The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 50. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
20700

1941 "TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na formularzu skasowany okolicznościowo w Zakopanym z okazji zawodów sportowych rozegranych 6-7.9, stemplem o tematyce sportowej (oszczepnik).

Fi.41; 13
50 PLN
20701

1941 kartka z Częstochowy do Niemiec z kasownikiem propagandowym poczty niemieckiej typ VIIb.

Fi.43
130 PLN
20702

1941 "ERSTES PFERDEZUCHTRENNEN" kasownik okolicznościowy z okazji wyścigów konnych rozegranych w Lublinie; znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 10.VIII w Lublinie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.44; 11
50 PLN
20703

1941 front koperty z Pcimia do Krakowa, stempel pośrednictwa pocztowego.

Fi.45
20 PLN
20704

1941 urodziny Hitlera, specjalna pamiątkowa karta, ostemplowana okolicznościowo 20.IV w Krakowie.

Fi.65; 9a
30 PLN
20705

1941 widoki zabytkowych budowli (II), znaczek za 10 zł z IV sektora z błędem na poz.2: "przerwane R w NÜRNBERGER"; na karcie skasowany okolicznościowo 20.IV w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.65s; 9a
100 PLN
20706

1941 kasownik okolicznościowy pierwszej rocznicy NSDAP w GG.

Fi.67
10 PLN
SOLD
20707

1941 1 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, efektowna, wykonana techniką litograficzną, karta propagandowa, ostemplowana 15.8 w Krakowie.

Fi.67; 12
50 PLN
20708

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, piętnaście najpopularniejszych ciętych parek czystych.

Fi.71-5, 77-81, 86,
600 PLN
20709

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, seria ostemplowana 26.X w Krakowie stemplem okolicznościowym przygotowanym z okazji 2 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.71-82; 14
30 PLN
20710

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 6 gr. - frankatura wielokrotna, formularz Polskiego Czerwonego Krzyża z prośbą o rozpoczęcie poszukiwań, wysłany 16.11.1944 z Limanowej do PCK w Krakowie, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

Fi.72
120 PLN
20711

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 12 gr. - frankatura pojedyncza, formularz, wysłany 21.XII.1944 z Radomska do Militärversorgungsamt w Krakowie; pieczęć kancelaryjna urzędu.

Fi.75
20 PLN
20712

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 24 gr. - frankatura pojedyncza, list w kopercie firmowej, wysłany 9.III.1942 z Warszawy do Poznania, znak opłaty unieważniony stemplem wirnikowym, całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.78
20 PLN
20713

1941 znaczki opłaty radiowej (Rundfunk), skasowane na karcie 6.12 w Krakowie, znaczek z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzeniu wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a znaczek z literą "A" na części blankietu, który zostawał w archiwum; bardzo rzadko spotykany walor.


200 PLN
20714

1941-43 arkusz 25-cio znaczkowy kuponów "1 punkt" na cukier.


800 PLN
20715

1941-43 arkusz 50-cio znaczkowy kuponów "50 punktów" na stal, skórę, papierosy, tekstylia, itp.


1 300 PLN
20716

1941 zagraniczny list polecony z Węgier, wysłany 28.4 z Balatonboglar do Krosna, przesyłka kontrolowana w Ołomuńcu - zalepki Dienstpost Böhmen-Mähren, stempelek i zalepka cenzury Wehrmachtu, kasowniki odbiorcze na odwrocie; dekoracyjna całość o ładnym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.599, 609 
250 PLN
20717

1941 widoki zabytkowych budowli (II), ozdobny arkusik znaczka za 10 zł z 2 sektora, ostemplowany kasownikiem okolicznościowym w dniu obiegu wejścia do obiegu; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (bez gumy).

Fi.Ark.65
400 PLN
20718

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41. skasowana grzecznościowo 26.VI.1942 w Krakowie.

Fi.Ck2
Mi.U2/01a 
30 PLN
20719

1942 kasownik okolicznościowy z okazji II zawodów sportowych w Zakopanem, znaczek ostemplowany na karcie 5.IX.

Fi.23
40 PLN
20720

1942 "3 Rocznica utworzenia GG", znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.X w Krakowie.

Fi.25
12 PLN
20721

1942 list polecony z treścią z Warszawy 21.12.42 do Wilna, na odwrocie datownik odbiorczy VILNIUS 26.12.42.

Fi.45, 84
20 PLN
20722

1942 firmowy list polecony z Dębicy do Krakowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.46, 67
45 PLN
20723

1942 list z Warszawy 30.II.42 do Portugalii, stemple i zalepki niemieckiej cenzury.

Fi.48
50 PLN
20724

1942 miejscowy list polecony z Tarnowa.

Fi.49, 78
20 PLN
SOLD
20725

1942 kasownik okolicznościowy z herbem Lwowa, przygotowany z okazji 1 rocznicy utworzenia Dystryktu Galicji, znaczki na karcie (prawidłowa opłata), ostemplowane okolicznościowo 1.VIII we Lwowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.71, 74; 21
50 PLN
20726

1942 kasownik okolicznościowy z okazji otwarcia miejskiego instytutu im. Behringa do badań tyfusu plamistego we Lwowie, na formularzu kartkowym definitywnym o sygnaturze DPO 444 (2.41); temat - MEDYCYNA.

Fi.72; 27; Fp1c
60 PLN
20727

1942 miejscowa kartka z Częstochowy 23.6.42 kasowana wirnikiem propagandowym typ VIIC, czysto odbity wirnik.

Fi.75
200 PLN
20728

1942 2 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna okolicznościowa karta z ilustracją w kolorze czerwonawobrązowym, ostemplowana 14.VIII w Krakowie.

Fi.75; 22
150 PLN
20729

1942 polecony list służbowy z Krakowa 20.12.42 do Pragi.

Fi.78
35 PLN
20730

1942 list z Częstochowy 19.6.42 z rzadkim wirnikiem propagandowym poczty z wyróżnikiem ""DISTR. RADOM".

Fi.78, VIIc
260 PLN
20731

1942 portret Hitlera na tle siatkowanym, znaczek za 1,60 zł. z pięknym abklatschem.

Fi.88
80 PLN
SOLD
20732

1942 urodziny Hitlera, seria na karcie ostemplowana 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Warszawie.

Fi.89-91
30 PLN
20733

1942 urodziny Hitlera, najrzadsza cięta seria GG, tu oferowana w parkach (w tym dwa znaczki marginesowe) i tak jak wydano na kremowym kartonowym papierze bez gumy (Mi.5400 euro).

Fi.89-91 nz
Mi.89-91 U 
16 000 PLN
20734

1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na karcie, ostemplowana okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu w Krakowie.

Fi.92-95, 22
40 PLN
20735

1942 "3 rocznica utworzenia GG" seria na kopercie skasowana okolicznościowo 20.XI w Krakowie w pierwszym dniu obiegu.

Fi.96-100; 26
40 PLN
20736

1942 kasownik okolicznościowy i seria z okazji urodzin A.Hitlera.

Fi.101-3
10 PLN
20737

1942 3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria skasowana na kopercie o sygnaturze III.42.

Fi.120-124; Ck2
20 PLN
20738

1942 kenkarta (Kennkarte), wystawiona 22.V w Przemyślu, używana jeszcze w okresie powojennym, dokument w słabszym stanie zachowania.


30 PLN
20739

1942 koperta "Wawel" z sygnaturą III.42., wysłana 12.VI.1943 ze Lwowa na ręce Gertrudy Potockiej w Czortkowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck2
Mi.U2/02b 
70 PLN