Auction 56. General Government

30569

Fi.30; 2
50 PLN
30570

1940 wydanie przedrukowe, nadruk GG/gapa/16 gr. na znaczku polskim za 15 gr. z błędem na poz.10 "uszkodzone lewa 1" (Mi.80 euro), gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.34s
Mi.34II
160 PLN
30571

1940 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczków dopłaty z numerem arkusza na marginesie, gwarancja Schmutz.

Fi.37
1 200 PLN
30572

1940 znaczki stemplowane grzecznościowo na kopercie z Radomia.

Fi.40, 42, 48
10 PLN
30573

1940 widoki zabytkowych budowli (I), seria ostemplowana 26.X w Krakowie stemplem okolicznościowym przygotowanym z okazji 3 rocznicy utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.40-51; 25
30 PLN
30574

1940 znaczki ze stemplem okolicznościowym 1. rocznicy utworzenia GG.

Fi.41, 43
20 PLN
30575

Fi.46, 50
50 PLN
30576

1940/41 widoki zabytkowych budowli (I) i (II), 40gr + 48gr + 1zł - frankatura trójkolorowa, ekspresowy list polecony wysłany 10.7 ze Lwowa do Krakowa, koperta firmowa, kasownik odbiorczy z 11.7 na odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.47, 69, 70
100 PLN
30577

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 50 gr. - frankatura wielokrotna, adres pomocniczy wysłany 28.V.1941 z agencji pocztowej w miejscowości Glinik Mariampolski do Krakowa, całość w bardzo dobrym stanie.

Fi.48
150 PLN
30578

1940 znaczki z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, kasownik pierwszego dnia obiegu.

Fi.52
80 PLN
30579

Fi.52-55
80 PLN
30580

Fi.52-55
120 PLN
30581

1940 Wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria skasowana okolicznościowo na ekspresowej karcie, wysłanej 17.VII z Warszawy do Pruszkowa w pierwszym dniu obiegu.

Fi.52-55
60 PLN
30582

Fi.56-58
75 PLN
30583

Fi.56-58; 9a
60 PLN
30584

1940 1. rocznica Generalnego Gubernatorstwa, seria w marginesowych czworoblokach.

Fi.56-8
100 PLN
30585

Fi.59-62
40 PLN
30586

Fi.59-62; 9d
60 PLN
30587

1940 widoki zabytkowych budowli, trzy listy grzecznościowe do Niemiec.

15 PLN
30588

80 PLN
30589

1940 karta pocztowa z Budapesztu wysłana 2.VI do Czarnego Dunajca, cenzury.

50 PLN
30590

1940 listownik z Oflagu IXB wysłany 23.I do Milanówka; stempelek cenzury obozowej; zwraca uwagę stempel w ramce "Leitpunkt: Warschau 2"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

200 PLN
30591

1940 karta pocztowa wysłana 1.V z Bukaresztu do Lublina, cenzury.

50 PLN
30592

1940 karta pocztowa z Rumunii, wysłana 20.I z miejscowości Braila do Chrzanowa.

50 PLN
30593

1940 ładnie frankowany list polecony wysłany 7.V z Budapesztu do Zakopanego, zalepka i liczne stempelki cenzury; polski przedwojenny datownik użyty jako kasownik odbiorczy.

Mi.Bl.7, 598, 606, 6
120 PLN
30594

1940 formularz Polskiego Czerwonego Krzyża, wysłany 29.II z Oflagu IXB do PCK w Krakowie, niemy datownik nadawczy, stempelek cenzury obozowej, różne stempelki i adnotacje; zwraca uwagę stempel w ramce "Leitpunkt: Krakau 2"; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji); temat - CZERWONY KRZYŻ.

200 PLN
30595

1940 karta pocztowa z Budapesztu wysłana 5.VI do Krakowa, cenzury.

50 PLN
30596

1940 arkusz znaczków opłaty miejskiej z Włocławka.

180 PLN
30597

Fi.Ck1
100 PLN
30598

Fi.Ck1
40 PLN
30599

1940 list z Rawy Mazowieckiej 17.12.40 do Zadzimia.

Fi.Ck1
60 PLN
30600

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", czysta; z prawej strony niewielkie przebarwienie.

Fi.Cp3II
50 PLN
30601

1940 polskie karty pocztowe z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, komplet 6 sztuk w tym: 3 o sygnaturze (VI-1938) i 3 o sygnaturze (VI-1939), ze wszystkimi 3 hasłami propagandowymi (H, I, J) z którymi przedrukowano te całostki; wszystkie karty z obiegu; bardzo dobry/dobry stan zachowania.

Fi.Cp3II
400 PLN
30602

1940 kartka z Bliznego przez Brzozów 8.12.40 do Zadzimia.

Fi.Cp3II
35 PLN
30603

1940 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym Rzemień przez Mielec do Krosna.

Fi.Cp3II
90 PLN
30604

1940 kartka z Częstochowy 22.9.40 , hasło propagandowe I.

Fi.Cp3II
10 PLN
30605

1940 polska karta pocztowa za 10 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 5.X z miejscowości Pniówek do Krakowa, znak opłaty unieważniony niemym datownikiem.

Fi.Cp5I
Mi.P6II
100 PLN
30606

Fi.Cp5I
Mi.P6II
80 PLN
30607

1940 kartka z Rawy Mazowieckiej 12.12.40 do Zadzimia.

Fi.Cp5I
60 PLN
30608

1940 kartka z Warszawy 2.11.40 do Zadzimia.

Fi.Cp5I
60 PLN