty radiowej, górny znaczek podlepka.

90 PLN
9881

120 PLN
9882

1940 "chorągiewka" do worków z pocztą, formularz o sygnaturze DPO-P-523(12.40), niecodzienny walor w doskonałym stanie zachowania.

60 PLN
9883

1940 wycinek ze stemplem pośrednictwa pocztowego w Podkowie Leśnej.

60 PLN
9884

1940 znaczek opłaty radiowej (Rundfunk), część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum; bardzo rzadko spotykany walor.

80 PLN
9885

1940 koperta służbowa do korespondencji urzędowej.

30 PLN
9886

1940 wydanie przedrukowe, luzaki.

240 PLN
9887

Fi.Ck1
90 PLN
9888

1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem z nadrukiem, wysłana 12.4.1941 ze Zwolenia do Radomia, zwraca uwagę nietypowy kasownik; dobry stan zachowania.

Fi.Ck1
70 PLN
9889

1940 list z Rawy Mazowieckiej 17.12.40 do Zadzimia.

Fi.Ck1
60 PLN
9890

1940 ciemnozielonoszary znak opłaty, polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, hasło propagandowe H - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", wysłana 24.10 z Limanowej do Warszawy; całostka rzadko spotykana (Fi.1200.- Mi.400 euro), bardzo dobry stan zachowania (minimalne odbarwienia spowodowane światłem słonecznym); gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp3II
900 PLN
9891

Fi.Cp3II
40 PLN
9892

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe K - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", wysłana 8.VIII z agencji pocztowej Proszowice do PCK w Krakowa, znak opłaty zgodnie z rozporządzeniem unieważniony datownikiem w Krakowie; stempel kancelaryjny Czerwonego Krzyża; praktycznie niewidoczne ślady archiwizacji.

Fi.Cp3II
100 PLN
9893

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe K - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", wysłana 9.VI z Warszawy do Otwocka, znak opłaty unieważniony polskim przedwojennym kasownikiem mechanicznym.

Fi.Cp3II
50 PLN
9894

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", wysłana 7.VIII z Radomia do Ostrowca, prawy górny narożnik nadgięty.

Fi.Cp3II
50 PLN
9895

1940 kartka z Bliznego przez Brzozów 8.12.40 do Zadzimia.

Fi.Cp3II
35 PLN
9896

1940 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym Rzemień przez Mielec do Krosna.

Fi.Cp3II
70 PLN
9897

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", wysłana 14.8 z Jarosławia do Warszawy, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp3II
60 PLN
9898

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe K - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", wysłana 27.VI z Hrubieszowa do Warszawy; dobry stan zachowania.

Fi.Cp3II
60 PLN
9899

1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 7.V z Warszawy do Otwocka, znak opłaty unieważniony bardzo rzadkim niemym, kasownikiem; całość opisana przez J.Z.Piekuta w 3(102) numerze Warszawskiego Biuletynu Filatelistycznego.

Fi.CP4I
300 PLN
9900

1940 polska karta pocztowa za 10 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 5.XI z Nowego Targu do Krakowa.

Fi.Cp5I
Mi.P6II
80 PLN