The new auction will start soon

Auction 52. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
2159

1934 wydanie prowizoryczne, znaczek z nadrukiem typu III - gr w jednej linii z 25, gwarancja Petriuk.

Fi.270III
Mi.291II 
40 PLN
2160

1934 wydanie przedrukowe, czworoblok.

Fi.271
Mi.292 
60 PLN
SOLD
2161

1934 wydanie prowizoryczne, znaczek z błędem "przecinek zamiast kropki", gwarancja Petriuk.

Fi.271B1
Mi.292II 
50 PLN
2162

1934 wydanie prowizoryczne, znaczek z błędem "przecinek zamiast kropki po gr".

Fi.271B1
Mi.292II 
30 PLN
2163

1934 wydanie prowizoryczne, znaczek z błędem "przecinek zamiast kropki po gr".

Fi.271B1
Mi.292II 
80 PLN
2164

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, tak zwanym okienkowym, przy przedruku w wyjątkowych przypadkach uzupełniano brakujący lub uszkodzony znaczek w arkuszu innym przez wklejenie paskami papieru z marginesów arkusza, tak powstało kilka nadruków odwróconych, klasyczny i bardzo rzadki błędodruk znany do dzisiaj w kilku zaledwie egzemplarzach, na oferowanym znaczku usunięto paski papieru i poprawiono gumę próbując stworzyć znaczek tzw. postfrischowy, nie możliwy dla odwrotki okienkowej, prawdziwy rarytas Polski Międzywojennej, fotoatest Schmutz.

Fi.271No
Mi.292K 
30 000 PLN
2165

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z podwójnym nadrukiem z obiegu pocztowego z Siemianowic Śląskich, znane do dzisiaj 5 sztuk znaczków stemplowanych pochodzących z trzech różnych arkuszy, które dostały się do obiegu w trzech różnych urzędach pocztowych, ze względu na nieduże przesunięcie nadruków na znanych egzemplarzach znaczki te trafiły do obiegu pocztowego i zostały przeoczone przez zbieraczy i w większości zniszczone, każdy z 5 odkrytych przez ostatnie ponad 75 lat egzemplarzy stanowił prawdziwą sensację której poświęcali osobne artykuły znani polscy eksperci, klasyczny błąd i rarytas Polski Międzywojennej, bardzo dobry stan zachowania, fotoatest Schmutz.

Fi.271Np
Mi.292DD 
65 000 PLN
2166

1934 zagraniczny list wartościowy w specjalnej kopercie wydania pocztowego, wysłany 24.III z miejscowości Orniany do konsulatu RP w Leningradzie, kasowniki i stempelki urzędów: Wilno, Stołpce, Mińsk i odbiorczy Leningrad; na odwrocie nieźle zachowane pieczęci lakowe; dekoracyjna całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym.


135 PLN
SOLD
2167

1934 "Zjednoczona Fabryka Związków Azotowych" - 30 gr. (2 x 15 gr) frankatura mechaniczna B4, karta firmowa, wysłana 19.I z Chorzowa do Kielc; temat - CHEMIA.


40 PLN
2168

1934 firmowy ekspres polecony z Warszawy do Berlina z frankaturą mechaniczną.


25 PLN
2169

1934- list do załoganta statku szkolnego Daru Pomorza w czasie I-ego rejsu statku polskiego dookoła swiata, adresowany do Szanghaju z dopiskiem to wait arrival (trzymać do przybycia statku), od Japończyka, studenta szkoły morskiej w Kobe. Wysłany z Japonii z statkiem SS Shangai Maru. Unikalna przesyłka ilustrująca historię polskiej poczty morskiej. Zarejestrowano tylko 2 listy z tego rejsu i jest to jedyna znana przysyłka do statku.


1 500 PLN
SOLD
2170

1934 polecony list firmowy z Skawiny 24.VII.34 do Wieliczki, idealnie odbita wielokrotna frankatura mechaniczna.


85 PLN
2171

1934 podziękowanie za datek na rzecz Polskiej Macierzy Szkolnej.


80 PLN
2172

1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zebrzydowice - Warszawa nr 12 z wyróżnikiem a.

Fi.Cp63
80 PLN
2173

1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 39.

Fi.Cp63
65 PLN
2174

1935 list polecony z Nowego Sącza 23.III.35 opłacony znaczkiem na przesyłki lotnicze, przycięte oba boki koperty.

Fi.224
Mi.232 
40 PLN
2175

1935 list polecony z Janowca 2.12.35 opłacony znaczkiem na przesyłki lotnicze.

Fi.224, 252
Mi.232, 273 
50 PLN
2176

1935 firmowy list z Warszawy do Anglii, wirnik propagandowy "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA L.O.P.P.", znaczek za 50 gr w kolorze ciemnozielonym.

Fi.238d, 251
Mi.257, 272 
25 PLN
2177

1935 firmowy list polecony z Przeworska do Tarnowa.

Fi.251, 255
15 PLN
2178

1935 "POCIĄG WYSTAWA", bardzo rzadki okolicznościowy kasownik pośrednictwa pocztowego, odciśnięty w kolorze fioletowym na liście, wysłanym 6.VIII do Nowego Sącza w rocznicę wymarszu Legionów z krakowskich Oleandrów; prawidłowo opłacona przesyłka w doskonałym stanie zachowania; gwarancja (Myślicki 35 012).

Pociąg wystawa z pamiątkami po Marszałku Piłsudskim, podróżował po całym kraju, pogrążonym w żałobie po jego śmierci, na jego pokładzie uruchomiono pośrednictwo pocztowe.

Fi.252, 282
Mi.273, 303 
1 200 PLN
2179

1935 "JUBILEUSZOWY ZLOT HARCERSTWA POLSKIEGO 11-25.VII.1935/ SPAŁA" bardzo atrakcyjny stempel odbity na specjalnej karcie ozdobionej drzeworytem, którego autorem jest Wincenty Gawron (!), wydana przez Komendę Hufców Harcerzy w Krakowie; dodatkowy (niezwykle rzadki stempel) "Poczta Zlotowa/ Chorągwi Kieleckiej" sprawia, że jest to w pełnym tego słowa znaczeniu niepowtarzalna całość, gwarancja Schmutz.

Fi.253
Mi.274 
900 PLN
2180

1935 kartka z Krakowa do Torunia.

Fi.253
10 PLN
2181

1935 "ŚWIĘTO GÓR 4-11.VIII.1935" Zakopane 1, znaczek za 5 gr wydania żałobnego po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego na widokówce ostemplowany 7.VIII kasownikiem okolicznościowym - stosowanym zaledwie przez 8 dni!!! dodatkowo stempelek schroniska Starego "SCHRONISKO w TATRACH 1400 m POLSKIEGO TOWARZYSTWA TATRZAŃSKIEGO"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 35 014).

Fi.273
Mi.294 
100 PLN
2182

1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka J.Piłsudskiego, czworoblok rozdzielony pustopolami na tzw. krzyż, lekkie naddarcie perforacji między dwoma znaczkami.

Fi.273
Mi.294 
60 PLN
2183

1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka J.Piłsudskiego, czworoblok rozdzielony pustopolami na tzw. krzyż.

Fi.273
Mi.294 
30 PLN
SOLD
2184

1935 wydanie żałobne, 5 gr i 25 gr - list polecony wysłany 14.IX z Kraśnika do Lublina, kasownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.273, 275I
Mi.294I, 296I 
30 PLN
2185

1935 list z Komitetu Budowy Kopca marszałka Józefa Piłsudskiego na Węgry.

Fi.273, 278, 279
Mi.294, 299, 300&nbs
30 PLN
2186

1935 "WSZECHŚWIATOWA OLIMPJADA SZACHOWA KONGRES F.I.D.E." Warszawa 1, czerwone odbitki niezwykle rzadkiego kasownika okolicznościowego na liście wysłanym 21.VIII do Francji, koperta po prawej stronie u dołu uszkodzona, ze względów estetycznych uzupełniona; kasownik odbiorczy, dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania, walor bardzo trudny do zdobycia (Myślicki 35 015); temat - SZACHY; gwarancja Schmutz.

Fi.273, 287
Mi.294I, 306 
700 PLN
2187

1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, seria w czworoblokach rozdzielonych pustopolem.

Fi.273-5
Mi.294-6 
500 PLN
2188

1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, komplet czworobloków rozdzielonych pustopolem.

Fi.273-5I
Mi.294-6 
450 PLN
SOLD
2189

1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, podstawowa seria w czworoblokach.

Fi.273-7
Mi.294-8 
290 PLN
2190

1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka J. Piłsudskiego, podstawowa seria.

Fi.273-7
Mi.294-8 
70 PLN
SOLD
2191

1935 wydanie żałobne, 15 gr frankatura pojedyncza - widokówka wysłana 19.XI. z miejscowości Hrebenów do Leska; znaczek uszkodzony.

Fi.274
Mi.295I 
30 PLN
2192

1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, czworoblok rozdzielony pustopolem.

Fi.274
Mi.294 
100 PLN
2193

1935 kartka z Sosnowca 1.9.35 do Czechosłowacji.

Fi.275
Mi.296 
10 PLN
2194

1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, czworoblok rozdzielony pustopolem.

Fi.275I
Mi.296 
200 PLN
2195

1935 list z kresowej miejscowości Pomost Zahorodzki 13.IX.35.

Fi.275I
Mi.296 
20 PLN
SOLD
2196

1935 wydanie żałobne, 25 gr (druk offset) znaczek na kopercie skasowany w Warszawie 18.V w dniu pogrzebu Marszałka, niewielki ubytek na klapie.

Fi.275II
Mi.296II 
30 PLN
2197

1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka J.Piłsudskiego, dziesięcioblok z dolnego prawego narożnika arkusza drukarskiego.

Fi.277
Mi.298 
500 PLN
2198

1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka J.Piłsudskiego, luzak z serii.

Fi.277
Mi.298 
30 PLN