Auction 55. PoW Gross Born camp

24353

1944 25-lecie Akademii Górniczo-Hutniczej, marginesowy znaczek za 50 gr., gwarancja Schmutz.

Fi.26
60 PLN
24354

1944 25-lecie Akademii Górniczo-Hutniczej, kasowany znaczek za 50 gr. na wycinku, gwarancja.

Fi.26
60 PLN
24355

1944 Święto Artylerii, narożny znaczek za 20 gr., gwarancja.

Fi.27
50 PLN
24356

1944 Powstanie Wielkopolskie, marginesowy czysty znaczek za 20 gr., bez gumy, gwarancja.

Fi.28
20 PLN
24357

1944 Powstanie Wielkopolskie, czysty znaczek za 20 gr., gwarancja.

Fi.28
50 PLN
24358

1944 Powstanie Wielkopolskie, znaczek stemplowany.

Fi.28
35 PLN
24359

1944 rzadki banknot 50 gr z pieczątka banku obozu i podpisami zarządu banku.

280 PLN
24360

1944 pocztówka z grafiką świąteczną.

180 PLN
24361

1944 Rocznica śmierci gen.W.Sikorskiego, bloki w obozie sprzedawano przeważnie z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, gwarancja Schmutz.

Fi.Bl.1
600 PLN
24362

Fi.Bl.2
260 PLN
24363

1944 Wystawa Filatelistyczna - Neubrandenburg, blok sprzedawany ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 1" na marginesie; przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano, zgodnie z przepisami, obiegowym datownikiem, gwarancja.

Fi.Bl.3
800 PLN
24364

1944 Wystawa Filatelistyczna - Dni Morza, czysty blok ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 2" na marginesie; przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano, zgodnie z przepisami, obiegowym datownikiem; lekkie zmarszczenia i spękania papieru, gwarancja Schmutz.

Fi.Bl.4
700 PLN
24365

1944 Wystawa Filatelistyczna "Olimpiada", blok stemplowany kasownikiem okolicznościowym wystawy.

Fi.bl.5
1 000 PLN
24366

1944 Gross-Born - Oflag IID, Wystawa Filatelistyczna - Olimpiada, blok sprzedawany ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 3" na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, bloki bez stempla z wystawy są niezmiernie rzadkie (Fi.20000.-), ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.Bl.5
6 000 PLN
24367

Fi.Bl.7
220 PLN
24368

Fi.Bl.7
360 PLN
24369

Fi.bl.8
320 PLN
24370

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, czysty blok typu I z kasownikiem na marginesie (Fi.350.-), przy użyciu pocztowym dodatkowo unieważniano znaczek, gwarancja.

Fi.Bl.8I
225 PLN
24371

Fi.Bl.8I
600 PLN
24372

1944 GROSS BORN - NEUBRANDENBURG, całostka obozu IIE użyta w obozie IID; Gryf, karta za 10 fen. wysłana 17.III, unieważniona datownikiem Gross-Born; przesyłka z okresu łączenia obu obozów, które jeśli idzie o służby pocztowe zakończyło się ostatecznie w czerwcu 1944 roku; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

300 PLN
24373

1944 kartka (125 x 78 mm) ze stemplem okolicznościowym Wystawy Filatelistycznej "Olimpiada".

Fi.Cp10y
40 PLN
24374

Fi.Cp14
450 PLN
24375

1944 81. rocznica Powstania Styczniowego, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp14
260 PLN
24376

1944 Caritas - karta obozu IIE, wydana w zmienionej barwie na papierze brunatnym, bez napisu POCZTÓWKA; karta-druk biblioteczny przesłana 20.IX; dobry stan zachowania (całostka pionowo zgięta); gwarancja Schmutz.

Fi.Cp18y
150 PLN
24377

1944 Rok Olimpijski, gwarancja.

Fi.Cp20x
400 PLN
24378

Fi.Cp20y
400 PLN
24379

1944 Warszawa walczy, całostki o ciemnym i jasnym znaku opłaty, skasowane 1.IX w rocznicę wybuchu wojny; bardzo dobry stan zachowania; górna ciemna karta gwarancja i opis "ust.Ó" Pelczar; dolna jasna gwarancja.

Fi.Cp21
150 PLN
24380

Fi.Cp21
40 PLN
24381

Fi.Cp21
45 PLN
24382

Fi.Cp25
40 PLN
24383

Fi.Cp25
40 PLN
24384

1944 kartka z zawiadomieniem o obchodach święta Barbórki, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp27
320 PLN
24385

1944 karty świąteczne, komplet 3 ilustracji w kolorach: niebieskim, czerwonym, zielonym; wszystkie z obiegu, bardzo dobry/dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp28, 29a, 29b
600 PLN
24386

1944 podwójna karta świąteczna z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp30
300 PLN
24387

1944 kartka z obiegu pocztowego złamana w połowie, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp7z
120 PLN
24388

1944 kartka wydania świątecznego bez napisu POCZTÓWKA i bez znaku opłaty.

Fi.Cp8
130 PLN
24389

1944 kartka (110 x 70 mm) z obiegu bez ilustracji, zagięcie, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp8y
40 PLN
24390

1944 kartka grzecznościowo stemplowana, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp8yII
40 PLN
24391

1944 "Pomarańczowy lis" na ilustrowanej karcie pocztowej przesłanej 21.XI; znaczki-nalepki przygotowano na znak protestu przeciwko podawaniu jeńcom posiłków z mięsa niewiadomego pochodzenia (prawdopodobnie lisiego z pobliskiej fermy); doklejane one były wyłącznie na przesyłkach doręczanych tego dnia; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Ia, Cp10y
700 PLN
24392

1944 nalepka "Lis" wykonane jako protest przeciwko podawaniu jeńcom mięsa niewiadomego pochodzenia na kartce z obiegu, nalepka w kolorze niebieskim była stosowana tylko w jednym dniu 28.11.44, wymowna treść kartki nawiązująca do nalepki, gwarancja.

Fi.ib, Cp24
650 PLN