Auction 55. Foreign Postage on Polish territory

21055

1913 list polecony, wysłany 12.VI ze Lwowa do miejscowości Thum w Szwajcarii, kasownik odbiorczy na odwrocie; całość w dobrym stanie zachowania.

Mi.150
100 PLN
21056

1913 austriacka całostka część "z opłaconą odpowiedzią" za 5 h., wysłana 3.IV z Chrzanowa do Skoczowa; pieczęć magistratu.

Mi.P218IIF
20 PLN
21057

1913 300 lecie dynastii Romanowych - Aleksander III, parka znaczków za 3 kop., unieważniona kasownikiem rusztowym BAPABA z ekspedycji No.2 typu VIII/19 według S.V.Prigary.

Mi.84
20 PLN
21058

1913 karta pocztowa wysłana 2.VII z Krakowa do Otwocka; datownik odbiorczy z 20.6 na froncie.

Mi.144
40 PLN
21059

1913 kartka ze Szczecina do Berlina, widokówka Szczecin.

19 PLN
21060

1914 firmowa karta pocztowa "ZARZĄD OGRODÓW XIĄŻĄT SANGUSZKÓW W GUMNISKACH p.TARNÓW", wysłana 4.IV z Tarnowa do Otwocka; datownik odbiorczy z 23.3 na froncie.

Mi.142
40 PLN
21061

1914 widokówka wysłana 21.6 z Przasnysza do Ozorkowa, kasownik odbiorczy.

Mi.65
50 PLN
21062

Mi.147x
50 PLN
21063

1915 list polecony (koperta firmowa), wysłany 9.XI z Krakowa do Budapesztu; doskonała odbitka stempelka cenzury "K.u.k.Militärzensur/ Krakau 2."; kasownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania (minimalne rozdarcie u góry i niewielki ubytek tylnej klapy).

Mi.149x
100 PLN
21064

1915 widokówka wysłana 20.7 z miejscowości Trencsenteplic na Węgrzech do Krakowa; stempelek cenzury krakowskiej; bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN
21065

1915 widokówka, wysłana 25.XI z Przemyśla do Wiednia, stempelek cenzury przemyskiej; dobry stan zachowania.

Mi.141x
30 PLN
21066

1916 list - koperta firmowa "STOWARZYSZENIE OSZCZĘDNOŚCI I KREDYTU FUNKCYONARYUSZÓW C.K. KOLEI PAŃSTWOWYCH W GALICYI" wysłany ze Lwowa do Wiednia, stempelek cenzury lwowskiej na Dworcu Głównym; temat-KOLEJE.

Mi.188
80 PLN
21067

1916 list polecony, wysłany 13.VIII z Zakopanego do miejscowości Freudenthal (Bruntal) w Czechach; stempelek cenzury w Nowym Sączu; słabszy stan zachowania (koperta z boku klejona taśmą przezroczystą).

Mi.149x
20 PLN
21068

1916 Warszawa, telegram ozdobiony litograficznymi wizerunkami syrenki i pomników warszawskich nadany 12.II miejscowo w Warszawie, dochód ze sprzedaży blankietu i zalepki przeznaczony "NA KAROLIN CEL DOBROCZYNNY", sygnatura "Lit.W.Główczewski Chmielna 18", cecha zezwolenia cenzury carskiej z marca 1905; zalepka kompletna, ale przerwana na dwie części; dekoracyjny niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

200 PLN
21069

1917 list wysłany 28.XI z miejscowości Sułkowice do księżnej Astrid Horn af Aminnedo w Ystad, stempelki cenzury; kasownik odbiorczy na odwrocie; ładna całość w doskonałym stanie zachowania.

Mi.188, 221
200 PLN
21070

1917 austriackie pokwitowanie telegraficzne użyte w Krakowie, uszkodzenie po archiwizacji.

80 PLN
21071

1918 karta pocztowa, wysłana 5.III z miejscowości Przecław do miejscowości Mikulinice, doskonała odbitka stempla nadawczego, dodatkowo stempelek "firmowy" nadawcy "Zarząd dóbr Maryi Hr.Reyówny w PRZECŁAWIU".

Mi.P235
60 PLN
21072

1918 list polecony z Poznania 10.12.18 do Berlina, na odwrocie stempel odbiorczy.

90 PLN
21073

1918 austriackie pokwitowanie telegraficzne użyte w Krakowie, drobne uszkodzenie po archiwizacji.

60 PLN
21074

Mi.P9c
80 PLN
21075

1919 kartka urzędowa z Schivelbein (Świdwin).

10 PLN
21076

1919 kartka z Katowic 17.12.19 do Niemiec, ciekawe, już nieistniejące widoki z Katowic.

45 PLN
21077

1920 list nadany z miejscowości Konotopp, dzisiaj Konotop koło Zielonej Góry.

55 PLN
21078

1921 Ziemie Zachodnie, Oława (Ohlau) banknot 50 fenigów, bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN
21079

1921 Ziemie Zachodnie, Jelenia Góra (Hirschberg) banknot 10 fenigów, słabszy stan zachowania.

20 PLN
21080

1930 front listu ze Słupska (Stolp).Znaczki kasowane stemplem propagandowym.

25 PLN
21081

1931 kartka z Szczecinka do Szczecina.

10 PLN
21082

1931 kartka z Rusinowa na Pomorzu (Rutzenhagen) - rzadki i wyraźnie odbity stempel agencji pocztowej(Landpoststempel) plus datownik urzędu pocztowego Darłowo (Rugenwalde).

40 PLN
21083

1933 firmowy wirnik Fabryki Likierów i Winiaków MAMPE ze Stargardu na wycinku.

10 PLN
21084

1935 kartka z Chłopów na Pomorzu (Köslin), rzadki stempel agencji pocztowej Bauerhufen (Landpoststempel).

45 PLN
21085

1935 kartka z Schivachenwalde (Chłopowa, powiat Choszczno).

10 PLN
21086

1938 listu z Słupska (Stolp) ze stemplem propagandowym miasta.

35 PLN