The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 56. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
30689

1942 "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa" seria na kopercie skasowana okolicznościowo 20.XI w Krakowie w pierwszym dniu obiegu.

Fi.96-100; 26
40 PLN
30690

1942 kasownik okolicznościowy i seria z okazji urodzin A.Hitlera.

Fi.101-3
10 PLN
30691

1942 "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa", seria skasowana na kopercie o sygnaturze III.42.

Fi.120-124; Ck2
20 PLN
30692

1942 zagraniczna karta pocztowa do Warszawy wysłana 11.XII z St-Blaise w Szwajcarii, liczne stempelki cenzur w tym niemieckiej Wehrmachtu, walor w dobrym stanie zachowania.


100 PLN
30693

1942 koperta (Wawel) z sygnaturą III.42. wysłana z Krosna 19.11 do Wrocławia.

Fi.Ck2
Mi.U2/02a 
50 PLN
30694

1942 koperta (Wawel) z sygnaturą III.42., wysłana 22.I z miejscowości Ryki do Lublina; datownik "RYKI ÜBER DEBLIN IRENA".

Fi.Ck2
Mi.U2/02b 
100 PLN
30695

1942 kartka z Krakowa 9.7.42 do Warszawy.

Fi.Cp7
20 PLN
30696

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. komplet kart fioletowych o sygnaturach: I.41, III.42, I.44, czyste.

Fi.Cp9a-c
Mi.P12/01-03 
100 PLN
30697

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, czysta.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
15 PLN
30698

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana ze Skolimowa.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
10 PLN
30699

1942 karta ostemplowana okolicznościowo w Krakowie z okazji 2 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.Cp9b; 22
30 PLN
30700

1942 formularz korespondencyjny działu wydawania przesyłek zagranicznych przy upt.Warszawa 1 - nadruk (7 i 15 kresek) wykonany na polskim formularzu Poczty Polowej; formularze te służyły jako wezwanie i zarazem przepustka do odbioru paczki zagranicznej, przy wejściu do działu były przedzierane przez wartownika pocztowego, a wchodzący otrzymywał tylko połowę formularza ze swoimi danymi, którą to połówkę oddawał przy wyjściu; niezwykle rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Fp1
4 000 PLN
30701

1943 "Zeitungsverlag Krakau -Warschau G.m.b.H. Krakau, Poststr.1" - 16 gr frankatura mechaniczna, odciśnięta na kopercie listu miejscowego (druki) przesłanego 9.12 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobry stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.

Fi.3a
800 PLN
30702

1943 "Krakauer Zeitung der führende deutsche Werbeträger im Generalgouvernement" - 24 gr frankatura mechaniczna na specjalnej kopercie listu urzędowego "Zeitungsverlag Krakau-Warschau G.m.b.h." przesłanego 15.9 miejscowo w Krakowie; na odwrocie mocna odbitka drugostronna frankatury; rzadki, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.

Fi.4a
1 200 PLN
30703

1943 stempel okolicznościowy z Krakowa.

Fi.31
10 PLN
30704

1943 znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.X w Krakowie z okazji czwartej rocznicy powstania Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.34
15 PLN
30705

1943 kasownik okolicznościowy (motyw kolejki linowej), przygotowany z okazji zawodów sportowych "DRITTES TATRA BERGSPORTFEST" rozegranych w Zakopanem; znaczki na karcie ostemplowane okolicznościowo.

Fi.41, 66; 33
50 PLN
30706

1943 "Szachowe mistrzostwa GG", efektowny kasownik okolicznościowy na miejscowym liście, przesłanym w Radomiu w czasie trwania zawodów; bardzo dobry stan zachowania; temat-SZACHY.

Fi.45; 28
120 PLN
SOLD
30707

1943 "Führer befiehl - wir folgen Den!", kasownik propagandowy z okazji 10 rocznicy dojścia Hitlera do władzy; znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 30.I w Krakowie.

Fi.70; 29
30 PLN
30708

1943 przesyłka gazetowa w języku ukraińskim "KPAKIBCKI BICTI" wysłana z Krakowa, ofrankowana znaczkiem GG i ostemplowana wirnikiem propagandowym, bardzo rzadkie.

Fi.72
140 PLN
30709

1943 portret Hitlera na jednolitym tle, 10 + 60 gr - frankatura dwukolorowa, list wysłany 14.12 z Warszawy do Sochaczewa, znaczek za 10 gr z "gapą", na odwrocie kasownik odbiorczy 15.12, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.74, 110
40 PLN
30710

1943 znaczek Generalnego Gubernatorstwa użyty poza jego obszarem!!! widokówka ofrankowana znaczkiem za 12 gr. z Hitlerem, wysłana 30.IV z Królewca (Königsberg) do Hannoveru; bardzo dobry stan zachowania; duża ciekawostka!

Fi.75
80 PLN
30711

1943 kartka z Lublina 22.12.43 do Warszawy.

Fi.75
20 PLN
30712

1943 portret Hitlera, 20 gr + 1,60 zł, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 2.VI jako polecona ekspresowa z Warszawy do Lizbony, z prośbą o przekazanie informacji do PCK w Londynie; stempelki cenzur, czerwona adnotacja PCK na froncie; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta).

Fi.77, 88a, Cp9b
200 PLN
30713

1943 portret Hitlera na jednolitym tle, 24 + 60 gr. - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 6.III.1944 z Krakowa do Berlina, kasownik odbiorczy na odwrocie 7.III.

Fi.78, 111
25 PLN
30714

1943 miejscowy list polecony z Zakopanego 7.9.43.

Fi.78, 79
30 PLN
30715

1943 list polecony wysłany z pośrednictwa w miejscowości Wielkie Drogi do Krakowa, zwraca uwagę nietypowa erka typu blanco z wstemplowaną nazwą miejscowości, znaczki skasowane 17.II w Krakowie, na odwrocie kasownik odbiorczy 18.II; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.78, 84
100 PLN
30716

1943 list wysłany 7.VII z Krakowa, znaczek unieważniony wirnikiem propagandowym.

Fi.78; V
40 PLN
30717

1943 "EIN POSTSCHECKKONTO SPART WEGE UND GEBÜHREN" Radom 1, rzadko spotykany kasownik propagandowy, odbitka doskonałej jakości na liście wysłanym 1.XII do miejscowości Wyśmierzyce; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.78; VIIa
400 PLN
30718

1943 600-lecie Lublina, seria znaczków na karcie, ostemplowana okolicznościowo 26.X w Krakowie, kasownikiem z okazji IV rocznicy utworzenia GG.

Fi.92-95; 34
30 PLN
30719

1943 54 urodziny A.Hitlera, seria znaczków z dolnymi marginesami, na karcie, skasowana okolicznościowo 20.IV w Krakowie.

Fi.101-103, 30
40 PLN
30720

1943 seria okolicznościowa z okazji 54. urodzin A.Hitlera w narożnych parkach.

Fi.101-3
25 PLN
30721

1943 54. urodziny A.Hitlera, seria w narożnych czworoblokach.

Fi.101-3
40 PLN
30722

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, znaczek na karcie skasowany okolicznościowo 24.V.

Fi.104; 31
40 PLN
30723

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, znaczek na specjalnej pamiątkowej karcie, skasowany okolicznościowo 24.V w Krakowie.

Fi.104; 31
120 PLN
30724

1943 400, rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusz czysty.

Fi.104I ark.
70 PLN
SOLD
30725

1943 3 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, seria ostemplowana 26.X, na białym kartonie, kasownikiem okolicznościowym z okazji 4 rocznicy powstania GG.

Fi.105-109; 34
30 PLN
30726

1943 3. rocznica NSDAP w GG, seria w marginesowych czworoblokach.

Fi.105-9
18 PLN
SOLD
30727

1943 kasownik okolicznościowy Dnia NSDAP w GG z Krakowa.

Fi.106
30 PLN
30728

1943 3. rocznica NSDAP w GG, znaczek z przesuniętym tłoczeniem godła.

Fi.106
55 PLN
SOLD