The new auction will start soon

Auction 57. Danzig

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
5980

1935 herb Gdańska w owalu, luzak z serii.

Fi.245
15 PLN
SOLD
5981

1935 znaczek wydania na przesyłki lotnicze.

Fi.247
10 PLN
5982

1935 wydanie na przesyłki lotnicze.

Fi.251
20 PLN
5983

1936 polecony list ekspresowy z Gdańska wysłany 17.XI do Gdyni, zwraca uwagę stempelek "20 P.Einl.Geb.", na odwrocie stempel Gdańsk 5 (wyróżnik "k") i kasownik odbiorczy.

Fi.236, 257
Mi.A241, 261 
50 PLN
SOLD
5984

1936 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, luzak z serii.

Fi.258
10 PLN
5985

1936 herb Gdańska na tarczy w owalu, całostka za 25 fen. na papierze kremowym, jedna z najrzadszych kart Wolnego Miasta (Mi. 400 euro) skasowana okolicznościowo 1.IX.1939 hitlerowskim stemplem propagandowym "z okazji" wybuchu II wojny światowej; doskonały stan zachowania

Fi.Cp55e
Mi.P54 
1 000 PLN
5986

1937 wydanie na rozwój gospodarki Gdańskiej, znaczek za 40 Pf. ze znacznym wzajemnym przesunięciem kolorów, gwarancja Krawczyk.

Fi.271
Mi.275X 
250 PLN
5987

1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA 1937 komplet 4 bloków (odmiany kolorów) z kasownikami okolicznościowymi; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Bl.1-2a-b
500 PLN
5988

1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA, blok.

Fi.bl.1b
20 PLN
5989

1937 DAPOSTA, blok lotniczy ze znacznym uszkodzeniem cyfry 7, częściowy brak cyfry (suchotłoczony), inne drobniejsze błędy napisu wycenione na Mi.600 i 400 euro, gwarancja Krawczyk.

Fi.bl.1 B
1 600 PLN
5990

1937 wystawa filatelistyczna DAPOSTA, blok.

Fi.bl.2a
50 PLN
5991

1937 wystawa filatelistyczna DAPOSTA, blok.

Fi.bl.2a
50 PLN
5992

1937 blok z wystawy filatelistycznej DAPOSTA.

Fi.bl.2b
20 PLN
5993

1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, list polecony frankowany blokiem, ostemplowanym okolicznościowo, wysłany 30.XI z urzędu Gdańsk 1 do Łagiewnik, kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.bl.3
500 PLN
5994

1937 karta prywatna wykonana na zlecenie komitetu organizacyjnego 1 Gdańskiej Wystawy Filatelistycznej DAPOSTA 1937; karta czysta, idealny stan zachowania.

UWAGA - zamieniono ilustracje w katalogu Fischer 2010.

Fi.Cpp4
Mi.PP3 
350 PLN
5995

1937 karta prywatna wykonana na zlecenie komitetu organizacyjnego 1 Gdańskiej Wystawy Filatelistycznej DAPOSTA 1937; karta z pełną treścią wysłana 21.4.1938 z urzędu Gdańsk 1, dobry stan zachowania (przebarwienia).

Fi.Cpp4/I
Mi.PP3 
150 PLN
5996

1938 Schüddelkau über Danzig 1 - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 3 fen - frankatura pojedyncza, druki zamiejscowe w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłane z pośrednictwa pocztowego Pietzkendorf (Szadółki), znaczek unieważniony 20.12 w urzędzie Gdańsk 1; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.286
Mi.289 
250 PLN
5997

1938 wydanie obiegowe, seria w narożnych czworoblokach w pięknym stanie, czworoblok znaczka za 1 gulden z znaczkiem z rzadkim błędem "podwójne Ol w Oliwa".

Fi.286-294s
1 900 PLN
5998

1938 wydanie obiegowe, seria podstawowa.

Fi.286-94
Mi.289-97 
135 PLN
SOLD
5999

1938 wydanie obiegowe, marginesowa seria w czworoblokach w pięknym stanie z numerami nakładu HAN na marginesach arkuszy, niezwykle rzadki komplet w doskonałym stanie.

Fi.286-94
6 000 PLN
6000

1938 karta nakładu nieurzędowego z okazji Dnia Znaczka, skasowana 9.I w dniu wejścia do obiegu; temat - UPU.

Fi.Cpp5
Mi.PP4 
200 PLN
6001

1938 karta nakładu nieurzędowego z okazji Dnia Znaczka, karta czysta, dobry stan zachowania.

Fi.Cpp5
Mi.PP4 
300 PLN
6002

1939 Dzień znaczka 1939, seria czysta w czworoblokach.

Fi.300-03
Mi.302-05 
120 PLN
6003

1939 Dzień znaczka 1939, seria na wycinkach z hitlerowskim stemplem propagandowym "DANZIG HAT UNS BEFREIT" z dnia wybuchu II Wojny Światowej - 1.IX.1939r.

Fi.300-03
Mi.302-05 
80 PLN
6004

1939 całostka Wolnego Miasta Gdańsk z nadrukiem Deutsches Reich, o nominale 6Rpf/10Pf (Michel 2005 - 45 euro).


Mi.P284 
50 PLN
6005

1939 komplet całostek Wolnego Miasta Gdańska z nadrukiem Deutsches Reich (Mi.90 euro).


Mi.P283-284 
200 PLN
6006

1939 przyłączenie Wolnego Miasta Gdańska do Rzeszy - nadruk "Deutsches Reich" na obiegowych znaczkach poczty WMG, seria czysta w pięknym stanie.


Mi.716-29 
400 PLN
6007

1939 przyłączenie Wolnego Miasta Gdańska do Rzeszy - nadruk "Deutsches Reich" na obiegowych znaczkach poczty WMG, seria kasowana (Mi.200 euro).


Mi.716-29 
320 PLN
6008

1940 znaczek na dekoracyjnej karcie ostemplowany 3.8 w Sopocie kasownikiem okolicznościowym "1. BRIEFMARKENAUSSTELLUNG ZOPPOT 3.-4.8.40 Landesverbandes Danzig Westpr. Warthegau d.R.d.V." z okazji 1 Wystawy Filatelistycznej w Sopocie; temat PTAKI.


Mi.745 
80 PLN
6009

1940 list wysłany 14.3 jako przesyłka poczty polowej z Gdańska do Torunia; nadawczy wirnik okolicznościowy "Gebt für die Winterhilfe! Opfert!" Gdańsk 5, walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


40 PLN
6010

1940 ilustrowana, propagandowa karta pocztowa, ostemplowana okolicznościowo 7.I z okazji Dnia Znaczka; doskonały stan zachowania.


Mi.P287 
80 PLN
6011

1940 karta ilustrowana (v.Bismarck) z dopłatą na Pomoc Zimową z okolicznościowym dodrukiem z okazji akcji pomocowej DAF (Deutsche Arbeitsfront), ostemplowana 31.3 datownikiem okolicznościowym Gdańsku "6.WHW-REICHS-STRASSENSAMMLUNG" (6 Krajowa zbiórka uliczna na rzecz Pomocy Zimowej), dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.P286/05 
60 PLN
6012

1942 list w ładnej kopercie firmowej, wysłany 28.VIII z Gdańska do Pakosch (Pakość), znaczek unieważniony wirnikiem okolicznościowym; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


50 PLN
6013

1942 "SCHICHAU WERFT MASCHINEN U.LOKOMOTIVFABRIK" - 8 fen frankatura mechaniczna, idealnie odciśnięta na firmowej kopercie okienkowej listu (druki) wysłanego 6.5 z urzędu Gdańsk 5; rzadko spotykane ostemplowanie gdańskie w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.


250 PLN
6014

1943 "DAIMON Taschenlampen-Batterien Hauslampen-Leuchtstäbe" - 8 fen frankatura mechaniczna, doskonale odciśnięta na firmowej kopercie listu (druki) przesłanego lokalnie 2.4 z urzędu Gdańsk 1; rzadko spotykane ostemplowanie gdańskie w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.


300 PLN