The new auction will start soon

Auction 51. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
26058

1931 list firmowy ze Lwowa z wirnikiem propagandowym XI Międzynarodowych Targów Wschodnich.

Fi.246
25 PLN
26059

1931 200 lecie urodzin Jerzego Waszyngtona, próba znaczka za 30 gr. w kolorze niebieskim na białym gładkim papierze, rzadka jako gumowana, sygnowana JR, gwarancja Schmutz.

Fi.250 P2
Mi.271 
1 500 PLN
26060

1931 200 lecie urodzin Jerzego Waszyngtona, bardzo rzadka próba znaczka za 30 gr. w kolorze brązowolila, na papierze prążkowanym poziomo, niegumowana, gwarancja Schmutz.

Fi.250 P7
Mi.271 
4 000 PLN
26061

1931 "Na wezwanie urzędowe wolne od opłaty pocztowej" - list urzędowy wysłany 3.III z Włodawy do Warszawy.


40 PLN
26062

1932 list firmowy z Warszawy z wirnikiem propagandowym "POMÓŻ POLSKIEMU CZERWONEMU KRZYŻOWI RATOWAĆ CIEBIE".

Fi.213
30 PLN
SOLD
26063

1932 list wysłany ze Rajczy 10.II.32 do Krakowa, kasownik w kolorze fioletowym pośrednictwa pocztowego w Rajczy / Zwardoń, znaczek za 30 gr druk typ II.

Fi.213II, 242
Mi.241I, 261 
232 PLN
SOLD
26064

1932 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Poznań numer 23 z wyróżnikiem a.

Fi.242
60 PLN
26065

1932 kartka nadana w ambulansie pocztowym nr 335a na trasie Zwardoń - Sucha.

Fi.242
Mi.261 
45 PLN
26066

1932 list firmowy z Warszawy z wirnikiem propagandowym Targów Poznańskich.

Fi.243, 248
20 PLN
SOLD
26067

1932 list polecony z Elektrowni Warszawskiej 16.IX.32.

Fi.245
Mi.264 
25 PLN
26068

1932 małe doniczki, seria w czworoblokach.

Fi.251-7
Mi.272-8 
300 PLN
26069

1932 kartka z Warszawy z wirnikiem "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE".

Fi.252
10 PLN
26070

1932 list urzędowy z Międzyleś (ciekawy stempel sprawy urzędowej), na odwrocie wirnik propagandowy "KUP KSIĘGĘ KU CZCI POLEGŁYCH LOTNIKÓW".


40 PLN
SOLD
26071

1932 miejscowy list z Warszawy z wirnikiem propagandowym "NAJSZYBSZĄ DASZ ODPOWIEDŹ WYSYŁAJĄC JĄ SAMOLOTEM".


20 PLN
26072

1932 miejscowy polecony list urzędowy z Dobczyc.


20 PLN
26073

1932 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Gdynia - Warszawa nr 15 z wyróżnikiem b.

Fi.Cp50I, 242
65 PLN
26074

1932 kartka nadana w ambulansie pocztowym nr 251 na trasie Lublin - Katowice, całostka z sygnaturą XI-1931 długości ponad 40 mm, linie druk rotograwiurą, ilustracja 22.

Fi.Cp50IIa
120 PLN
26075

1933 list z Poznania do Białcza ofrankowany pionową parką Sienkiewicza o różnych kolorach, ze zbioru Vaumunda.

Fi.240
Mi.259 
65 PLN
26076

1933 kartka z wirnikiem okolicznościowym z Warszawy "KUP KSIĘGĘ KU CZCI POLEGŁYCH LOTNIKÓW", Myślicki 32109.

Fi.242
20 PLN
26077

1933 miejscowy list polecony z Warszawy 21.X.33.

Fi.242, 258
Mi.272, 279 
25 PLN
26078

1933 list firmowy z Warszawy z wirnikiem propagandowym "1933 - ŚWIĘTO MORZA - MORZE I KOLONIE TO POTĘGA POLSKI".

Fi.252
40 PLN
SOLD
26079

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym nr 144a na trasie Krynica - Kraków.

Fi.254
Mi.275 
45 PLN
26080

1933 kartka z Warszawy z wirnikiem propagandowym "KUP NALEPKĘ PRZECIWGRUŹLICZĄ ZA 10 LUB 20 GR. / DNI PRZECIWGRUŹLICZE 1.XII-10.I".

Fi.254
60 PLN
26081

1933 kartka z Warszawy z wirnikiem "XIV ZJAZD LEKARZY I PRZYRODN. POLSK. IV ZJAZD ZW> LEKARZY SŁOW. 11-15.IX.33".

Fi.254
15 PLN
26082

1933 700-lecie założenia Torunia.

Fi.258
Mi.279 
200 PLN
26083

1933 700-lecie założenia Torunia, czworoblok.

Fi.258
Mi.279 
1 000 PLN
26084

1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. z położeniem znaku wodnego W.II.G.

Fi.258G
Mi.279 
200 PLN
26085

1933 700-lecie założenia Torunia, frankatura pojedyncza, list wysłany 17.VI z Bydgoszczy do Kassel.

Fi.258G
Mi.279 
40 PLN
26086

1933 700-lecie Torunia, rzadka próba znaczka za 60 gr. na żółtawym papierze prążkowanym poziomo, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.258 P4
Mi.279 
4 800 PLN
26087

1933 F.Żwirko i S.Wigura, marginesowy znaczek czysty.

Fi.259
Mi.280 
85 PLN
26088

1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty.

Fi.259
Mi.280 
80 PLN
26089

1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku.

Fi.259
Mi.280 
320 PLN
26090

1933 zwycięzcy Challenge'u, czworoblok.

Fi.259
Mi.280 
400 PLN
26091

1933 zwycięzcy Chelleng'u - F.Żwirko i S.Wigura.

Fi.259
Mi.280 
40 PLN
26092

1933 zwycięzcy Chelleng'u - F.Żwirko i S.Wigura, parka.

Fi.259
Mi.280 
90 PLN
26093

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna.

Fi.260
Mi.281 
70 PLN
26094

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, czworoblok.

Fi.260
Mi.281 
300 PLN
26095

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.110.-).

Fi.260D
Mi.281Y 
100 PLN
SOLD
26096

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.110.-), na wycinku ze stemplem okolicznościowym.

Fi.260D
Mi.281Y 
80 PLN
26097

1933 karnet - "II WSZECHPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W TORUNIU", znaczek z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.G (trąbki w górę).

Fi.260G
Mi.281 
120 PLN