26674 |
1925 VI, wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Danzig, Rathaus. | Fi.Cp32 |
| 180 PLN | |
26675 |
1925 VI, wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Danzig, Marienkirche; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp32 |
| 180 PLN | |
26676 |
1925 VI, wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Zoppot; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp32 |
| 180 PLN | |
26677 |
1925 herb Gdańska w owalu, większy format karty, 20+20 Pf karta podwójna; idealny stan zachowania. | Fi.Cp37 |
| 400 PLN | |
26678 |
1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Danzig, Technische Hochschule, gruba linia adresowa złamana; czysta. | Fi.Cp38I B5 |
| 300 PLN | |
26679 |
1926 "Wegen mangelhafter Verpackung amtlich verschlossen Postamt 1 Danzig" (Ze względu na uszkodzone opakowanie oficjalnie zamknięto Urząd Pocztowy Gdańsk 1) - rzadki pocztowy stempel pomocniczy na ekspresowym liście wysłanym 23.11 z Berlina do Gdańska, ponieważ przesyłka w drodze uległa poważnemu uszkodzeniu w urzędzie Gdańsk 1 zabezpieczono ją zalepkami urzędowymi, które ostemplowano 24.11 i przystawiono stempelek informacyjny; bardzo rzadki walor w słabszym stanie zachowania; gwarancja z opisem Schmutz. | |
| 600 PLN SOLD | |
26680 |
1927 wydanie z okazji XIX Światowego Kongresu Esperanto. | Fi.Cp39A |
| 300 PLN | |
26681 |
| 300 PLN | |
26682 |
| 300 PLN | |
26683 |
| 300 PLN | |
26684 |
| 300 PLN | |
26685 |
| 300 PLN | |
26686 |
| 300 PLN | |
26687 |
| 300 PLN | |
26688 |
| 300 PLN | |
26689 |
1927 wydanie z okazji XIX Światowego Kongresu Esperanto. | Fi.Cp40A |
| 400 PLN | |
26690 |
| 400 PLN | |
26691 |
| 400 PLN | |
26692 |
| 400 PLN | |
26693 |
| 400 PLN | |
26694 |
| 400 PLN | |
26695 |
| 400 PLN | |
26696 |
| 400 PLN | |
26697 |
| 400 PLN | |
26698 |
1929-37 zestaw serii widokowych, czyste na podlepkach. | Fi.211-3, 252-62, 27 Mi.217-9, 256-66, 27 |
| 150 PLN | |
26699 |
1929 TIEGENHOF - list urzędowy wysłany 11.5 z sądu rejonowego w Tiegenhof (Nowy Dwór) do Gdańska; pieczęć nadawcy i stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg. Freie Stadt Danzig/ Amtsgericht Neuteich"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 40 PLN | |
26700 |
1929 wydanie z okazji Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej w Gdańsku, karton piaskowym; bardzo dobry stan zachowania (naturalna inkluzja w papierze). | Fi.Cp46b |
| 250 PLN | |
26701 |
1930 TIEGENORT - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 17.7 z Tiegenort (Tujsk) do Gdańska; walor w dobrym stanie zachowania (koperta nieco zmniejszona, otwarta z dwóch stron). | Fi.208 Mi.214 |
| 70 PLN SOLD | |
26702 |
1930 ZEYER - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 8.7 z Zeyer (Bielnik) do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.208 Mi.214 |
| 60 PLN | |
26703 |
1930 10-lecie powstania Wolnego Miasta Gdańska, seria czysta z pełna oryginalną gumą bez podlepki, gwarancja Krawczyk. | Fi.214-24 Mi.220-30 |
| 1 600 PLN | |
26704 |
1930 10 rocznica powstania Wolnego Miasta Gdańska, wydanie okolicznościowe na kopercie wysłanej w pierwszym dniu obiegu tych znaczków, na odwrocie kasownik odbiorczy Berlina z dnia 17.11.; w Niemczech takie FDC osiąga cenę ponad 2000 euro, tu w bardzo przystępnej cenie wywoławczej, fotoatest Schmutz. | Fi.214-24 Mi.220-30 |
| 6 000 PLN | |
26705 |
1930 seria wydania okolicznościowego dla uczczenia 10. rocznicy powstania Wolnego Miasta Gdańska. | Fi.214-24 |
| 1 600 PLN | |
26706 |
1930 10. rocznica powstania Wolnego Miasta Gdańska, seria. | Fi.214-24 |
| 250 PLN | |
26707 |
1930 10. rocznica powstania Wolnego Miasta Gdańska, luzak. | Fi.222 |
| 250 PLN | |
26708 |
1930 "Als Reiseziel erwähl sich jeder Danzig und seine Ostseebäder" (Jako swój cel podroży zawsze wybieraj Gdańsk i kurorty bałtyckie) Danzig 5, kasownik propagandowy na liście urzędowym wysłanym 7.8 z więzienia przy ulicy Kurkowej (Schiesstange) do Gdańska, pieczęć nadawcy "Der Strafanstalts-Direktor" i stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg. Freie Stadt Danzig/ Strafanstalt Danzig"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 40 PLN | |
26709 |
1931 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 10 fen - frankatura pojedyncza, list w kopercie z emblematem Międzynarodowej Wystawy Poczty Lotniczej LUPOSTA 1932 opłacony jako przesyłka miejscowa w obszarze Wolnego Miasta Gdańska wysłany 22.9 z urzędu Gdańsk 1 (kasownik z wyróżnikiem "*1t") do Gdańska; dekoracyjna całość w słabszym stanie zachowania (koperta od góry przybrudzona). | Fi.188 Mi.194 |
| 60 PLN | |
26710 |
1932 "Schafft Hausbriefkästen an sie beschleunigen die Briefzustellung" (aby przyspieszyć doręczanie listów załóż skrzynkę pocztową) Danzig 5, kasownik okolicznościowy na firmowej kopercie druków Niemieckiego Automobil-Klubu wysłanej 10.3; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.210 Mi.216 |
| 50 PLN | |
26711 |
1932 wydanie przedrukowe, Międzynarodowa Wystawa Poczty Lotniczej - LUPOSTA, seria czysta w pięknym stanie (Fi.750.-). | Fi.225-29 Mi.231-35 |
| 700 PLN | |
26712 |
1932 seria wydania z dopłatą na rzecz Międzynarodowej Wystawy Lotniczej LUPOSTA. | Fi.225-9 |
| 600 PLN | |
26713 |
1932 wydanie z dopłatą na rzecz Wystawy Poczty Lotniczej LUPOSTA, seria. | Fi.225-9 |
| 600 PLN | |