Auction 57. Communist Poland 1945-1952

4054

1946 "KRAJOWY ZLOT MŁODZIEŻY ZWM 21-22 LIPIEC 1946" Warszawa 1, znaczek na pamiątkowej karcie ostemplowany okolicznościowo; idealny stan zachowania (Myślicki 46 046).

Fi.380
Mi.414
40 PLN
4055

1946 kartka z Wałbrzycha 27.8.46 do Lublina, widokówka Wałbrzych.

Fi.380
Mi.414
15 PLN
4056

1946 kartka z Pyzdr do Wrześni.

Fi.380, Cp95
10 PLN
4057

1946 kartka z Borzykowa do Bydgoszczy.

Fi.380, Cp95
10 PLN
4058

1946 kartka z Gdańska ze stemplem propagandowym.

Fi.381
Mi.415
10 PLN
4059

1946 druk z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Poznaniu 23.9.46 do Czerska, znaczek z prywatnym ząbkowaniem.

Fi.381
Mi.415
80 PLN
4060

1946 list polecony z Chodzieży do Łodzi, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.381
Mi.415
40 PLN
4061

1946 list polecony z Warszawy 19.II.46 do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel urzędu cenzury nr 3285.

Fi.381, 384
Mi.415, 418
35 PLN
4062

1946 list polecony z Chełmna do Poznania.

Fi.383
Mi.417
10 PLN
4063

1946 list polecony z Borzykowa do Bydgoszczy.

Fi.383
Mi.417
10 PLN
4064

1946 list polecony z Chojnic do Bydgoszczy.

Fi.383
Mi.417
40 PLN
4065

1946 polecony list lotniczy z Warszawy 12.VIII.46 do Szwajcarii, prowizoryczny kasownik i erka UP Warszawa 23, cenzura cywilna 3290.

Fi.383, 396
Mi.417, 429
80 PLN
4066

1946 lotniczy list polecony z Krakowa 3.5.46 do Szkocji, stempel cenzury nr 3153 i stempel kontroli dewizowej na odwrocie.

Fi.384
Mi.418
60 PLN
4067

1946 "TRZYMAMY STRAŻ NAD ODRĄ * DNI SZCZECINA 12-14.4.46" Szczecin 1, fioletowa odbitka kasownika z wyróżnikiem "e", znaczek na specjalnej karcie ostemplowany okolicznościowo 14.IV (Myślicki 46 007).

Fi.385
Mi.419
20 PLN
4068

1946 ekspres polecony z Kraśnika 5.12.46 do Krakowa, znaczki z prywatnym ząbkowaniem.

Fi.385
Mi.419
60 PLN
4069

1946 list polecony z Wrocławia do Poznania.

Fi.385
Mi.419
10 PLN
4070

1946 lotnicza kartka polecona z Poznania 24.1.46 do Pragi, stempel cenzury wojskowej nr 2184.

Fi.388, 390, 393
Mi.421, 423, 426&nbs
100 PLN
4071

1946 rocznik znaczków czystych (Fi.410.- bez bloku 9).

Fi.388-415c
Mi.421-450
330 PLN
4072

1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, seria w czworoblokach, usterki nadruków.

Fi.388-93
Mi.421-26
140 PLN
4073

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, marginesowy znaczek za 1.50 zł. z błędem formy A na poz.50 "uszkodzona 7 w dacie", gwarancja.

Fi.388 B4(A)
Mi.421
40 PLN
4074

Fi.389 B3(A)
Mi.422
40 PLN
4075

Fi.389 B4(A)
Mi.422
40 PLN
4076

Fi.392 B6
Mi.425
120 PLN
4077

Fi.392s
Mi.425
120 PLN
4078

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 10 zł. z błędem na poz.30 "przerwa w S i wcięcie w górnej krawędzi cyfry 7", gwarancja.

Fi.393 B5
Mi.426
40 PLN
4079

1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, czworoblok.

Fi.394
Mi.427
40 PLN
4080

1946 lotniczy list polecony z Siemianowic Śląskich 30.9.46 do Szkocji, stempel urzędu cenzury numer 3217.

Fi.395, 396
Mi.428, 429
80 PLN
4081

1946 wydanie lotnicze, marginesowa, próba znaczka za 10 zł w kolorze niebieskim, lekkie plamki na odwrocie, gwarancja Berbeka.

Fi.396P2
Mi.429
1 700 PLN
4082

1946 list lotniczy z Wałbrzycha do Szwajcarii, stempel urzędu cenzury nr 3262.

Fi.397
Mi.430
40 PLN
4083

1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty, gwarancja Schmutz.

Fi.397nz
Mi.430U
400 PLN
4084

1946 samolot nad Warszawą, 20 zł. - frankatura pojedyncza, polecony list lotniczy wysłany 9.XI z Bydgoszczy do Londynu, znaczek podczas naklejania uszkodzony, niezakwestionowany przez Pocztę.

Fi.398
Mi.431
15 PLN
4085

Fi.398
Mi.431
100 PLN
4086

Fi.398, 381, 384
Mi.415, 418, 431
150 PLN
4087

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek z o biegu pocztowego z Iłży, gwarancja Walocha.

Fi.401
Mi.434
60 PLN
4088

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii.

Fi.401
Mi.434
10 PLN
4089

Fi.401s
Mi.434
600 PLN
4090

1946 600 lecie Bydgoszczy, oryginalnie kasowany w Bydgoszczy znaczek za 3+2 zł., gwarancja.

Fi.402
Mi.435
80 PLN
4091

Fi.402
Mi.435
50 PLN
4092

1946 Obóz śmierci w Majdanku, rekonstrukcja arkusza (dwa 25-bloki) z błędami: na poz.44 "uszkodzona górna ramka i plama nad cyfrą 3" i niekatalogowanymi: na poz.10 "dwie ukośne kreski na prawym marginesie na wysokości ramienia", na poz.11 "szpicruta pod lewym ramieniem", na poz.24 "ciemna podłużna plamka pod 5", na poz.40 "kropka poza obrazem znaczka z lewej strony na wysokości puszki z Cyklonem B", na poz.44 "ciemna podłużna plamka pod 5 Z", na poz.50 "jasna plamka na wysokości prawego oka kościotrupa"; (Fi.900.-) gwarancja Krawczyk.

Fi.403 B1, B
Mi.436
500 PLN
4093

1946 25. rocznica Powstania Śląskiego, czworoblok.

Fi.404
Mi.437
12 PLN