Auction 55. Danzig

26674

Fi.Cp32
180 PLN
26675

Fi.Cp32
180 PLN
26676

Fi.Cp32
180 PLN
26677

Fi.Cp37
400 PLN
26678

Fi.Cp38I B5
300 PLN
26679

1926 "Wegen mangelhafter Verpackung amtlich verschlossen Postamt 1 Danzig" (Ze względu na uszkodzone opakowanie oficjalnie zamknięto Urząd Pocztowy Gdańsk 1) - rzadki pocztowy stempel pomocniczy na ekspresowym liście wysłanym 23.11 z Berlina do Gdańska, ponieważ przesyłka w drodze uległa poważnemu uszkodzeniu w urzędzie Gdańsk 1 zabezpieczono ją zalepkami urzędowymi, które ostemplowano 24.11 i przystawiono stempelek informacyjny; bardzo rzadki walor w słabszym stanie zachowania; gwarancja z opisem Schmutz.

600 PLN
26680

1927 wydanie z okazji XIX Światowego Kongresu Esperanto.

Fi.Cp39A
300 PLN
26681

Fi.Cp39A
300 PLN
26682

Fi.Cp39A
300 PLN
26683

Fi.Cp39A
300 PLN
26684

Fi.Cp39A
300 PLN
26685

Fi.Cp39A
300 PLN
26686

Fi.Cp39A
300 PLN
26687

Fi.Cp39A
300 PLN
26688

Fi.Cp39A
300 PLN
26689

Fi.Cp40A
400 PLN
26690

Fi.Cp40A
400 PLN
26691

Fi.Cp40A
400 PLN
26692

Fi.Cp40A
400 PLN
26693

Fi.Cp40A
400 PLN
26694

Fi.Cp40A
400 PLN
26695

Fi.Cp40A
400 PLN
26696

Fi.Cp40A
400 PLN
26697

Fi.Cp40A
400 PLN
26698

1929-37 zestaw serii widokowych, czyste na podlepkach.

Fi.211-3, 252-62, 27
Mi.217-9, 256-66, 27
150 PLN
26699

1929 TIEGENHOF - list urzędowy wysłany 11.5 z sądu rejonowego w Tiegenhof (Nowy Dwór) do Gdańska; pieczęć nadawcy i stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg. Freie Stadt Danzig/ Amtsgericht Neuteich"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

40 PLN
26700

1929 wydanie z okazji Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej w Gdańsku, karton piaskowym; bardzo dobry stan zachowania (naturalna inkluzja w papierze).

Fi.Cp46b
250 PLN
26701

1930 TIEGENORT - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 17.7 z Tiegenort (Tujsk) do Gdańska; walor w dobrym stanie zachowania (koperta nieco zmniejszona, otwarta z dwóch stron).

Fi.208
Mi.214
70 PLN
26702

1930 ZEYER - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 8.7 z Zeyer (Bielnik) do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.208
Mi.214
60 PLN
26703

1930 10-lecie powstania Wolnego Miasta Gdańska, seria czysta z pełna oryginalną gumą bez podlepki, gwarancja Krawczyk.

Fi.214-24
Mi.220-30
1 600 PLN
26704

1930 10 rocznica powstania Wolnego Miasta Gdańska, wydanie okolicznościowe na kopercie wysłanej w pierwszym dniu obiegu tych znaczków, na odwrocie kasownik odbiorczy Berlina z dnia 17.11.; w Niemczech takie FDC osiąga cenę ponad 2000 euro, tu w bardzo przystępnej cenie wywoławczej, fotoatest Schmutz.

Fi.214-24
Mi.220-30
6 000 PLN
26705

1930 seria wydania okolicznościowego dla uczczenia 10. rocznicy powstania Wolnego Miasta Gdańska.

Fi.214-24
1 600 PLN
26706

1930 10. rocznica powstania Wolnego Miasta Gdańska, seria.

Fi.214-24
250 PLN
26707

1930 10. rocznica powstania Wolnego Miasta Gdańska, luzak.

Fi.222
250 PLN
26708

1930 "Als Reiseziel erwähl sich jeder Danzig und seine Ostseebäder" (Jako swój cel podroży zawsze wybieraj Gdańsk i kurorty bałtyckie) Danzig 5, kasownik propagandowy na liście urzędowym wysłanym 7.8 z więzienia przy ulicy Kurkowej (Schiesstange) do Gdańska, pieczęć nadawcy "Der Strafanstalts-Direktor" i stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg. Freie Stadt Danzig/ Strafanstalt Danzig"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

40 PLN
26709

1931 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 10 fen - frankatura pojedyncza, list w kopercie z emblematem Międzynarodowej Wystawy Poczty Lotniczej LUPOSTA 1932 opłacony jako przesyłka miejscowa w obszarze Wolnego Miasta Gdańska wysłany 22.9 z urzędu Gdańsk 1 (kasownik z wyróżnikiem "*1t") do Gdańska; dekoracyjna całość w słabszym stanie zachowania (koperta od góry przybrudzona).

Fi.188
Mi.194
60 PLN
26710

1932 "Schafft Hausbriefkästen an sie beschleunigen die Briefzustellung" (aby przyspieszyć doręczanie listów załóż skrzynkę pocztową) Danzig 5, kasownik okolicznościowy na firmowej kopercie druków Niemieckiego Automobil-Klubu wysłanej 10.3; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.210
Mi.216
50 PLN
26711

1932 wydanie przedrukowe, Międzynarodowa Wystawa Poczty Lotniczej - LUPOSTA, seria czysta w pięknym stanie (Fi.750.-).

Fi.225-29
Mi.231-35
700 PLN
26712

1932 seria wydania z dopłatą na rzecz Międzynarodowej Wystawy Lotniczej LUPOSTA.

Fi.225-9
600 PLN
26713

1932 wydanie z dopłatą na rzecz Wystawy Poczty Lotniczej LUPOSTA, seria.

Fi.225-9
600 PLN