Auction 51. Communist Poland 1945-1952

28065

1945 zabytki Krakowa - pomnik Mikołaja Kopernika, makulatura, podwójny druk próby znaczka za 3 zł. z podwójnym abklatschem na odwrocie, co rzadkie w położeniu odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.365 P Mk
Mi.396
400 PLN
28066

1945 zabytki Krakowa, czworoblok z podwójnym ząbkowaniem poziomym.

Fi.365s
Mi.396
120 PLN
28067

1945 wydanie obiegowe - zabytki Krakowa, czworoblok znaczków za 5 zł. ze znacznym przesunięciem co bardzo rzadkie zarówno perforacji poziomej jak i pionowej, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.366 Mk
Mi.397
2 400 PLN
28068

Fi.366P2
Mi.397
70 PLN
28069

1945 zabytki Krakowa, próba znaczka w kolorze ciemno oliwkowozielonym na papierze x2, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.366P3
Mi.397
80 PLN
28070

Fi.366P4
Mi.397
100 PLN
28071

1945 zabytki Krakowa, znaczek na papierze cienkim x2, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.366x2
Mi.397
180 PLN
28072

1945 Liga Morska, seria stemplowana, gwarancja Schmutz.

Fi.367-70
Mi.399-402
200 PLN
28073

1945 Liga Morska, seria.

Fi.367-70
Mi.399-402
35 PLN
28074

1945 Liga Morska, znaczek za 50 gr.+2 zł., z błędem na poz.9 "plamka na znaku + i n pogrubione", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.367 B11
Mi.399
45 PLN
28075

Fi.367 B15
Mi.399
60 PLN
28076

1945 Liga Morska, 4-ka, lewy dolny znaczek z najładniejszym błędem tego wydania "POŁSKA" zamiast "POLSKA", z prawej strony międzypola.

Fi.367B18
Mi.399
70 PLN
28077

1945 Liga Morska, znaczek z błędem "POŁSKA", papier biały, gwarancja Walocha.

Fi.367 B18
Mi.399
72 PLN
28078

Fi.367 B6, B8
Mi.399
120 PLN
28079

1945 Liga Morska, znaczek za 50 gr.+2 zł. na białym papierze, gwarancja.

Fi.367y
Mi.399
50 PLN
28080

1945 Liga Morska, znaczek za 1+3 zł, kompletny arkusz zawierający pięć międzypól; wiele znaczków z katalogowanymi (i niekatalogowanymi) błędami w lewym sektorze: na poz.2 kropka w literze P w POLSKA, na poz.4 kreska przedłużająca cyfrę 1 wartości, na poz.5 plama u dołu lewej 10, na poz.6 a w Liga otwarte u dołu, na poz.7 kropka w P w POCZTA; na poz.16 plama w 0 lewej 10, na poz.17 O w POCZTA połączone z marginesem, plamka w górnej części cyfry 2, na poz.18 O w POLSKA połączone z marginesem, na poz. 20 wcięcie w prawej V i w prawym sektorze: na poz.4 kropka w drugiej dacie między 10.II u góry; kreska przedłużająca 1, na poz.5 kropki w literze O w POCZTA i w g Liga, na poz.7 kropka pod prawą cyfrą V, na poz.8 kropka u góry rysunku po pierwszej dacie, na poz.9 kropka w drugiej liczbie II, na poz.10 plama po pierwszej liczbie II, na poz.11 kropka pod L w Liga, poz.16 g w Liga przerwane u dołu, poz.20 1 wartości połączone z ramką, na poz.23 plamka w liczbie 20, na poz.24 kropka w kropce po pierwszej liczbie 10, poz.25 kropki w P, C, A; walor ma wysoką wycenę katalogową; doskonały materiał porównawczy; pierwszy znaczek uszkodzony, wszystkie znaczki z pierwszego rzędu i cztery z drugiego z delikatnymi punktowymi zmatowieniami gumy od przywartego papieru, pozostałe bez podlepek w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.368 B1-18, B20-22
Mi.700
900 PLN
28081

Fi.368 B18
Mi.400
30 PLN
28082

1945 Liga Morska, znaczek za 1+3 zł., z błędem na poz.23 "plamka w liczbie 2", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.368 B20
Mi.400
27 PLN
28083

1945 Liga Morska, znaczek za 1+3 zł., z błędem na poz.24 "kropka w kropce po cyfrze 10", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.368 B21
Mi.400
27 PLN
28084

1945 Liga Morska, parka znaczków za 2+4 zł. ze znacznie przesuniętym w górę jednym rzędem perforacji poziomej, dolny znaczek jak cięty z jednej strony; oba z błędami: górny z poz.20 "biała plama pod 1920", dolny z poz.25 "Ligac zamiast Liga", oba znaczki z uszkodzoną gumą (prześwitki), sygnowane MK w ramce.

Fi.369B
Mi.401
120 PLN
28085

Fi.369 B1-17, B19-20
Mi.401
1 100 PLN
28086

1945 Liga Morska, znaczek za 2+4 zł., z błędem na poz.8 "plamki między 2 a +", gwarancja.

Fi.369 B6
Mi.401
27 PLN
28087

Fi.370B
Mi.402
60 PLN
28088

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, oryginalnie kasowany znaczek za 1+5 zł., gwarancja Krawczyk.

Fi.371
Mi.403
120 PLN
28089

1945 FDC - "I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji", kilka minimalnych, praktycznie niewidocznych, przebarwień na końcach ząbków.

Fi.371
Mi.403
140 PLN
28090

1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, czworoblok.

Fi.371
Mi.403
150 PLN
28091

1945 I Kongres Pracowników i Telekomunikacji w Poznaniu, znaczek makulaturowy.

Fi.371MK
Mi.403
70 PLN
28092

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz.

Fi.371nz
Mi.403U
850 PLN
28093

1945 I Kongres Pracowników Poczt i Telekomunikacji w Poznaniu, znaczek cięty, rzadki prawdziwy, gwarancja Wiatrowski.

Fi.371nz
Mi.403U
290 PLN
28094

Fi.371 nz
Mi.403U
1 600 PLN
28095

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, piękny marginesowy cięty znaczek za 1+5 zł. z pierwszego nakładu, z wyraźnym rastrem rysunku, bardzo rzadko prawdziwy, gwarancja Schmutz.

Fi.371 nz
Mi.403 U
800 PLN
28096

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, marginesowy znaczek cięty - fałszerstwo z nadużytej formy, do niedawna uważany za prawdziwy.

Fi.371 nz FFi
Mi.403 U
50 PLN
28097

Fi.371 nz Mk
Mi.403U
400 PLN
28098

Fi.371nz MK
Mi.403
120 PLN
28099

1945 karnet - "535 ROCZNICA BITWY POD GRUNWALDEM".

Fi.372
Mi.405
70 PLN
28100

Fi.372
Mi.405
70 PLN
28101

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem.

Fi.372
Mi.405
15 PLN
28102

1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, cięty znaczek za 5 zł., lekkie zmatowienie na gumie, gwarancja Schmutz.

Fi.372 nz
Mi.405 U
450 PLN
28103

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego.

Fi.373
Mi.406
25 PLN
28104

Fi.373
Mi.406
25 PLN