Auction 52. Inter-war Poland 1919-1939

2079

Fi.255 FP
Mi.276 Pfa
700 PLN
2080

1932 kartka z Sosnowca 16.11.32 do Czechosłowacji.

Fi.256
Mi.277
20 PLN
2081

1932 wydanie obiegowe, czworoblok znaczka za 60 gr.

Fi.257
Mi.278
80 PLN
2082

1932 frankatura mechaniczna na kopercie firmowej z Warszawy do Holandii.

15 PLN
2083

1932 firmowy list polecony z Lwowa, wielokrotna frankatura mechaniczna, stemple niemieckiego ambulansu pocztowego i odbiorczy na odwrocie.

80 PLN
2084

1932 miejscowy polecony list urzędowy z Dobczyc.

20 PLN
2085

Fi.Cp50I, 242
65 PLN
2086

1933 list z Poznania do Białcza ofrankowany pionową parką Sienkiewicza o różnych kolorach, ze zbioru Vaumunda.

Fi.240
Mi.259
65 PLN
2087

Fi.242
20 PLN
2088

1933 kartka z Krakowa do Danii wysłana przez uczestnika XXIII Światowego Kongresu Esperanto, widokówka Sukiennice.

Fi.242, 263
20 PLN
2089

1933 list polecony z Sławatycz 6.I.33 do Piszczac, obcięta lewa strona koperty.

Fi.257
Mi.278
10 PLN
2090

1933 700-lecie założenia Torunia, czworoblok.

Fi.258
Mi.279
1 000 PLN
2091

1933 700-lecie założenia Torunia.

Fi.258
Mi.279
200 PLN
2092

1933 700-lecie Torunia.

Fi.258
Mi.279
120 PLN
2093

1933 700-lecie założenia Torunia, znaczek w pięknym stanie.

Fi.258
Mi.279
160 PLN
2094

1933 700-lecie Torunia, marginesowy znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego (Fi.1000.-), kilka przebarwień i zmatowień na gumie, podlepka na marginesie, liczony jako podlepkowy, sygnowany na marginesie, gwarancja z opisem Schmutz

Fi.258D
Mi.279Y
300 PLN
2095

Fi.258G
Mi.279
200 PLN
2096

1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku.

Fi.259
Mi.280
320 PLN
2097

1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty.

Fi.259
Mi.280
80 PLN
2098

1933 F.Żwirko i S.Wigura, marginesowy znaczek czysty.

Fi.259
Mi.280
85 PLN
2099

1933 zwycięzcy Challenge'u, czworoblok.

Fi.259
Mi.280
400 PLN
2100

1933 zwycięstwo w Challenge'u - Żwirko i Wigura.

Fi.259
Mi.280
50 PLN
2101

1933 zwycięzcy Chelleng'u - F.Żwirko i S.Wigura, parka.

Fi.259
Mi.280
90 PLN
2102

1933 zwycięzcy Chelleng'u - F.Żwirko i S.Wigura.

Fi.259
Mi.280
40 PLN
2103

1933 F.Żwirko i S.Wigura - frankatura mieszana, list zagraniczny, wysłany 17.XII z Warszawy do Madrytu, kasownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.259, 263
Mi.280, 284
30 PLN
2104

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.D (trąbki w dół Fi.110.-) na wycinku ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika.

Fi.260
Mi.281
80 PLN
2105

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, czworoblok.

Fi.260
Mi.281
300 PLN
2106

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna.

Fi.260
Mi.281
70 PLN
2107

Fi.260D
Mi.281Y
80 PLN
2108

Fi.260D
Mi.281Y
100 PLN
2109

Fi.260G
Mi.281
120 PLN
2110

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczki za 60 gr. ze znakiem wodnym w położeniu W.II.G - trąbki w dół - frankatura wielokrotna, prawidłowo opłacony list polecony wysłany 21.V z Torunia do Wodzisławia, znaczki unieważnione stemplem okolicznościowym, dodatkowo okolicznościowy stempelek polecenia; na odwrocie pieczęć nadawcy i kasownik odbiorczy (Myślicki 33 005 + 201).

Fi.260G
Mi.281
300 PLN
2111

1933 400 rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty.

Fi.261
Mi.282
70 PLN
2112

1933 karnet - luksusowe wydanie ministerialne, "400 ROCZNICA ŚMIERCI WITA STWOSZA", okładka z sucho tłoczonym godłem państwa, własnoręczny podpis ministra Poczt i Telegrafów - płk.Emila Kalińskiego, dodatkowo odciśnięty datownik urzędu Warszawa 1, z wyróżnikiem "4b"; bardzo rzadki walor w idealnym stanie zachowania.

Fi.261
Mi.282
1 200 PLN
2113

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282
300 PLN
2114

Fi.261
Mi.282
200 PLN
2115

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282
50 PLN
2116

1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, marginesowy znaczek czysty.

Fi.262
Mi.283
180 PLN
2117

1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, jedna podlepka, poza tym w ładnym stanie.

Fi.262
Mi.283
45 PLN
2118

1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, czworoblok.

Fi.262
Mi.283
700 PLN