The auction will start on 21.06.2024

Auction 55. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
22707

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, czworoblok.

Fi.260
Mi.281 
300 PLN
22708

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna.

Fi.260
Mi.281 
70 PLN
22709

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.110.-), na wycinku ze stemplem okolicznościowym.

Fi.260D
Mi.281Y 
70 PLN
SOLD
22710

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.110.-), gwarancja i opis Schmutz..

Fi.260D
Mi.281Y 
90 PLN
22711

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, marginesowa parka znaczków za 60 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.220.-), gwarancja Łaszkiewicz, z opisem Schmutz.

Fi.260D
Mi.281 
180 PLN
22712

1933 II Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna, znaczek ze znakiem wodnym II.D, gwarancja Petriuk.

Fi.260D
Mi.281 
110 PLN
22713

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół, na miejscowym liście (opłata niezgodna z taryfą) przesłanym 21.V w Toruniu, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym.

Fi.260D
Mi.281 
150 PLN
22714

1933 karnet - "II WSZECHPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W TORUNIU", znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w położeniu - W.II.G (trąbki w górę).

Fi.260G
Mi.281 
120 PLN
22715

1933 400 rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty.

Fi.261
Mi.282 
70 PLN
22716

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282 
180 PLN
22717

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282 
50 PLN
22718

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, gwarancja Petriuk.

Fi.261
Mi.282 
70 PLN
22719

1933 400. rocznica śmierci Wiat Stwosza.

Fi.261
Mi.282 
40 PLN
22720

1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, marginesowy znaczek czysty.

Fi.262
Mi.283 
180 PLN
22721

1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczek czysty na podlepce.

Fi.262
Mi.283 
50 PLN
22722

1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, czworoblok.

Fi.262
Mi.283 
700 PLN
22723

1933 250. rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283 
120 PLN
22724

1933 250. rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283 
405 PLN
SOLD
22725

1933 250. rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283 
135 PLN
SOLD
22726

1933 250 rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283 
160 PLN
22727

1933 15. rocznica odzyskania niepodległości, gwarancja Petriuk.

Fi.263
Mi.284 
15 PLN
22728

1933 "ROBUR Związek Kopalń Górnośląskich" - 20 gr. frankatura mechaniczna H7, karta firmowa wysłana 11.IV z Katowic.


25 PLN
22729

1933 list urzędowy z Warszawy do Bochni, zwrócony do Warszawy i tu ostemplowany rzadkim wirnikiem "Pomóż Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi ratować Ciebie (wyróżnik c)", Myślicki 31106.


40 PLN
22730

1933 koperta firmowa z Warszawy z wirnikiem "WYSTAWA ELEKTROTECHNICZNA S.E.P. 11-19.VI.1933. WARSZAWA - POLITECHNIKA"


50 PLN
22731

1934 WILEŃSZCZYZNA - CHOCIEŃCZYCE - list polecony wysłany 24.XI z małej miejscowości Chocieńczyce (powiat wilejski) do Wilna, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "a"; dobry stan zachowania (koperta pionowo zgięta, klapa rozerwana i sklejona); z kolekcji G.Hahne.

Fi.238c, 251
Mi.270, 272 
150 PLN
SOLD
22732

1934 koperta firmowa LOT z Warszawy z wirnikiem propagandowym "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA L.O.P.P." i naklejką z okazji zawodów o puchar Gordonn Benetta, wycięta folia z okienka koperty.

Fi.251, 252
100 PLN
22733

1934 list firmowy z Poznania 22.12.34 do Niemiec.

Fi.251, 270II
Mi.272, 291B 
40 PLN
22734

1934 list z Sochaczewa 31.XII.34 do Szwajcarii.

Fi.251, 270IIb
Mi.272, 291B 
45 PLN
22735

1934 list z Warszawy z wirnikiem zawodów Challenge.

Fi.252, 254
10 PLN
22736

1934 list handlowy z Łodzi z wirnikiem propagandowym poczty.

Fi.253
20 PLN
22737

1934 list z Warszawy do Mołojatycz.

Fi.253
Mi.274 
20 PLN
22738

1934 list firmowy z Warszawy z wirnikiem " STOLICA ZAPRASZA NA ŚWIĘTO WARSZAWY 4-17 SIERPNIA 1934".

Fi.256
35 PLN
22739

1934 WILEŃSZCZYZNA - SZEMETOWSZCZYZNA - list polecony, wysłany 1.VIII z miejscowości Szemetowszczyzna (powiat oszmiański) do Warszawy, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "*"; zwraca uwagę bardzo niski numer przesyłki; ładnie odciśnięte datownik i dwukrotnie! stempelek polecenia, kasownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania (koperta z lewej strony przycięta); z kolekcji G.Hahne.

Fi.257
Mi.278 
200 PLN
22740

1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, znaczek z obiegu pocztowego, gwarancja.

Fi.264
Mi.285 
85 PLN
SOLD
22741

1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, dwie kartki okolicznościowe wysłane z wystawy kasowane stemplem okolicznościowym wystawy.

Fi.264, 265
Mi.285, 286 
200 PLN
22742

1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, gwarancja.

Fi.264-5
Mi.285-6 
60 PLN
SOLD
22743

1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna, gwarancja Falkowski.

Fi.264-5
Mi.285-6 
190 PLN
22744

1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, znaczki stemplowane kasownikiem okolicznościowym wystawy.

Fi.264-5
Mi.285-6 
75 PLN
22745

1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, znaczki ze stemplami okolicznościowymi wystawy na kopercie.

Fi.264-5
Mi.285-6 
300 PLN
22746

1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna, ślad po podlepce, gwarancja Krawczyk.

Fi.264-5
Mi.285-6 
150 PLN