Auction 57. Danzig

5940

Fi.Cp46b
250 PLN
5941

1930 AMBULANS 4327 relacji SZYMANKOWO - NOWY DWÓR (SIMONSDORF-TIEGENHOF), wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list przesłany 9.7 ambulansem do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.208
Mi.214
300 PLN
5942

1930 JUNGFER - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 8.7 z Jungfer (Marzęcino) do Gdańska; walor w dobrym stanie zachowania (znaczek uszkodzony).

Fi.208
Mi.214
50 PLN
5943

1930 BÖLKAU - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 12.8 z Bölkau (Bielkowo) do Gdańska; na froncie okrągły stempelek z herbem Gdańska "WAHLZETTEL-UMSCHLAG", na odwrocie stempelek nadawcy "Gemeinde Bölkau Freie Stadt Danzig"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.208
Mi.214
120 PLN
5944

1930 10-lecie powstania Wolnego Miasta Gdańska, seria czysta z pełna oryginalną gumą bez podlepki, gwarancja Krawczyk.

Fi.214-24
Mi.220-30
1 600 PLN
5945

1930 seria wydania okolicznościowego dla uczczenia 10. rocznicy powstania Wolnego Miasta Gdańska.

Fi.214-24
1 600 PLN
5946

1930 10. rocznica powstania Wolnego miasta Gdańska, luzak z serii.

Fi.215
30 PLN
5947

Fi.216
35 PLN
5948

1930 znaczek z serii z okazji 10. rocznicy powstania Wolnego Miasta Gdańska, gwarancja Schmutz.

Fi.222
220 PLN
5949

1930 KREBSFELDERWEIDEN, GROSSMAUSDORF - list urzędowy wysłany 3.2 z lokalnego urzędu Domänenkasse osady Krebsfelderweiden (Rakowiska), obsługiwanego pocztowo przez urząd Grossmausdorf (Myszewo), do Senatu Wolnego Miasta Gdańska; pieczęć nadawcy i stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg. Freie Stadt Danzig/ Domänenkasse Krebsfelderweiden"; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

150 PLN
5950

1930 list urzędowy wysłany 2.6 z Sądu Pracy dla Wolnego Miasta Gdańska za pośrednictwem urzędu Gdańsk 1, kasownik z wyróżnikiem "a1e", dodatkowy pocztowy stempelek "Zustellungsurkunde" (poświadczenie odbioru) nieopisany w katalogu Wolffa!!! pieczęć nadawcy i stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg. Freie Stadt Danzig/ Arbeitsgericht Danzig"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

150 PLN
5951

1930 TIEGENHOF - list urzędowy wysłany 27.2 z sądu rejonowego w Tiegenhof (Nowy Dwór) do Gdańska; pieczęć nadawcy i stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg. Freie Stadt Danzig/ Amtsgericht Neuteich"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

40 PLN
5952

1930 STANGENWALDE - list urzędowy wysłany 8.5 z Nadleśnictwa Stangenwalden (Jadłowo) do Zarządu Lasów Senatu Wolnego Miasta Gdańska; pieczęć nadawcy i stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg. Freie Stadt Danzig/ Staatl. Oberförsterei Stangenwalde"; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

80 PLN
5953

1930 KREBSFELDERWEIDEN, GROSSMAUSDORF - list urzędowy wysłany 17.5 z lokalnego urzędu Domänenkasse osady Krebsfelderweiden (Rakowiska), obsługiwanego pocztowo przez urząd Grossmausdorf (Myszewo), do Senatu Wolnego Miasta Gdańska; pieczęć nadawcy i stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg. Freie Stadt Danzig/ Domänenkasse Krebsfelderweiden"; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

70 PLN
5954

1930 "Als Reiseziel erwähl sich jeder Danzig und seine Ostseebäder" (Jako swój cel podroży zawsze wybieraj Gdańsk i kurorty bałtyckie) Danzig 5, kasownik propagandowy na liście urzędowym wysłanym 29.8 z parlamentu Wolnego Miasta Gdańska (Volkstag), pieczęć nadawcy "DER VOLKSTAG DER FREIE STADT DANZIG"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

50 PLN
5955

1931 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 10 fen - frankatura pojedyncza, list w kopercie z emblematem Międzynarodowej Wystawy Poczty Lotniczej LUPOSTA 1932 opłacony jako przesyłka miejscowa w obszarze Wolnego Miasta Gdańska wysłany 13.6 z urzędu Gdańsk 1 (kasownik z wyróżnikiem "*1t") do Danzig-Schidlitz (Siedlce); dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.187
Mi.193
80 PLN
5956

1931 "Kinder hungern Hilf durch Spenden!" (Poprzez zbiórki żywności pomagaj głodnym dzieciom!) Danzig 5, kasownik okolicznościowy na "firmowej" kopercie druków Socjaldemokratycznej Partii Wolnego Miasta Gdańska wysłanej 8.12; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.210
Mi.216
50 PLN
5957

1932 znaczek wydania przedrukowego na rzecz Wystawy Poczty Lotniczej LUFPOSTA.

Fi.225
20 PLN
5958

1932 wydanie przedrukowe, Międzynarodowa Wystawa Poczty Lotniczej - LUPOSTA, seria czysta w pięknym stanie (Fi.750.-).

Fi.225-29
Mi.231-35
700 PLN
5959

1932 seria wydania z dopłatą na rzecz Międzynarodowej Wystawy Lotniczej LUPOSTA.

Fi.225-9
600 PLN
5960

Fi.227
20 PLN
5961

1932 wydanie z dopłatą na rzecz wystawy filatelistycznej w Gdańsku, luzak z serii.

Fi.228
80 PLN
5962

1932 znaczek wydania przedrukowego z dopłata na LUFTPOSTA.

Fi.228
40 PLN
5963

1932 karta prywatna wykonana na zlecenie komitetu organizacyjnego Międzynarodowej Wystawa Poczty Lotniczej LUPOSTA, pęknięta gruba linia adresowa; karta czysta, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cpp2
Mi.PP1
400 PLN
5964

1932 wydanie przedrukowe znaczków dopłaty, znaczek za 20/100 Pf. z błędem na poz.3 "1 złamane u dołu" (Mi.130 euro), gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.D42 B1
Mi.P42 I
260 PLN
5965

1933 AMBULANS 124 relacji GDAŃSK - MALBORK (DANZIG-MARIENBURG), wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczki za 5 fen i 10 fen - frankatura dwukolorowa, list przesłany 7.11 ambulansem do Gdańska; datowniki idealnie odciśnięte; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.187, 188
Mi.193, 194
250 PLN
5966

1933 "Schafft Hausbriefkästen an sie beschleunigen die Briefzustellung" (aby przyspieszyć doręczanie listów załóż skrzynkę pocztową) Danzig 5, kasownik okolicznościowy na liście wysłanym 3.12; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.188
Mi.194
40 PLN
5967

1933 przesyłka urzędowa wysłana 20.5 z kasy więzienia przy ulicy Kurkowej (Schiesstange) do Gdańska; nadawczy wirnik z nakładką okolicznościową "Wogibt es eine andere Stadt die Seebad dicht bei Seebad hat" Gdańsk 5, pieczęć urzędowa nadawcy "Strafanstalts-Kasse", wydrukowana formułka zwalniająca przesyłki urzędowe od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg Freie Stadt Danzig"; walor w dobrym stanie zachowania.

Ciekawostkę historyczną stanowi fakt, że w lipcu 1917 w więzieniu tym przetrzymywano przez kilka tygodni Józefa Piłsudskiego i Kazimierza Sosnkowskiego.

80 PLN
5968

1934 "Im deutschen Danzig Reichstreffen des graphischen Gewerbes 9.-13. August 1934" Danzig 5, kasownik okolicznościowy na firmowej kopercie "GEBR.REUTER" wysłanej 11.8; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.188
Mi.194
120 PLN
5969

1934 "Empfänger nicht zu ermitteln Postamt 1 Danzig" - rzadki pocztowy stempel pomocniczy, karta pocztowa wysłana 15.5 z gdańskiego urzędu skarbowego, adresata nie odnaleziono i po oznaczeniu przesyłki w urzędzie Gdańsk 1 stempelkami "Empfänger nicht zu ermitteln Postamt 1 Danzig" i "Zurück 22.MAI 1934" odesłano do nadawcy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

400 PLN
5970

1934 Heweliusz - 40 Zjazd Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazd Związku Filatelistów Niemieckich, ilustrowana karta czysta; bardzo dobry stan zachowania; temat - ASTRONOMIA, PIWO.

Fi.Cp47
500 PLN
5971

1934 40 Zjazd Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazd Związku Filatelistów Niemieckich, ilustrowana karta z portretem Jana Heweliusza, ostemplowana okolicznościowo 5.VIII; minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.Cp47
350 PLN
5972

UWAGA - zamieniono ilustracje w katalogu Fischer 2010.

Fi.Cpp3
Mi.PP2
300 PLN
5973

1934 ilustrowana karta prywatna wykonana na zlecenie organizatorów Zjazdu Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazdu Związku Filatelistów Niemieckich; ostemplowana okolicznościowo 5.VIII, dobry stan zachowania; temat - ŻAGLOWCE.

Fi.Cpp3
Mi.PP2
250 PLN
5974

1935 HOHENSTEIN - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 10 fen - frankatura pojedyncza, widokówka zamiejscowa w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłana 24.12 z Hohenstein (Pszczółki) do Gdańska Siedlce; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.188
Mi.194
40 PLN
5975

1935 herb Gdańska w owalu.

Fi.239
40 PLN
5976

1935 herb Gdańska w owalu, luzak z serii.

Fi.241
10 PLN
5977

1935 wydanie obiegowe - herb Gdańska, seria.

Fi.241-6
70 PLN
5978

1935 wydanie obiegowe - Herb Gdańska w owalu, czworoblok znaczków za 25 pf. - najdrozszych w serii, z numerem nakładu HAN 535 na marginesie (Fi.-.-), piękny stan zachowania.

Fi.242
Mi.246 HAN 535
1 200 PLN
5979

1935 wydanie obiegowe - Herb Gdańska w owalu, czworoblok znaczków za 40 pf. z numerem nakładu HAN 635 na marginesie, piękny stan zachowania.

Fi.244
Mi.248 HAN 635
160 PLN