Auction 50. General Government

20740

Fi.Cp9b
Mi.P12/02
15 PLN
20741

Fi.Cp9b
Mi.P12/02
40 PLN
20742

Fi.Cp9b
Mi.P12/02
50 PLN
20743

Fi.Cp9b; 22
30 PLN
20744

Fi.34
15 PLN
20745

Fi.41, 66; 33
50 PLN
20746

Fi.45; 28
120 PLN
20747

Fi.70; 29
50 PLN
20748

1943 list z Łopatyń do Lwowa.

Fi.71, 77
120 PLN
20749

Fi.72
180 PLN
20750

Fi.92-95; 34
40 PLN
20751

1943 54 urodziny A.Hitlera, seria znaczków z górnymi marginesami ("gapa"), na karcie, skasowana okolicznościowo 20.IV w Krakowie.

Fi.101-103, 30
50 PLN
20752

1943 seria okolicznościowa z okazji 54. urodzin A.Hitlera w narożnych parkach.

Fi.101-3
25 PLN
20753

Fi.104
25 PLN
20754

Fi.104; 31
40 PLN
20755

Fi.104; 31
120 PLN
20756

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusz ozdobny z błędem "złamana oś", na górnych marginesach pustopola, prawy górny narożnik lekko złamany.

Fi.104II
200 PLN
20757

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusz z błędem "złamana oś".Doskonały stan zachowania.

Fi.104IIark.
125 PLN
20758

1943 kartka z kasownikiem okolicznościowym dnia NSDAP w GG.

Fi.106
40 PLN
20759

1943 kasownik okolicznościowy Dnia NSDAP w GG z Krakowa.

Fi.106
30 PLN
20760

Fi.106; 32
35 PLN
20761

1943-44 widoki zabytkowych budowli (IV), seria znaczków w arkuszach, czyste bez podlepek; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.113-116
360 PLN
20762

1943 czysta koperta do telegramów, wymiary 160 x 90 mm, sygnatura (H.K.8.43 20000000); idealny stan zachowania.

30 PLN
20763

1943 "Adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii, karta pocztowa datowana 18.III w Jaktorowie, wysłana z Pruszkowa do firmy w Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymane paczki, w rzeczywistości poprzez PCK - który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju - przeznaczone dla st.sierż. Michała Gehrke; liczne stempelki różnych cenzur, kasownik odbiorczy Lizbony; całość o pięknie udokumentowanym obiegu pocztowym; dobry stan zachowania.

250 PLN
20764

1943 dwie zagraniczne karty pocztowe do Sompolna, pierwsza, wysłana 14.XII z Madrytu, pisana przez Polaka zmierzającego do Portugalii, a stamtąd do Polskiej Armii w Anglii; druga karta - od tego samego nadawcy - datowana 15.XII, wysłana 22.XII już z Lizbony; liczne stempelki cenzur; na odwrocie ślady chemicznego poszukiwania ukrytych informacji przez cenzorów; dekoracyjne walory w doskonałym stanie zachowania.

500 PLN
20765

1943 karta zaopatrzeniowa na odzież.

30 PLN
20766

1943 znaczek dywersyjny z podobizna gubernatora Hansa Franka wydrukowany w Wielkiej Brytanii, przypominajacy znaczek serii obiegowej z podobizną A.Hitlera, rozsyłany w czerwcu 1943 do instytucji i dygnitarzy Rzeszy sugerując bezprawne wydanie GG, znaczek kasowany w Krakowie 11.6.43, z obiegu pocztowego bardzo rzadki, bardzo dobry stan zachowania, fotoatest Schmutz.

Fi.AII
12 000 PLN
20767

Fi.Ark.104II
350 PLN
20768

1944 widoki zabytkowych budowli - Wawel, pojedyncza frankatura na liście poleconym z Krakowa do Niemiec, kasownik okolicznościowy 5. rocznicy utworzenia GG, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja Dub i Sieger.

Fi.65
1 000 PLN
20769

1944 kartka z Zakopanego do Krakowa z rzadkim i ładnie odbitym kasownikiem okolicznościowym "Zakopane Wintersportplatz Luftkurort" nr XV, oryginalna korespondencja, gwarancja. Doskonały stan zachowania.

Fi.75
270 PLN
20770

1944 list z Krakowa 2.V.44 do Czech, wirnik propagandowy.

Fi.78
40 PLN
20771

Fi.80; 38
50 PLN
20772

1944 55 urodziny Hitlera, seria na kopercie skasowana 15.VII w Warszawie.

Fi.117-119
15 PLN
20773

1944 5 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, znaczek za 10+10 zł. na lekkiej podlepce.

Fi.125
20 PLN
20774

Fi.125; 38
150 PLN
20775

1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, makulaturowy arkusz z czwartego sektora bez perforacji pionowej na lewym marginesie, zaświadczenie oryginalności Falkowski.

Fi.125ark.
800 PLN
20776

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, czysta.

Fi.Cp10
Mi.P13
15 PLN
20777

Fi.Cp10
Mi.P13
50 PLN
20778

1944 portret Hitlera - karta pocztowa, wysłana 28.XI z urzędu Kraków 20 do miejscowości Wojkowitz Komorne (Wojkowice Komorne), dobry stan zachowania (Mi.40 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13
60 PLN
20779

Fi.Cp9b, 80; 36
40 PLN