Auction 51. Communist Poland 1945-1952

27865

1944 Goznak, parka znaczków za 25 gr. w kolorze brązowoczerwonym - druk typograficzny i parka znaczków za 50 gr. - druk rotograwiurowy, obie bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami, gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.343s, Vacs
Mi.383b-84 UMw
4 800 PLN
27866

Fi.344
Mi.386
120 PLN
27867

1944 K.R.N., marginesowy znaczek za 1 zł. z niekatalogowanym błędem na poz.20/70 "przerwana I w górnym XII", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.344 B
Mi.386
30 PLN
27868

1944 K.R.N., znaczek za 1 zł. z niekatalogowanym błędem na poz.38 "I w górnym XII bez lewej części szeryfa", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.344 B
Mi.386
30 PLN
27869

1944 K.R.N., parka znaczków za 1 zł., prawy z błędem na poz.68 "uszkodzone cyfra 1 i litera z", unieważniona kasownikiem okolicznościowym ŚWIĘTO LUDOWE 20.V.1945 WARSZAWA na wycinku.

Fi.344 B11
Mi.386
120 PLN
27870

1944 K.R.N., znaczek z poz. 18 z błędem "uszkodzone 1 i litera z", gwarancja z opisem Walocha.

Fi.344 B11
Mi.386
40 PLN
27871

1944 K.R.N., górny znaczek z błędem "cyfra 1 z wcięciem z prawej strony", gwarancja Weźranowski.

Fi.344B13
Mi.386
40 PLN
27872

1944 K.R.N., znaczek za 1 zł. z błędem na poz.26 "uszkodzone zł, X i cyfra 9", gwarancja i opis.

Fi.344 B14
Mi.386
30 PLN
27873

1944 P.K.W.N., czworoblok z przesuniętym nadrukiem w poziomie z pozycji 23/34, gwarancja Walisch. Na pozycjach 23 i 24 znajdują się usterki nadruku opisane w podręczniku Kiełbasy.

Fi.345
Mi.387
80 PLN
27874

1944 P.K.W.N., znaczek za 2 zł./25 gr. na poleconej karcie pocztowej wysłanej 17.3 z Bydgoszczy do Krakowa, okupacyjna nalepka polecenia z wyciętymi niemieckimi napisami, w to miejsce dopisano nazwę urzędu i numer polecenia; stempelek cenzury wojskowej 866, na odwrocie kasownik odbiorczy; nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki prawidłowo opłacone znaczkami tego wydania należą do wyjątkowo rzadkich, całość w doskonałym stanie zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.345
Mi.387
1 800 PLN
27875

Fi.345
Mi.387
120 PLN
27876

1944 P.K.W.N., parka znaczków z przesuniętym w górę nadrukiem, dolny znaczek z błędem "przerwana u góry ukośna kreska w drugiej cyfrze 4", dolna belka - lekko zdwojony druk (szczególnie dolny znaczek) gwarancja i oznaczenie Więcław.

Fi.345B7
Mi.387
45 PLN
27877

1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 38 z drugiego walca z przesuniętym nadrukiem, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.346
Mi.388
80 PLN
27878

Fi.346
Mi.388
120 PLN
27879

1944 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. z błędami nadruku na poz.45/95: "wcięcie w literze ł" i "ukośna kreska drugiej cyfry 4 przerwana u góry", frankatura pojedyncza, miejscowy list polecony przesłany 21.I.1945 w Kielcach, znaczek skasowany stemplem okupacyjnym z wyróżnikiem "j" pod mostkiem, okupacyjna nalepka polecenia, stempelek cenzury wojskowej 261; oryginalne, nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do rzadkich; bardzo dobry stan zachowania, gwarancja.

Fi.346 B7
Mi.388
2 000 PLN
27880

1945 kartka (na niemieckiej całostce) z Krakowa 27.2.45 do Krasnystawu, stempel cenzury wojskowej nr 508.

Fi.343
Mi.384
100 PLN
27881

Fi.343
Mi.384
120 PLN
27882

1945 kartka z Krakowa do Częstochowy, stempel cenzury wojskowej nr 515.

Fi.343
Mi.384
70 PLN
27883

1945 list polecony z Chełma Lubelskiego 9.IV.45 do Lublina, ciekawe użyto ambulansowego stempla polecenia "R Amb...", na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 242.

Fi.343
Mi.384
180 PLN
27884

1945 list polecony z Żyrzyna koło Puław do Kłodawy, znaczki kreślone ręcznie i ręczna erka, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 389.

Fi.343
Mi.384
120 PLN
27885

1945 list z Sławna? do Krakowa, prowizoryczny datownik, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 531, koperta przycięta z boku.

Fi.343
Mi.384
88 PLN
27886

1945 list firmowy nadany w agencji pocztowej w Tenczynku do Katowic, prowizoryczny kasownik, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 540.

Fi.343
Mi.384
280 PLN
27887

Fi.343
Mi.384
80 PLN
27888

1945 kartka z Puław 25.4.45 do Tworek, niemy kasownik i stempel cenzury wojskowej nr 168.

Fi.343
Mi.384
60 PLN
27889

1945 list firmowy z Chorzowa, znaczki kasowane przez kreśleni, prowizoryczny kasownik "Urząd Pocztowy / Chorzów 1", na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 1610.

Fi.343
Mi.384
90 PLN
27890

1945 kartka z Piotrkowa Trybunalskiego 11.5.45 do Rudy Pabianickiej, prowizoryczny kasownik i stempel cenzury wojskowej nr 1106.

Fi.343
50 PLN
27891

1945 miejscowa kartka z Piotrkowa Trybunalskiego 7.5.45, prowizoryczny kasownik i stempel cenzury wojskowej nr 1108.

Fi.343
Mi.384
60 PLN
27892

1945 kartka z Częstochowy do Łodzi, stempel cenzury wojskowej nr 1723.

Fi.343
Mi.384
60 PLN
27893

1945 list z Radomia 17.3.45 do Kielc, stempel cenzury wojskowej nr 725, gwarancja.

Fi.343
Mi.384
70 PLN
27894

1945 list firmowy z Radomia 26.1.45 do Częstochowy, opłacony znaczkiem Goznaku, na odwrocie stempel cenzury o jednym z najniższych znanych numerów 8.

Fi.343
Mi.384
65 PLN
27895

1945 miejscowy list polecony z Lublina 19.1.45 opłacony serią znaczków okolicznościowych, na odwrocie stempel cenzury wojskowej numer 395.

Fi.344-6
Mi.386-8
250 PLN
27896

1945 P.K.W.N., narożny czworoblok znaczków za 2 zł./25 gr., prawy dolny z błędem na poz.20 "ukośna kreska cyfry 4 przerwana", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.345 B4
Mi.387
60 PLN
27897

1945 R.T.R.P., czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr. z nadrukiem wartości na dole poz.52/63, gwarancja Krawczyk.

Fi.346x
Mi.388
1 200 PLN
27898

1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, narożna kasowana parka znaczków za 5 zł./25 gr. w kolorze jasnobrązoworóżowym, lewy na poz.29 ma prostokąt z charakterystycznym oczkiem w prawym górnym rogu, a prawy na poz.30 z błędem "pieprzyk na policzku", czytelnie unieważnione 26.I. prowizorycznym kasownikiem "Warszawa 23 a", na odwrocie drukowany gotykiem fragment nagłówka niemieckiego papieru kancelaryjnego wykorzystanego do druku znaczków "Lublin Chopinstr.9", UWAGA!!! ze względu na nazwę ulicy ciekawy walor do tematu Chopin, gwarancja i opis.

Fi.347a
Mi.389
1 000 PLN
27899

1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, ładny marginesowy znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze brązowaworóżowym, gwarancja i opis koloru Schmutz.

Fi.347a
120 PLN
27900

1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, marginesowa parka znaczków za 5 zł./25 gr. w kolorze brązoworóżowym, lewy o jasnym odcieniu, prawy z poz.25 o nieco ciemniejszym z charakterystycznym najmniejszym w arkuszu prostokątem (5,5x4,1 mm) zakrywającym stary nominał.

Fi.347a
Mi.389
600 PLN
27901

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze brązoworóżowym, gwarancja i oznaczenie.

Fi.347a
Mi.389
90 PLN
27902

Fi.347a
Mi.389
500 PLN
27903

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, narożny znaczek znaczek w kolorze brązowo różowym z poz. 26 z błędem "biała plama przed szyją" na odwrocie fragment tekstu z niemieckiego formularza, na odwrocie którego drukowano arkusze tego wydania, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.347aB
Mi.389
500 PLN
27904

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, narożny czworoblok (dwa znaczki w kolorze brązowo różowym i dwa ciemno brązowo różowym) z poz. 21/27, znaczek z poz. 26 z błędem "biała plama przed szyją" na odwrocie fragment tekstu z niemieckiego formularza, na odwrocie którego drukowano arkusze tego wydania, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.347aB
Mi.389
1 000 PLN