Auction 51. PoW Woldenberg camp

27412

1943 zaproszenie nr.125 na Walne Zebranie Zarządu Koła Filatelistów wysłane 19.III ze znaczkiem dopłaty; stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC"; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.D2ax1
200 PLN
27413

1943 odbitka z unieważnionej matrycy, gwarancja.

Fi.U1P
50 PLN
27414

1944 grafika obozowa, stempel okolicznościowy "Racławice".

40 PLN
27415

Fi.24
200 PLN
27416

1944 "CZYTAJCIE POLSKICH AUTORÓW" karta z okolicznościowym dodrukiem, wykonanym z klocka wykorzystanego do druku nalepek propagujących czytelnictwo, wydana z okazji wystawy - 400 lat Polskiej Książki; dodatkowo odbitka artystycznego stempla ze stylizowanymi literami KSP, stanowiącymi skrót hasła "Książka Sama Przychodzi"; karta wysłana 18.IV; bardzo rzadko spotykany walor; bardzo dobry stan zachowania; na odwrocie sygnowano Bolesław SKIRMUNT, gwarancja Schmutz.

500 PLN
27417

1944 "DRUK BEZPŁATNY KSP" - K(siążka) S(ama) P(rzychodzi) - zawiadomienie z biblioteki o możliwości odebrania zamówionej książki; stronę adresową wykorzystano ponownie, po naklejeniu znaczka ostemplowano go okolicznościowo; gwarancja.

Fi.36
150 PLN
27418

1944 wydanie obiegowe, czworoblok znaczka za 5 fen. ostemplowany 19.IV kasownikiem okolicznościowym "WILNO 19.IV.1919"; gwarancja Krawczyk.

Fi.36
30 PLN
27419

1944 wydanie obiegowe, znaczek unieważniony 19.IV kasownikiem okolicznościowym "WILNO" z okazji 25 rocznicy wyzwolenia Wilna na karcie ozdobionej drzeworytem przedstawiającym Górę Trzykrzyską w Wilnie, na odwrocie napis POCZTÓWKA; karta podklejona podlepką; gwarancja Krawczyk.

Fi.36
60 PLN
27420

1944 wydanie obiegowe, parka pionowa znaczków w kolorze brązowoczerwonym na świątecznej pocztówce wysłanej 8.IV; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.36a
200 PLN
27421

1944 wydanie obiegowe, znaczek w kolorze brązowoczerwonym na druku bibliotecznym przesłanym 14.IV, karta z napisem POCZTÓWKA; gwarancja Krawczyk.

Fi.36a
120 PLN
27422

1944 wydanie obiegowe, znaczek kasowany, strona adresowa koperty listu poleconego ofrankowanego dwoma czworoblokami znaczków w kolorach brązowoczerwonym, parka pionowa na bardzo rzadko spotykanym druku bibliotecznym - wezwaniu do zapłacenia zaległej kary przesłanym 11.X; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Oivinda Bohna z Norwegii; gwarancja Krawczyk,.

Fi.36a, b
220 PLN
27423

1944 wydanie obiegowe, parka pionowa na pocztówce ozdobionej drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św.Jadwigi w Pszczynie, ostemplowana okolicznościowo 13.VIII kasownikiem olimpijskim; gwarancja.

Fi.36b
70 PLN
27424

1944 nalepka propagandowa o nominale 1+4 LM. w kolorach pomarańczowym i czarnym, upamiętniająca dzień 6.06.44 - inwazji Wojsk Sprzymierzonych w Normandii, stosowana na tzw. życzeniach inwazyjnych, przesyłkach mających tajny charakter, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.38
700 PLN
27425

1944 Święto 3 Maja, znaczek ostemplowany 3.V na karcie ozdobionej suchymi tłoczeniami, przedstawiającymi mapę Polski i Matkę Boską; wydanie w tej formie rzadko spotykane; gwarancja.

Fi.38
300 PLN
27426

1944 Święto 3 Maja, znaczek na karcie unieważniony 6.VIII datownikiem w rzadko stosowanym kolorze różowoczerwonym; gwarancja Krawczyk.

Fi.38
45 PLN
27427

1944 Święto 3 Maja, list polecony przesłany 3.V w pierwszym dniu obiegu znaczka, na odwrocie kasownik odbiorczy; gwarancja Schmutz.

Fi.38
120 PLN
27428

1944 Święto 3 Maja, czerwony znaczek czysty, karminowa odmiana kasowana, karta z okolicznościowym suchym tłoczeniem ostemplowana 3.V w dniu wejścia znaczków do obiegu; 150. rocznica powstania kościuszkowskiego, znaczek skasowany; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Oivinda Bohna z Norwegii; gwarancja Krawczyk,.

Fi.38, 37
200 PLN
27429

Fi.39
160 PLN
27430

1944 Święto Morza, znaczek kasowany i dwie całości: karta ozdobiona drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy przedstawiającą polski niszczyciel ORP "Błyskawica" ze znaczkiem skasowanym okolicznościowo 29.VI w dniu wejścia do obiegu; znaczek na karcie, ostemplowany 22.VIII czerwonym kasownikiem okolicznościowym "MIŁUJ BLIŹNIEGO"; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Oivinda Bohna z Norwegii; gwarancja Falkowski,.

Fi.40
150 PLN
27431

1944 Rok Olimpijski, kasowane znaczki za 10 f. w kolorze czerwonym o ciemniejszym i jasnym odcieniu, gwarancja Krawczyk.

Fi.41
40 PLN
27432

1944 Wilno - znaczek z serii Tydzień Ziem Zachodnich, ostemplowany okolicznościowo 20.VIII (w pierwszym dniu obiegu) w karnecie ozdobionym suchym tłoczeniem z herbem miasta, gwarancja.

Fi.44
100 PLN
27433

1944 Wilno - znaczek z serii Tydzień Ziem Zachodnich - 22.VIII ostemplowany okolicznościowo czerwonym datownikiem na karcie ozdobionej suchym tłoczeniem, gwarancja.

Fi.44
120 PLN
27434

1944 "80 rocznica powstania Czerwonego Krzyża", znaczek skasowany 30.IX na karcie ozdobionej suchym tłoczeniem; temat - CZERWONY KRZYŻ; gwarancja.

Fi.45
120 PLN
27435

1944 80 rocznica Konwencji Genewskich, znaczek na ekspresowej karcie z życzeniami noworocznymi, ozdobionej artystycznym drzeworytem autorstwa Janusza Łonickiego, wysłanej 31.XII, prawidłowa opłata za taką przesyłkę wynosiła 110 fen, ponieważ była to bardzo wysoka i rzadko stosowana taryfa, poczta wyjątkowo nie pobrała dopłaty; rzadko spotykana nalepka EXPRESS; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.45
200 PLN
27436

1944 500 rocznica bitwy pod Warną - znaczek na dużym wycinku 10.XI ostemplowany kasownikiem okolicznościowym "WARNA"; gwarancja Krawczyk.

Fi.46
50 PLN
27437

1944 500 rocznica bitwy pod Warną - znaczek ostemplowany okolicznościowo 10.XI na karcie ozdobionej suchym tłoczeniem, gwarancja.

Fi.46
170 PLN
27438

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok i znaczek o bardzo ciemnym odcieniu - kasowane, znaczek ostemplowany okolicznościowo 10.XI na karcie; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Oivinda Bohna z Norwegii; gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.46, Bl.5
200 PLN
27439

Fi.47-50
30 PLN
27440

1944 odrastający dąb, seria stemplowana kasownikiem 500. rocznicy bitwy pod Warną.

Fi.47-50
25 PLN
27441

1944 odrastający dąb, próba w kolorze czarnym bez nominału, gwarancja.

Fi.47P2
250 PLN
27442

1944 winietka (exlibris?) "Klubu angielskiego", grafika z napisem THE ENGLISH CLUB OF BRETHREN IN LINGUAPHONE, sygnowane "SH", rzadkie wydawnictwo w bardzo dobrym stanie zachowania.

250 PLN
27443

1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem autorstwa Jerzego Staniszkisa, przedstawiającym Górę Trzykrzyską w Wilnie; na odwrocie napis POCZTÓWKA.

80 PLN
27444

1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski; na odwrocie napis POCZTÓWKA.

60 PLN
27445

1944 Rok Olimpijski, dekoracyjna pocztówka ozdobiona odbitką drzeworytu z motywem olimpijskim w kolorze szmaragdowym, na ogół ofrankowana znaczkiem olimpijskim z kasownikiem okolicznościowym; w stanie czystym praktycznie niespotykana; bardzo dobry stan zachowania; temat - OLIMPIADA.

600 PLN
27446

1944 czysty!!! efektowny karnet Wielkanocny przedstawiający cząstkę jajka wielkanocnego na talerzyku, napisy sucho tłoczone, idealny stan zachowania; w takim stanie niespotykany!!!

300 PLN
27447

1944 zaproszenie na nabożeństwo za poległych oraz herbatkę do kawiarni.

200 PLN
27448

1944 banknot oflagu II.C wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 2 Mk., autorstwa Eugeniusza Pichella - jego inicjały w lewym dolnym rogu; sygnowany przez najstarszego oficera obozu (płk.W.Szalewicza) i kierownika kasy, ładny stan.

400 PLN
27449

1944 banknot oflagu II.C wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o wysokim nominale 5 Mk., rzadki kolor niebieskoczarny, sygnowany przez najstarszego oficera obozu (płk.W.Szalewicza) i kierownika kasy, lekki ślad złożenia.

1 200 PLN
27450

1944 banknot oflagu II.C wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 10 f., autorstwa Eugeniusza Pichella - jego inicjały w lewym dolnym rogu, piękny stan.

150 PLN
27451

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok czysty, gwarancja.

Fi.Bl.5
160 PLN