Auction 56. WW1 military postage

28272

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, dziesięcioblok ciętych znaczków za 35 kop. w kolorze pomarańczowym, z błędami na poz.5 "uszkodzone P" i na poz.6 "uszkodzone o w Korp", lekkie pęknięcia i zmatowienie gumy na górnym pasku znaczków, gwarancja z opisem błędów Schmutz.

Fi.13bA
Mi.13B
400 PLN
28273

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, kompletny sektor (czyli 25-cioblok) znaczka za 35/1 kop. w kolorze pomarańczowym (Fi.500.-), na gumie widoczne spękania, świetny materiał porównawczy, każdy znaczek gwarancja Schmutz.

Fi.13bA
Mi.13B
300 PLN
28274

Fi.14A
30 PLN
28275

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, ząbkowany znaczek za 50 kop. w czworobloku, gwarancja Mikstein.

Fi.14B
Mi.14A
80 PLN
28276

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, kompletny sektor (czyli 25-cioblok) znaczka za 50 kop. (Fi.500.-), świetny materiał porównawczy, każdy znaczek gwarancja Schmutz.

Fi.14B
300 PLN
28277

Fi.15A
70 PLN
28278

250 PLN
28279

1918 Łomża - obóz internowania legionistów, po kryzysie przysięgowym w Legionach Polskich, poddanych cesarza Austro-Węgier wcielono do armii austriackiej, a "królewiaków" internowano w trzech obozach: oficerów w Beniaminowie, a szeregowców i podoficerów w Szczypiornie i Łomży; oferowana karta pocztowa została ozdobiona wykonaną piórkiem sygnowaną ilustracją "Obrona Saragossy", wysłana 27.II z obozu do Radomia, nietypowy, rzadko spotykany stempelek cenzury; efektowna całość w bardzo dobrym stanie zachowania, gwarancja Schmutz.

900 PLN
28280

450 PLN
28281

40 PLN
28282

50 PLN
28283

400 PLN
28284

200 PLN
28285

120 PLN
28286

1918 list polecony, wysłany 10.VI z zapasowego szpitala polowego za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 878 do Berlina; pieczęć formacyjna, kasownik odbiorczy; zwraca uwagę nalepka polecenia; bardzo dobry stan zachowania.

63 PLN
28287

50 PLN
28288

1918 formularz wysłany 7.X ze szpitala polowego w Modlinie, stempel formacyjny.

20 PLN
28289

400 PLN
28290

400 PLN
28291

150 PLN
28292

35 PLN
28293

60 PLN
28294

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - czworoblok znaczków opłaty stemplowej za 0,10 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki, wzdłuż górnego marginesu pasek nie pokryty gumą.

140 PLN
28295

270 PLN
28296

45 PLN
28297

400 PLN
28298

1918 widokówka wysłana do adresata w Czechach za pośrednictwem ambulansu Kowel-Trzebinia 31 (Rainer 400 P).

280 PLN
28299

1918 Legion Ukraiński Kompania Huculska, widokówka wysłana 19.I.1918 do Czerniowiec za pośrednictwem poczty polowej 423. Piękna całość w doskonałym stanie, duża rzadkość!

700 PLN
28300

20 PLN
28301

1918 mini list z treścią pisany 3.1.18 ze Stacji Zbornej Polskiego Korpusu Posiłkowego w Przemyślu do Piotrkowa, czerwone stemple; w ramce "Von der Armee / in Felde", "PERSONALSAMMELSTELLE / für pol. Leg. Przemyśl" i fioletowy "Portofrei"

140 PLN
28302

1918 sekretnik używany w Armii Polskiej we Francji gen. Hallera, unikalny egzemplarz w idealnym stanie zachowania.

300 PLN
28303

650 PLN
28304

1918 X Armia - poczta lokalna na terenach okupowanych przez armię niemiecką, list wysłany 3.11.18 z Rogaczewa Mogilewskiego do Bobrujska.

3 600 PLN
28305

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, koperta wydania przedrukowego 35/10 kop., rozmiar: 145x81 mm, czysta, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Ck3I
800 PLN
28306

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego za 5 kop., ostemplowana 3.V w dniu Święta Narodowego; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

150 PLN
28307

60 PLN
28308

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop., ostemplowana 21.V w dniu podpisania traktu o likwidacji Korpusu; dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady wklejenia na kartę albumową).

Fi.Cp2
150 PLN
28309

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop., czysta w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Rachmanow.

Fi.Cp2
300 PLN
28310

Fi.Cp2
70 PLN
28311

Fi.Cp4
160 PLN