Auction 50. Central Lithuania

20218

1921 różne rysunki, próba znaczka za 5 mk., gwarancja Miszczak.

Fi.5P
120 PLN
20219

1921 różne rysunki, próba znaczka za 20 mk., gwarancja Miszczak.

Fi.6P
120 PLN
20220

Fi.6P
120 PLN
20221

1921 różne rysunki, próba znaczka za 20 mk. z drukiem podwójnym, gwarancja Miszczak.

Fi.6P
120 PLN
20222

1921 różne rysunki, pasek trzech znaczków za 1 mk. w kolorze brązowopomarańczowym, lewy znaczek z częściowym brakiem rysunku, gwarancja Krawczyk.

Fi.15Ac Mk
Mi.15B
80 PLN
20223

1921 SZCZUCZYN - rzadkie ostemplowania Litwy Środkowej, znaczek za 1 mk. oryginalnie skasowany w Szczuczynie, gwarancja Krawczyk.

Fi.15B
Mi.15A
80 PLN
20224

1921 różne rysunki, znaczek za 6 mk., z odwróconą odbitką koloru szarego na odwrocie, z grzecznościowym kasownikiem ambulansu Grodno-Mosty, gwarancja Krawczyk.

Fi.18A
Mi.18B
60 PLN
20225

1921 godło Litwy Środkowej, parka prób znaczka za 2 mk., gwarancja Schmutz.

Fi.22P
100 PLN
20226

1921 wydanie z dopłata "Na Śląsk", czworoblok znaczków ciętych.

Fi.23A
50 PLN
20227

Fi.25A
50 PLN
20228

Fi.27A
50 PLN
20229

1921 wydanie przedrukowe z dopłatą NA ŚLĄSK, ząbkowany znaczek z odwróconym nadrukiem (Fi.500.-), przedwojenna sygnatura, gwarancja Schmutz.

Fi.28B No
Mi.28A
500 PLN
20230

1921 wydanie przedrukowe z dopłatą NA ŚLĄSK, kasowany grzecznościowo ząbkowany znaczek z odwróconym nadrukiem (Fi.500.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.28B No
Mi.28A
200 PLN
20231

1921 wydanie na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża.

Fi.29-30B
30 PLN
20232

1921 wydanie na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża, parka znaczków za 4+1 mk. w położeniu tete-beche.

Fi.30B
Mi.30A
150 PLN
20233

1921 LEBIEDZIEW - rzadkie ostemplowania Litwy Środkowej, znaczek z dopłatą na czerwony krzyż za 4+1 mk na wycinku oryginalnie skasowany w Lebiedziewie, gwarancja Krawczyk.

Fi.30B
Mi.30A
250 PLN
20234

Fi.31-33A
Mi.31-33B
40 PLN
20235

1921 różne rysunki, seria.

Fi.31-41A
40 PLN
20236

1921 wydanie na rzecz Polskiego Białego Krzyża, próba znaczka za 10+2 mk. bez druku barwy żółtej, gwarancja Schmutz.

Fi.33P
80 PLN
20237

1921 różne rysunki, dziesięć serii czystych (10 x 34-41B, Fi.500.-).

Fi.34-41B
Mi.34-41A
250 PLN
20238

1921 różne rysunki, seria.

Fi.34-41B
20 PLN
20239

1921 różne rysunki, seria.

Fi.34-41B
30 PLN
20240

1921 różne rysunki, seria ząbkowana.

Fi.34-41B
20 PLN
20241

1921 różne rysunki, makulatura znaczka za 1 mk. z drukiem wielokrotnym.

Fi.34MK
100 PLN
20242

1921 różne rysunki, marginesowa próba znaczka za 1 mk. w kolorze czarnoniebieskim bez tła, gumowana, gwarancja Berbeka.

Fi.34 P2
80 PLN
20243

1921 różne rysunki, próba znaczka za 2 mk., gwarancja Miszczak.

Fi.35P
80 PLN
20244

1921 różne rysunki, podwójny druk - makulatura, gwarancja Miszczak.

Fi.36MK
30 PLN
20245

1921 różne rysunki, 2 x 4 mk - frankatura wielokrotna, widokówka wysłana 26.IV.1922 z urzędu pocztowego Wilno 1 (kasownik z wyróżnikiem "a") do Warszawy, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.37B
Mi.37A
800 PLN
20246

1921 różne rysunki, czworoblok prób znaczka za 6 mk., gwarancja Schmutz.

Fi.39P
350 PLN
20247

1921 różne rysunki, próba znaczka za 6 mk., gwarancja Miszczak.

Fi.39P
80 PLN
20248

Fi.39P
80 PLN
20249

1921 różne rysunki, próba znaczka za 10 mk., gwarancja Miszczak.

Fi.40P
80 PLN
20250

1921 różne rysunki, znaczek za 20 mk. ze znacznym przesunięciem tła, gwarancja.

Fi.41A
Mi.41B
30 PLN
20251

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, litografia drukarni "Lux", projektant nieznany; planowano wydanie sześciu wartości, do realizacji przyjęto dwie; spotyka się ich próby arkuszowe, odbitki z pramatrycy na kredowym papierze są unikalne; jednen egzemplarz opisał J.Falkowski w "Filateliscie" 7/2000; drugi oferowany na tej aukcji pochodzi ze słynnej kolekcji G.Hahne, fotoopinia Schmutz.

Fi.42-43 P
8 000 PLN
20252

1921 1. rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, parka prób znaczka za 100 mk., gwarancja Schmutz.

Fi.42P
250 PLN
20253

1921 1. rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, parka prób znaczka za 100 mk.

Fi.42P3
500 PLN
20254

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, próba znaczka za 100 mk., w kolorze zielonym z tłem piaskowym (nakład 50 szt.), gwarancja Schmutz.

Fi.42 P7
500 PLN
20255

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, makulatura unikalnej próby znaczka za 100 mk. w kolorze czerwonym bez tła, z częściowym brakiem rysunku po lewej (nakład 5 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.42 P9
1 200 PLN
20256

Fi.43P
400 PLN
20257

Fi.43P
400 PLN