Auction 55. Inter-war Poland 1919-1939

22987

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w warszawie, bloki stemplowane kasownikami grzecznościowymi wystawy.

Fi.b.5A, B
Mi.Bl.5A, B
180 PLN
22988

1938 bloki z okazji wizyty króla Rumunii w Polsce stemplowane kasownikami okolicznościowymi Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej w Warszawie.

Fi.bl.2-4
Mi.Bl.2-4
300 PLN
22989

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, dwa listy polecone z wystawy opłacone blokami (ciętym i ząbkowanym) do Luksemburga kasowane stemplami okolicznościowymi wystawy, na odwrocie stemple odbiorcze i tranzytowe i nalepki kontroli dewizowej, co ciekawe ostemplowane kasownikiem okolicznościowym wystawy, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.5A, B
Mi.Bl.5A,B
350 PLN
22990

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, bloki na okolicznościowych kopertach i stemplowane kasownikami okolicznościowymi wystawy na niespotykanych listach lotniczych poleconych z Warszawy do Poznania, rzadkie.

Fi.bl.5A, B
Mi.Bl.5A, B
550 PLN
22991

Fi.Bl.5A, B
240 PLN
22992

Fi.Bl.5A, B
350 PLN
22993

1938 blok okolicznościowy ząbkowany ze stemplami V Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej w Warszawie.

Fi.bl.5B
Mi.Bl.5A
250 PLN
22994

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok stemplowany, zagięcie na marginesie i lekko uszkodzony lewy bok.

Fi.bl.5B
Mi.Bl.5A
70 PLN
22995

1938 list z pierwszego niedoszłego do skutku polskiego lotu do stratosfery.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6
160 PLN
22996

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok stemplowany stemplem okolicznościowym lotu.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6
150 PLN
22997

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6
250 PLN
22998

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, okolicznościowa karta ofrankowana blokiem, skasowanym okolicznościowo 24.X, wysłana do miejscowości Sporysz; doskonały stan zachowania.

Fi.Bl.6
180 PLN
22999

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok czysty w ładnym stanie.

Fi.Bl.6
300 PLN
23000

Fi.Bl.6
160 PLN
23001

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok kasowany okolicznościowo w ładnym stanie.

Fi.Bl.6
100 PLN
23002

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok stemplowany.

Fi.bl.7
Mi.Bl.7
50 PLN
23003

1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty.

Fi.Bl.7
100 PLN
23004

1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, blok kasowany okolicznościowo

Fi.Bl.7
60 PLN
23005

1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty na pożółkłym papierze, poza tym w pięknym stanie.

Fi.Bl.7
60 PLN
23006

1938 WILEŃSZCZYZNA - LANDWARÓW - koperta wysłana 20.VIII z miejscowości Landwarów (powiat wileńsko-trocki) do Plisy, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "b"; dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.Ck7
50 PLN
23007

1938 list z Lwowa z wirnikiem "BUDUJMY SZKOŁY ZWALCZYMY CIEMNOTĘ". Ciekawa definicja pod sygnaturą jako "list pocztowy".

Fi.Ck7
45 PLN
23008

1938 kartka ze Lwowa z wirnikiem propagandowym poczty.

Fi.Cp70
15 PLN
23009

1938 WILEŃSZCZYZNA - SINIAWKA - ilustrowana karta pocztowa, wysłana 27.XI z miejscowości Siniawka (powiat nieświeski) do Wilna, znak opłaty unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "b"; dobry stan zachowania (minimalna plamka tuszu po lewej stronie); z kolekcji G.Hahne.

Fi.Cp76
100 PLN
23010

1938 zeszycik znaczkowy w doskonałym stanie.

Fi.ZzO5a
280 PLN
23011

1938 kompletny zeszycik znaczkowy w układzie c - czubek za literą P, stan bardzo dobry.

Fi.ZzO5c
350 PLN
23012

1939 list lotniczy z Gdyni z kasownikiem okolicznościowym Pierwszej Wystawy Zbiorów Gdyńskiego Towarzystwa Filatelistycznego do Palestyny, na odwrocie stemple odbiorcze, znaczek dla polskiej placówki w Gdańsku.

Fi.279
100 PLN
23013

1939 list z Inowrocławia ze stemplem okolicznościowym uzdrowiska.

Fi.284
35 PLN
23014

1939 wirnik okolicznościowy z Poznania "ZWIEDZAJCIE STOISKO POCZTY TELEGRAFU I TELEFONU NA TARGACH POZNAŃSKICH".

Fi.294
20 PLN
23015

1939 stempel okolicznościowy z Lublina "DNI LUBLINA ZAMOŚCIA I LUBELSZCZYZNY".

Fi.310
20 PLN
23016

1939 kartka z Warszawy z wirnikiem festiwalu SIMC.

Fi.310
15 PLN
23017

1939 kasownik okolicznościowy Wystawy "Sklep nowoczesny - architektura wnętrza" w Warszawie.

Fi.310
25 PLN
23018

1939 stempel okolicznościowy Dni Słowackiego z Krzemieńca.

Fi.310
50 PLN
23019

1939 kasownik okolicznościowy Wystawy Wynalazków w Łodzi.

Fi.310
40 PLN
23020

1939 list firmowy z Warszawy z wirnikiem "NARCIARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA 11-19.II.1939 ZAKOPANE".

Fi.310
60 PLN
23021

1939 rzadki kasownik Targów Wschodnich we Lwowie (Myślicki 39029).

Fi.310
120 PLN
23022

1939 kasownik okolicznościowy Zjazdu Stowarzyszeń Filatelistycznych w Warszawie.

Fi.310
25 PLN
23023

1939 kasownik okolicznościowy z Torunia z VIII Walnego Zjazdu Delegatów Ligi Morskiej i Kolonialnej w Toruniu.

Fi.310
35 PLN
23024

1939 kasownik okolicznościowy Jastarni.

Fi.310
20 PLN
23025

1939 widokówka z Worochty z kasownikiem okolicznościowym uzdrowiska, Myślicki 35002.

Fi.310
50 PLN
23026

1939 kasownik okolicznościowy z Juraty.

Fi.310
25 PLN