Auction 51. Central Lithuania

26500

1921 różne rysunki, próba znaczka za 5 mk., gwarancja Miszczak.

Fi.5P
120 PLN
26501

Fi.5P
120 PLN
26502

Fi.5P
120 PLN
26503

Fi.5P
120 PLN
26504

1921 różne rysunki, próba znaczka za 5 mk. z drukiem podwójnym, gwarancja Miszczak.

Fi.5P
120 PLN
26505

Fi.5P
120 PLN
26506

Fi.5P
120 PLN
26507

Fi.5P
120 PLN
26508

1921 różne rysunki, próba znaczka za 20 mk. z drukiem podwójnym, gwarancja Miszczak.

Fi.6P
120 PLN
26509

1921 różne rysunki, próba znaczka za 20 mk., gwarancja Miszczak.

Fi.6P
120 PLN
26510

Fi.6P
120 PLN
26511

1921 wydanie przedrukowe z dopłatą na Śląsk, seria.

Fi.12-8
50 PLN
26512

1921 różne rysunki, litografia drukarni "Łaskow i Syn" w Wilnie; próby znaczków w sześciobloku projektu T.Ruszczyca przedstawiają kolejno: płaskorzeźbę z kościoła Św.Piotra i Pawła, rycerza w zbroi, Ostrą Bramę, katedrę z wieżą, insygnia rektorskie i gen.L.Żeligowskiego; planowano wydanie sześciu wartości, pięć projektów przyjęto do realizacji zgodnie z wzorem odbitki kontrolnej (wartości od 1 do 10 mk.); szósty projekt został przerobiony ze względu na słabą czytelność nominału (25 f.), a próbę nowego wzoru odbito z pramatrycy bez opiłowywania krawędzi; odbitki z pramatrycy na kredowym papierze są unikalne; jeden egzemplarz opisał J.Falkowski w "Filateliscie" 7/2000; drugi oferowany na tej aukcji pochodzi ze słynnej kolekcji G.Hahne; kolorowe próby, wszystkie na papierze kredowym, odbito w równie minimalnym nakładzie - po dwie sztuki (PZP str.1190); fotoopinia Schmutz.

Fi.14-19 P
12 000 PLN
26513

1921 wydanie dobroczynne na rzecz Polskiego Białego Krzyża, seria z odmianami.

Fi.14-9A
70 PLN
26514

Fi.14-9A
35 PLN
26515

Fi.14-9B
20 PLN
26516

1921 różne rysunki, 25 f + 2 mk + 4 mk - frankatura trójkolorowa, list polecony wysłany 20.I z urzędu pocztowego Wilno 1 (kasownik z wyróżnikiem a) do miejscowości Potutory, fioletowy stempelek polecenia; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.14B, 16B, 17B
Mi.14A, 16A, 17A&nbs
1 200 PLN
26517

1921 list z Wilna 14.III.21 do Lublina, koperta pomarszczona na marginesach.

Fi.15, 16
200 PLN
26518

1921 znaczek z kasownikiem Oświęciany.

Fi.15B
30 PLN
26519

1921 znaczek z kasownikiem Troki.

Fi.15B
30 PLN
26520

1921 znaczek z kasownikiem Wilejka.

Fi.15B
35 PLN
26521

Fi.16B
30 PLN
26522

1921 różne rysunki, czworoblok znaczków za 4 mk. z przesuniętym tłem i grzecznościowym kasownikiem ambulansu Grodno-Mosty, gwarancja Krawczyk.

Fi.17A
Mi.17B
30 PLN
26523

1921 różne rysunki, czworoblok prób znaczka za 4 mk. w kolorze oliwkowym bez tła na papierze białym (Fi.320.-), gwarancja.

Fi.17 P4
240 PLN
26524

1921 wydanie dobroczynne na rzecz Polskiego Białego Krzyża, znaczek bez perforacji na marginesie.

Fi.18B
50 PLN
26525

1921 godło Litwy Środkowej, parka prób znaczka za 2 mk., gwarancja Schmutz.

Fi.22P
100 PLN
26526

1921 wydanie przedrukowe z dopłatą na Śląsk, znaczek na wycinku.

30 PLN
26527

1921 wydanie przedrukowe z dopłatą na Śląsk, seria z odmianami.

Fi.23-8
40 PLN
26528

Fi.23-8
50 PLN
26529

1921 wydanie z dopłata "Na Śląsk", czworoblok znaczków ciętych.

Fi.23A
50 PLN
26530

1921 wydanie z dopłatą NA ŚLĄSK, kasowany grzecznościowo cięty znaczek za 25f.+2Mk. z podwójnym nadrukiem (Fi.500.-), podwójna gwarancja Krawczyk.

Fi.23A Np
Mi.23B Np
300 PLN
26531

1921 wydanie przedrukowe z dopłatą na Śląsk, czworoblok.

Fi.23B
30 PLN
26532

Fi.24
30 PLN
26533

1921 wydanie przedrukowe z dopłatą na Śląsk, czworoblok, górne znaczki podlepka.

Fi.24A
15 PLN
26534

Fi.24B
15 PLN
26535

Fi.25A
50 PLN
26536

Fi.25A
50 PLN
26537

Fi.25B
30 PLN
26538

1921 OSZMIANA - rzadkie ostemplowania Litwy Środkowej, wydanie z dopłatą NA ŚLĄSK, trójblok znaczków za 2+2 mk. ze znacznie przesuniętym w pionie nadrukiem, oryginalnie skasowany w Oszmianie (zwykłe znaczki Fi.210.-), gwarancja Krawczyk

Fi.27A
Mi.27B
420 PLN
26539

1921 OSZMIANA - rzadkie ostemplowania Litwy Środkowej, wydanie z dopłatą NA ŚLĄSK, parka znaczków za 2+2 mk. z przesuniętym w pionie nadrukiem (NA brakuje tylko u dziesięciu znaczków w sektorze), oryginalnie skasowana w Oszmianie (zwykłe znaczki Fi.140.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.27A
Mi.27B
420 PLN