Auction 55. Polish People's Republic 1952-1989

25697

1955 list z wirnikiem okolicznościowym Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

10 PLN
25698

1955 karnet - "VI OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W POZNANIU".

Fi.Bl.14-15
Mi.Bl.15-16
90 PLN
25699

1955 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, para bloków ostemplowana okolicznościowym 9.7 datownikiem wystawy na specjalnej ilustrowanej kopercie.

Fi.Bl.14-15
Mi.Bl.15-16
100 PLN
25700

Fi.Bl.14-15
Mi.Bl.15-16
30 PLN
25701

1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, blok z błędem "kropka w A", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Bl.14 B1
Mi.Bl.17
20 PLN
25702

Fi.bl.14, bl.15B1
Mi.Bl.15, Bl.16
120 PLN
25703

Fi.Bl.15 B1
100 PLN
25704

1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, blok z błędem "ścięte VI", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Bl.15 B1
Mi.Bl.18
60 PLN
25705

Fi.Bl.15 B1
Mi.Bl.18
150 PLN
25706

1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, blok z błędem "przecinek między L a N", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Bl.15 B2
Mi.Bl.18
120 PLN
25707

Fi.Bl.15 B2
Mi.Bl.18
50 PLN
25708

1955 karnet Wystawy Filatelistycznej w Warszawie.

Fi.bl. 16-17
Mi.Bl. 17-18
35 PLN
25709

1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, komplet bloków ostemplowany okolicznościowo 13.VIII na specjalnej wystawowej karcie ozdobionej pamiątkowym drzeworytem.

Fi.Bl.16-17
Mi.Bl.17-18
31 PLN
25710

Fi.Bl.16-17
Mi.Bl.17-18
25 PLN
25711

1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, seria bloków czystych.

Fi.Bl.16-17
Mi.Bl.17-18
50 PLN
25712

1956-1959 zestaw znaczków, wraz z odmianami, zawartych w klaserze jubileuszowym - tom III; aby ułatwić zakup wyłączono z niego arkusik i serię znaczków z przywieszkami "skrzydełka" (Ark.859, 859Pw); można je będzie w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 600 złotych; nabywcy krajowi otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.810-1003B
Mi.954-1147A
420 PLN
25713

1956 XI Zimowe Akademickie Igrzyska Świata w Zakopanem, karnet okolicznościowy.

Fi.812-4
Mi.956-8
15 PLN
25714

1956 FDC - "XI Zimowe Akademickie Igrzyska Świata".

Fi.812-814
Mi.956-958
20 PLN
25715

1956 statki polskie, arkusz znaczków za 5 gr. z oznaczeniem walca; arkusz zgięty poziomo i pionowo.

Fi.815
Mi.959
50 PLN
25716

1956 karnet - dwie odmiany "STATKI POLSKIE".

Fi.815-819
Mi.959-963
60 PLN
25717

1956 statki polskie, seria w narożnych czworoblokach.

Fi.815-9
Mi.959-63
65 PLN
25718

1956 statki polskie, seria w czworoblokach z numerami arkuszy na marginesie.

Fi.815-9
Mi.959-63
50 PLN
25719

1956 "LPŻ II MIĘDZYNARODOWA SPARTAKIADA WODNA GIŻYCKO LIPIEC 1956" Giżycko, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 22.VII (Myślicki 56 034); temat - ŻEGLARSTWO.

Fi.817
Mi.961
20 PLN
25720

1956 IX Wyścig Pokoju, komplet 4 kopert z kasownikami wszystkich etapów na terenie Polski: Warszawa, Łódź, Stalinogród!!! i Wrocław; temat - KOLARSTWO.

Fi.821
Mi.965
30 PLN
25721

1956 turystyka, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz.

Fi.823nz
Mi.967U
900 PLN
25722

Fi.825nz
Mi.966U
500 PLN
25723

Fi.825nz
Mi.969U
900 PLN
25724

1956 FDC - Wydanie prowizoryczne.

Fi.826, 827Ia, 828I,
Mi.970-73
20 PLN
25725

1956 wydanie prowizoryczne, marginesowa trójka znaczków za 40/80 gr., górny z błędem "częściowy brak pionowej kreski w cyfrze 4, dwa pozostałe "uszkodzona pionowa kreska cyfry 4", gwarancja Krawczyk.

Fi.827Ia B
Mi.971
60 PLN
25726

1956 wydanie prowizoryczne, marginesowa parka znaczków za 40/80 gr. z przesuniętym nadrukiem, lewy z błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja Krawczyk.

Fi.827Ia B
Mi.971
60 PLN
25727

1956 wydanie prowizoryczne przedrukowe, znaczek z bardzo rzadkim nadrukiem podwójnym, gwarancja.

Fi.829Np
Mi.973DD
1 500 PLN
25728

1956 pomniki Warszawy, seria w czworoblokach.

Fi.830-2
Mi.974-6
25 PLN
25729

1956 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, znaczek z przesuniętą perforacją poziomą - kolor ciemnobrązowy już na górze znaczka.

Fi.833
Mi.977
35 PLN
25730

1956 karnet - "MIĘDZYNARODOWA KAMPANIA MUZEALNA".

Fi.837-839
Mi.990-992
20 PLN
25731

1956 FDC - "Międzynarodowa Kampania Muzealna" (3 koperty).

Fi.837-839
Mi.990-992
10 PLN
25732

1956 Dzień Znaczka Chopin - Liszt (Fi.70.-), znaczek z bloku.

Fi.840 (Bl.18)
Mi.981
60 PLN
25733

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z przesuniętym drukiem środka (stalorytu) w prawo.

Fi.843
Mi.984
15 PLN
25734

1956 Igrzyska Olimpijskie Melbourne, arkusz sprzedażny.

Fi.843
Mi.984
70 PLN
25735

1956 karnet - "XVI IGRZYSKA OLIMPIJSKIE W MELBOURNE"; temat - OLIMPIADA.

Fi.843-848
Mi.984-989
40 PLN
25736

Fi.845
Mi.986
10 PLN