The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 50. Central Lithuania

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
20258

1921 1. rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, parka prób znaczka za 150 mk., gwarancja Schmutz.

Fi.43P
800 PLN
20259

1921 1. rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, parka prób znaczka za 150 mk. na papierze grubym kredowanym, gwarancja Schmutz.

Fi.43P
800 PLN
20260

1921 1. rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, próba znaczka za 150 mk., gwarancja Miszczak.

Fi.43P
400 PLN
20261

1921 1. rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, próba znaczka za 150 mk., gwarancja Miszczak.

Fi.43P
400 PLN
20262

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, próba znaczka za 150 mk. w kolorach brązowym i zielonym (nakładu 200 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.43 P2
360 PLN
SOLD
20263

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, próba znaczka za 150 mk. w kolorach lilabrązowym i granatowym (kilka z nakładu 100 szt. - reszta niebieska), na odwrocie abklatsch koloru granatowego, gwarancja Schmutz.

Fi.43 P3
540 PLN
SOLD
20264

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, unikalna parka prób znaczków za 100 mk., lewa w kolorze granatowym bez tła (nakład 5 szt., Fi.800.-), prawa ugrowym tłem; istnienie takiej parki tłumaczy istnienie tak znikomej ilości prób bez tła, gwarancja Schmutz.

Fi.43 P8+P2
2 400 PLN
20265

1921 zawiadomienie o nadejściu "listu amerykańskiego", nadane 8.X jako przesyłka polecona z poczty polowej nr.23 przydzielonej do Dowództwa Wojsk Litwy Środkowej w Wilnie, wysłane do Dowództwa 23 pułku ułanów Grodzieńskich, również na pocztę polową 23, przesyłkę wydano adresatowi tego samego dnia; bardzo rzadka całość z praktycznie niedostępnego (być może nie zachowanego) wewnętrznego obiegu pocztowego instytucji wojskowych Litwy Środkowej; bardzo dobry stan zachowania (ślady archiwizacji); gwarancja Schmutz; z kolekcji S.Rosińskiego.


300 PLN
20266

1921 karta pocztowa - nadruk litograficzny 2 mk. na niemieckim formularzu pocztowym sygnowanym C154/(10.16); bez treści, przygotowana do wysyłki (zaadresowana), dofrankowana znaczkiem za 2(+1)mk., ale ostatecznie ostemplowana grzecznościowo w dniu 16.4.21; nawet takie karty należą do wielkich rzadkości poczty Litwy Środkowej, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp3
4 000 PLN
20267

1921 znaczki dopłaty, komplet prób w kolorze lilabrązowym, na kremowoszarym papierze gazetowym, w czworoblokach (wersje najtańsze Fi.2400.-), gwarancja.

Fi.D1, 3-5 P
400 PLN
20268

1921 znaczki dopłaty, komplet prób w kolorze lilabrązowym, na kremowoszarym papierze gazetowym, w czworoblokach, wszystkie o podwójnym druku, gwarancja Berbeka.

Fi.D1, 3-5 P Dp
320 PLN
20269

1921 znaczki dopłaty, komplet prób w kolorze lilabrązowym, na papierze kremowym, wszystkie o podwójnym druku, gwarancja.

Fi.D1, 3-5 P Dp
80 PLN
20270

1921 różne rysunki, seria znaczków dopłaty.

Fi.D1-6A
10 PLN
20271

1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 50 f. w kolorze lilabrązowym, niekatalogowana na białym lekko prążkowanym poziomo papierze, gwarancja Schmutz.

Fi.D1 P
250 PLN
20272

1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 50 f. w kolorze granatowoczarnym na białym prążkowanym poziomo papierze (nakład 100 szt.), gwarancja Schmutz.

Fi.D1 P4
250 PLN
20273

1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 2 mk. w kolorze ciemnobrązowym, niekatalogowana na kremowoszarym papierze gazetowym, gwarancja Schmutz.

Fi.D3 P
250 PLN
20274

1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 2 mk. w kolorze lilabrązowym, niekatalogowana na białym prążkowanym poziomo papierze, sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.D3 P
250 PLN
20275

1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 2 mk. w kolorze czarnym na białym prążkowanym poziomo papierze (nakład 100 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.D3 P3
250 PLN
20276

1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 3 mk. w kolorze ciemnobrązowym, niekatalogowana na kremowoszarym papierze gazetowym, sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.D4 P
250 PLN
20277

1921 znaczki dopłaty, rzadka próba znaczka za 3 mk. w kolorze czarnym na papierze białym prążkowanym pionowo (nakład 50 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.D4 P5
400 PLN
20278

1921 znaczki dopłaty, czworoblok prób znaczków dopłaty za 3 mk. w kolorze lilabrązowym, niekatalogowana na kremowoszarym papierze gazetowym, o poczwórnym druku, gwarancja Krawczyk.

Fi.D4 P Dptc.
400 PLN
20279

1921 próba znaczka dopłaty w kolorze ciemnobrązowym z drukiem podwójnym.

Fi.D5 P
100 PLN
20280

1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 5 mk. w kolorze lilabrązowym, niekatalogowana na białym prążkowanym pionowo papierze, gwarancja Schmutz.

Fi.D5 P
250 PLN
20281

1921 znaczki dopłaty, czworoblok prób znaczków dopłaty za 5 mk. w kolorze lilabrązowym na kremowoszarym papierze gazetowym (Fi.600.-), o poczwórnym druku, gwarancja Krawczyk.

Fi.D5 P14 Dptc.
400 PLN
20282

1921 znaczki dopłaty, lewostronnie ząbkowana i ze śladem perforacji pionowej na środku, próba znaczka za 5 mk. w kolorze granatowoczarnym na białym papierze (nakład 50 szt.), gwarancja Schmutz.

Fi.D5 P3
400 PLN
20283

1921 różne rysunki, sześcioblok.

Fi.D6A
30 PLN
20284

1921 znaczek dopłaty, próba znaczka za 20 mk. w kolorze czerwonym z mk zamiast MK, podwójnymi literami napisu "POCZTA LITWY ŚRODKOWEJ', na białym prążkowanym pionowo papierze, gwarancja Berbeka.

Fi.D6 P1
300 PLN
20285

1922 list wartościowy z Wilna opłacony czworoblokiem znaczków wydania przedrukowego za 4 mk./20 sk. w kolorze zielononiebieskim i szeregiem znaczków innych wydań, przesyłka obowiązkowo polecona i zabezpieczona pieczęciami lakowymi; widoczny jest na nich herb Litwy Środkowej - Orzeł i Pogoń, a na obwodzie mają napis URZĄD POCZTOWO-TELEGRAFICZNY WILNO 1, na froncie koperty numerek polecenia, a na odwrocie kasownik odbiorczy: Warszawa 1 z 6.IV.22, bardzo rzadki walor ze słynnej kolekcji G.Hahne, sygnowany Kronenberg.

Fi.6b, 48A, 47A
4 000 PLN
20286

1922 list z Wilna 30.I.22 do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.40
400 PLN
20287

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, niekatalogowana odmiana próby znaczka za 10 mk. w kolorze żółtobrązowym, na białym sztywnym liniowanym papierze (kilka z nakładu 100 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.44 P6
1 200 PLN
20288

1922 otwarcie sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 25 mk., gwarancja Miszczak.

Fi.45P
150 PLN
20289

1922 otwarcie sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 25 mk., gwarancja Miszczak.

Fi.45P
150 PLN
20290

1922 otwarcie sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 25 mk. z drukiem podwójnym, gwarancja Miszczak.

Fi.45P
150 PLN
20291

1922 otwarcie sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 25 mk. z drukiem podwójnym, gwarancja Miszczak.

Fi.45P
150 PLN
20292

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 25 mk. w kolorze czerwonym bez tła, na odwrocie makulatury tej próby (kilka z nakładu 200 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.45 P1 / Mk
300 PLN
20293

1922 otwarcie sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk., gwarancja Miszczak.

Fi.46P
150 PLN
20294

1922 otwarcie sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk. z drukiem podwójnym, gwarancja Miszczak.

Fi.46P
150 PLN
20295

1922 otwarcie sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk., gwarancja Miszczak.

Fi.46P
150 PLN
20296

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk. w kolorze ciemnozielonym, na cienkim papierze (nakład 250 szt.), gwarancja Schmutz.

Fi.46 P1
200 PLN
20297

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk. w niespotykanie intensywnym kolorze czerwonym, na cienkim papierze (część z nakładu 250 szt.), gwarancja Schmutz.

Fi.46 P2
200 PLN