The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 54. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
17098

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria na kopercie ostemplowana okolicznościowo 20.IV w Krakowie.

Fi.52-55
50 PLN
17099

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria z górnym marginesem, ostemplowana na kopercie 3.XI w Częstochowie.

Fi.52-55
80 PLN
17100

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, komplet 4 oficjalnie przygotowanych kart, ostemplowanych okolicznościowo 17.VIII w pierwszym dniu obiegu w: Krakowie, Warszawie, Radomiu i Lublinie.

Fi.52-55
120 PLN
17101

1940 1 rocznica utworzenia GG - seria na kopercie skasowana okolicznościowo 20.IV.1941 w Krakowie.

Fi.56-58; 9a
80 PLN
17102

1940 1. rocznica utworzenia GG, dwie serie.

Fi.56-8
40 PLN
17103

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, dwie serie.

Fi.59-62
50 PLN
17104

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową - seria na kopercie skasowana okolicznościowo 20.IV. w Warszawie.

Fi.59-62; 9d
60 PLN
17105

1940 znaczek opłaty stemplowej za 1 zł.


20 PLN
17106

1940 formularz - odpowiedź na wysłane zapytanie dotyczące poszukiwania rodzin, wysłany 10.VI z biura Komisarza Zakopanego do Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie, pieczęć kancelaryjna PCK z datą wpłynięcia przesyłki; ślady archiwizacji; temat - CZERWONY KRZYŻ.


80 PLN
17107

1940 zagraniczna karta pocztowa do Warszawy wysłana 13.XI z St-Blaise w Szwajcarii, znak opłaty unieważniony kasownikiem ambulansowym; liczne stempelki cenzur w tym niemieckiej Wehrmachtu, walor w dobrym stanie zachowania.


100 PLN
SOLD
17108

1940 arkusz znaczków opłaty miejskiej z Włocławka.


180 PLN
17109

1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, wysłana z agencji Dobre do Mińska Mazowieckiego, stempelek agencji odciśnięty obok znaku opłaty, który został skasowany w Mińsku.

Fi.Ck1
100 PLN
17110

1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, czysta z oryginalnym papierem listowym wewnątrz; bardzo dobry stan zachowania (na brzegach minimalnie ściemniała od światła).

Fi.Ck1
120 PLN
17111

1940 list z Rawy Mazowieckiej 17.12.40 do Zadzimia.

Fi.Ck1
60 PLN
17112

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnozielonoszarym znaku opłaty, z nadrukiem, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana z Warszawy do Lublina; całostka bardzo rzadko spotykana (Mi.450 euro, Fi.1200.-); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp3I
1 000 PLN
17113

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", czysta; z prawej strony niewielkie przebarwienie.

Fi.Cp3II
50 PLN
17114

1940 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym Rzemień przez Mielec do Krosna.

Fi.Cp3II
110 PLN
17115

1940 kartka z Bliznego przez Brzozów 8.12.40 do Zadzimia.

Fi.Cp3II
40 PLN
17116

1940 "wyszczerbiony lewy dolny narożnik ramki hasła propagandowego" i "lewa cyfra 2, nominału, wyszczerbiona z prawej strony" uszkodzenie nadruku na polskiej karcie pocztowej, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe P - "TELEGRAMY NA OZDOBNYM BLANKIECIE SĄ MILE WIDZIANE", całostka wysłana 12.XII z Zakopanego do Warszawy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Żółkiewski.

Fi.Cp4I
Mi.P4 
300 PLN
17117

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 5.11 z Krakowa do Warszawy.

Fi.Cp5I
Mi.P6II 
80 PLN
17118

1940 kartka z Warszawy 2.11.40 do Zadzimia.

Fi.Cp5I
70 PLN
17119

1940 kartka z Rawy Mazowieckiej 12.12.40 do Zadzimia.

Fi.Cp5I
70 PLN
17120

1940 kartka z Bliznego przez Brzozów 15.12.40 do Zadzimia.

Fi.Cp6A
120 PLN
17121

1940 polska karta pocztowa, część na odpowiedź z nadrukiem, hasło propagandowe W - "TELEGRAMY MOŻNA NADAWAĆ W POCIĄGACH POŚPIESZNYCH I W SAMOLOTACH", datowana 1.XII, wysłana z agencji pocztowej Brzesko Nowe, znak opłaty prawidłowo skasowano 2.12 w Krakowie, walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Cp6B
Mi.P7A 
250 PLN
17122

1940 "wyszczerbiona górna pozioma kreska litery E w POSTKARTE" widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana 4.8.1941 z Lublina do Otwocka.

Fi.Cp7II
Mi.P10 
120 PLN
17123

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr. karta o sygnaturze IX.40.

Fi.Cp8I
Mi.P9 
50 PLN
17124

1940 karta służbowa bez tekstu na odwrocie.

Fi.CpU4
40 PLN
17125

1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana 26.10.41 w Lublinie.

Fi.D1-4
30 PLN
17126

1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe PROSTYN".

Fi.D1-4
60 PLN
17127

1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe MISIE".

Fi.D1-4
50 PLN
SOLD
17128

1940 parka znaczków doręczeniowych za 20 f., oryginalnie kasowana w Boromiu na dużym wycinku z adresu pomocniczego, gwarancja.

Fi.D2
360 PLN
SOLD
17129

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst V "1) Alle im Generalgouvernement erschinenen ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp2I
200 PLN
SOLD
17130

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp3
100 PLN
17131

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XXIIb "Infolge ..." w podpisie "Postamt Krakau 3", wysłana 25.V z urzędu Kraków 3 do Kielc, dodatkowo niebieski stempel urzędowy; walor w idealnym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Fcp4
500 PLN
17132

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XV "Durch ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp4
100 PLN
17133

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, odmiana nieopisana !!! tekst XXII "Infolge ..." w podpisie "Im Auftrag/ Klimek", dodatkowy dopisek "Postaweisung zurück", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp4
300 PLN
17134

1940 formularz ofrankowany znaczkiem za 30 gr. II wydania przedrukowego, rozprowadzany w urzędach pocztowych; nieopisany w katalogu!

Fi.Fp
50 PLN
17135

1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, seria znaczków urzędowych grzecznościowo stemplowanych.

Fi.U1-15
50 PLN
17136

1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, seria znaczków urzędowych na wycinkach, ostemplowana w Krakowie 8.12 kasownikiem okolicznościowym z okazji Dni Mozarta zorganizowanych dla upamiętnienia 150 rocznicy jego śmierci.

Fi.U1-15; 19
120 PLN
17137

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, seria znaczków urzędowych na kopercie ostemplowana w Krakowie 23.3.42.

Fi.U16-24
35 PLN