Auction 51. Central Lithuania

26580

1921 różne rysunki, czworoblok niekatalogowanych prób znaczka za 20 mk. w kolorze ciemnobrązowym na papierze żółtopomarańczowym, gwarancja.

Fi.41 P2
240 PLN
26581

1921 1. rocznica zajęcia Wilna, seria z odmianami.

Fi.42-3A
150 PLN
26582

Fi.42-3B
55 PLN
26583

1921 znaczek z kasownikiem Troki.

Fi.42A
60 PLN
26584

1921 1. rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, parka prób znaczka za 100 mk., gwarancja Schmutz.

Fi.42P
250 PLN
26585

1921 1. rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, parka prób znaczka za 100 mk.

Fi.42P3
500 PLN
26586

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, marginesowa próba znaczka za 100 mk., w kolorze czerwonym z tłem piaskowym (nakład 150 szt.), lekki abklatsch, gwarancja Schmutz.

Fi.42 P3
450 PLN
26587

Fi.43P
400 PLN
26588

Fi.43P
400 PLN
26589

Fi.43P
400 PLN
26590

Fi.43P
400 PLN
26591

Fi.43P
800 PLN
26592

Fi.43P
800 PLN
26593

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, bardzo rzadka niekatalogowana próba znaczka za 150 mk. w kolorach oliwkowym i czerwonym (inne próby z czerwoną ramką mają nakłady 30 i 50 szt.), sygnowana gwarancja Schmutz.

Fi.43 P
1 000 PLN
26594

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, próba znaczka za 150 mk. w kolorach ciemnobrązowym i szarooliwkowym na papierze kredowym ! (część z nakładu 200 szt.), gwarancja.

Fi.43 P1
400 PLN
26595

1921 zawiadomienie o nadejściu "listu rek(omendowanego). amerykańskiego", nadane 27.XII jako przesyłka polecona z poczty polowej nr.23 przydzielonej do Dowództwa Wojsk Litwy Środkowej w Wilnie, wysłane do Dowództwa 23 pułku ułanów Grodzieńskich, ponieważ jednak adresat został detaszowany do Warszawy, przesyłkę po opatrzeniu stosownymi adnotacjami: "Zwrot" i "Kursa w Warszawie" wraz ze stempelkiem "Szw(adron). Gosp(odarczy). 23 p. ułanów Grodzieńskich" zwrócono na pocztę polową, skąd 24.I.1922 przesyłkę dosłano do Warszawy; bardzo rzadka całość z praktycznie niedostępnego (być może nie zachowanego) wewnętrznego obiegu pocztowego instytucji wojskowych Litwy Środkowej; bardzo dobry stan zachowania.

400 PLN
26596

Fi.D1, 3-5 P
400 PLN
26597

Fi.D1, 3-5 P Dp
320 PLN
26598

Fi.D1, 3-5 P Dp
80 PLN
26599

1921 znaczki dopłaty, komplet prób w kolorze lilabrązowym, na kremowoszarym papierze gazetowym, w czworoblokach, wszystkie o podwójnym druku, gwarancja.

Fi.D1,3-5 P Dp
320 PLN
26600

1921 znaczki dopłaty, makulatura, próba znaczka za 50 f., na podwójnym druku próby znaczka za 1 mk., obie niekatalogowane w kolorze czerwonym na szarym gąbczastym papierze gazetowym, sygnowane, gwarancja Schmutz.

Fi.D1/D2 P Dp
400 PLN
26601

1921 znaczki dopłaty, podwójny druk próby znaczka za 1 mk. w kolorze ciemnozielonym na białym papierze (część z nakładu 50 szt.), sygnowana, podwójna gwarancja Schmutz.

Fi.D2 P5 Dp
400 PLN
26602

1921 znaczki dopłaty, niekatalogowana marginesowa próba znaczka za 2 mk. w kolorze ciemnobrązowym na białym gładkim papierze, sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.D3 P
250 PLN
26603

1921 znaczek dopłaty za 3 mk. w czworobloku, po lewej z błędem perforacja przez środek znaczka, podlepka na marginesie.

Fi.D4
60 PLN
26604

1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 3 mk. w kolorze czarnobrązowym na białym prążkowanym pionowo papierze (nakład 100 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.D4 P7
250 PLN
26605

1921 znaczki dopłaty, makulatura, podwójny druk znaczka za 5 mk. na podwójnym druku znaczka za 2 mk. na białym średnim prążkowanym papierze., gwarancja.

Fi.D5/D3 Dp
120 PLN
26606

1921 znaczki dopłaty, makulatura, podwójny druk próby znaczka za 5 mk. na podwójnym druku próby znaczka za 2 mk., obie niekatalogowane w kolorze lilabrązowym na białym średnim gładkim obustronnie kratkowanym papierze, gwarancja.

Fi.D5/D3 P Dp
250 PLN
26607

1921 próba znaczka dopłaty w kolorze ciemnobrązowym z drukiem podwójnym.

Fi.D5 P
90 PLN
26608

1921 znaczek dopłaty, druk obustronny znaczka za 20 mk.

Fi.D6 Dp
60 PLN
26609

1922 kartka z Wilna 21.12.22 do Krakowa.

Fi.40
600 PLN
26610

Fi.44-47B
Mi.44-47A
360 PLN
26611

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, ząbkowana seria czysta w pięknym stanie.

Fi.44-47B
Mi.44-47A
110 PLN
26612

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, seria z odmianami.

Fi.44-7
130 PLN
26613

Fi.44-7
110 PLN
26614

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, luzak z serii.

Fi.44A
30 PLN
26615

Fi.44A
30 PLN
26616

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, znaczek z usterką "F zamiast E w SEJM".

Fi.44B
30 PLN
26617

1922 FDC - "otwarcie Sejmu Litwy Środkowej", znaczki dostępne w sprzedaży 1.II (wartość 50 Mk. wprowadzono do obiegu 1.III), ostemplowane w pierwszym dniu obiegu na oficjalnej kopercie Sejmu, grzecznościowo poleconej, zwraca uwagę niski numer polecenia; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.44B, 45B, 47B
Mi.44A, 45A, 47A&nbs
1 000 PLN
26618

Fi.45A
32 PLN
26619

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, otwarte 9 w dacie.

Fi.45A
40 PLN