Auction 57. Communist Poland 1945-1952

3973

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.376a
Mi.409b
30 PLN
3974

1945 list firmowy z prowizorycznym stemplem Wrocławia 17.10.45 do Warszawy.

Fi.376a
Mi.409b
80 PLN
3975

1945 widokówka z Połczyna Zdroju do Wrześni.

Fi.376a
Mi.409b
25 PLN
3976

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z drukiem na zagięciu bez prawej perforacji, perforacja mogła też być obcięta ze względu na uszkodzenie prawego brzegu arkusza, osobliwe i unikalne, gwarancja Więcław.

Fi.376a
Mi.409b
1 500 PLN
3977

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z poz. 48 z charakterystycznym uszkodzeniem cyfry 0, gwarancja Walocha.

Fi.376a
Mi.409a
20 PLN
3978

Fi.376a B
Mi.409b
100 PLN
3979

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. z przesuniętym w pionie nadrukiem I Formy - belka częściowo na dole znaczka i dodatkowo z błędem na poz.50 ""oczko w prawej części belki", gwarancja i opis Walisch.

Fi.376a B
Mi.409b
200 PLN
3980

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwrócony formy II typ 2, plamka w prawym dolnym narożniku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.376aNo
Mi.409bK
350 PLN
3981

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwrócony formy II typ 1, gwarancja Perzyński.

Fi.376aNo
Mi.409bK
350 PLN
3982

1945 wydanie przedrukowe, odbitka kontrolna 100 kliszowej formy przedrukowej dla znaczka 376a z formy II, arkusz zagięty w połowie z nieznaczne uszkodzeniami, ogólnie w bardzo dobrym stanie, bardzo rzadkie - prawdopodobnie unikalne, wartość katalogowa 30.000 zł, fotoatest Monkos.

Fi.376a ok
20 000 PLN
3983

1945 wydanie przedrukowe, pasek znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 11-15, pierwsze dwa znaczki bez nadruku, trzeci z nadrukiem szczątkowym, na odwrocie złożony i sklejony pasek pozostałych znaczków z tego rzędu z pozycji 16-20, fotoatest.

Fi.376aT1
Mi.409b
700 PLN
3984

1945 miejscowy list z Krakowa.

Fi.376aT2
Mi.409b
30 PLN
3985

1945 wydanie przedrukowe, 1,50 zł (forma II typ 2) - frankatura pojedyncza, znaczek z uszkodzeniem nadruku na poz.100 "prawa strona belki zasłaniającej nominał odłamana", list wysłany 28.11 z Krzyżatki do Kobylanki, znaczek unieważniony jednowierszowym kasownikiem prowizorycznym "Krzyżatka" (K232 - wg. klasyfikacji Z.Mąki zapisany pod Kowary), data odciśnięta niemym datownikiem poniemieckim; do zakończenia wojny miejscowość nazywała się Schmiedeberg, w 1945 przyjęto nazwę Krzyżatka, a od 1947 Kowary; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.376aT2 B
Mi.409b
300 PLN
3986

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem formy pierwszej z poz. 65, usterka w postaci odbitej spacji na prawym marginesie, znaczek z nadrukiem I formy czysty jest jednym z najrzadszych znaczków Polski Ludowej, znaczki czerwone z nadrukiem trafiły do obiegu do kliku urzędów pocztowych i tam zostały w większości zużyte w obiegu pocztowym, bardzo dobry stan, gwarancja z oznaczeniem Monkos.

Fi.376bFI
Mi.409a
8 000 PLN
3987

1945 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym ze znacznie przesuniętym w pionie nadrukiem I formy poz.38, w tej drogiej odmianie znaczne przesunięcia nadruków są bardzo rzadkie, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.376b F.I B
Mi.409a
1 200 PLN
3988

Fi.376b FI T1
Mi.409a
1 000 PLN
3989

1945 wydanie prowizoryczne, znaczek w kolorze czerwonym z silnie przesuniętym nadrukiem formy II z oryginalnego obiegu pocztowego z Koła,istniał jeden taki arkusz, znaczek podstawowy ze zdwojonym drukiem, do dzisiaj znane dwa znaczki z tego wyjątkowego arkusza, duża rzadkość, fotoatest.

Fi.376bIIT2
Mi.409a
4 500 PLN
3990

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w bardzo rzadkim kolorze jasnoczerwonym z obiegu z Poznania, gwarancja i opis Walisch.

Fi.376c
Mi.409
580 PLN
3991

Fi.376d
Mi.409
480 PLN
3992

1945 zabytki Gdańska, 1 zł - frankatura wielokrotna, miejscowy list wysłany w Warszawie 27.VI, znaczki unieważnione kasownikiem propagandowym (Myślicki 46 030); do tematu - PIWO!

Fi.377
Mi.410
25 PLN
3993

1945 Zabytki Gdańska, narożna parka znaczków za 1 zł., blok legitymacyjny N.3.W.III.

Fi.377
Mi.410
30 PLN
3995

1945 list polecony z Poznania 16.VIII.46 do Warszawy.

Fi.377, 395
Mi.410, 428
15 PLN
3996

1945 zabytki Gdańska, seria cięta w parkach, w bardzo ładnym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.377-79 nz
Mi.410-12(A)U
430 PLN
3997

1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty z marginesem.

Fi.377nz
Mi.410U
45 PLN
3998

1945 zabytki Gdańska, wieloblok znaczków ciętych.

Fi.377nz
Mi.410U
1 000 PLN
3999

1945 zabytki Gdańska, cięty czworoblok, gwarancja Wiatrowski.

Fi.377nz
Mi.410U
180 PLN
4000

1945 zabytki Gdańska, 3 zł - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 6.II.1946 z miejscowości Międzylesie do Katowic, znaczki unieważnione niemym datownikiem poniemieckim z wyróżnikiem "g" pod mostkiem, dodatkowo jednowierszowy kasownik prowizoryczny "MIEDZYLESIE" (M83 i M82 - wg. klasyfikacji Z.Mąki) i stempelek polecenia; kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.379B
Mi.412A
300 PLN
4001

1945 list z Olsztyna 10.1.45 do Stanów Zjednoczonych, stempel cenzury wojskowej nr 680.

Fi.379B
Mi.412A
60 PLN
4002

1945 list urzędowy z Lublina do Krakowa.

Fi.380
Mi.414
10 PLN
4003

1945 kartka z Warszawy do Łodzi.

Fi.380
Mi.414
10 PLN
4004

1945 Warszawa oskarża, seria z odmianami do klasera Fischer.

Fi.380-5
Mi.414-9
36 PLN
4005

1945Warszawa oskarża, narożny czworoblok z brakiem fragmentu obrazka na narożnym znaczku, lekko uszkodzona guma w narożniku, osobliwe.

Fi.381
Mi.415
300 PLN
4006

1945 Warszawa oskarża, blok legitymacyjny, dolny znaczek z błędem "bomba w oknie".

Fi.381 B1
Mi.415
35 PLN
4007

1945 Warszawa oskarża, znaczek z błędem "belka w oknie" z numerem walca na marginesie.

Fi.381 B1
Mi.415
50 PLN
4008

1945 Warszawa oskarża, znaczek z błędem "belka w oknie".

Fi.381 B1
Mi.415
20 PLN
4009

1945 Warszawa oskarża, blok legitymacyjny.

Fi.383
Mi.417
30 PLN
4010

Fi.383
Mi.417
30 PLN
4011

1945 list polecony z Mosiny 2.V.45 do Warszawy, na odwrocie stemple odbiorcze, znaczek z prywatnym ząbkowaniem.

Fi.383
Mi.417
60 PLN
4012

1945 Warszawa oskarża, 8 zł - frankatura mieszana, polecony lotniczy list wysłany 1.X.1946 z Łodzi do Australii!!! stempelek cenzury zagranicznej 3136, kasownik odbiorczy Melbourne 14 OCT; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania, niezwykle rzadki kierunek wysyłki.

Fi.384, 398
Mi.418, 431
250 PLN
4013

1945 FDC - "Kongres Związków Zawodowych".

Fi.386
Mi.413
80 PLN