The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 49. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
14071

1939 kartka nadana 7.I.39 w ambulansie na trasie Gdynia - Bydgoszcz nr 230.

Fi.303
Mi.324 
60 PLN
SOLD
14072

1939 list polecony z Rybnika 18.II.39 do Wrocławia, nalepka kontroli dewizowej i liczne stemple odbiorcze w stempel ambulansu Wrocław - Bytom.

Fi.305, 315
Mi.326, 336 
80 PLN
14073

1939 kartka z Poczty Polowej 178 wysłana grzecznościowo (nie wypisana) do Warszawy.

Fi.310
70 PLN
14074

1939 list z Łodzi z bardzo rzadkim wirnikiem okolicznościowym "ZĄCZENI i SILNI JEDNOŚCIĄ WYJDZIEMY GODNI NASZEJ SŁAWNEJ PRZESZŁOŚCI J.PIŁSUDSKI" z wyróżnikiem *b*, Myślicki 35108.

Fi.310
75 PLN
SOLD
14075

1939 "1919-1939 XX LECIE POLSKIEJ KOMUNIKACJI LOTNICZEJ 14-16.VI.1939 LWÓW", znaczek na kopercie lotniczej ostemplowany 17.VII we Lwowie z dodatkowym stemplem okolicznościowym o stopniu rzadkości C (Myślicki 39 229).

Fi.311
Mi.332 
200 PLN
14076

1939 "DNI LUBLINA ZAMOŚCIA I LUBELSZCZYZNY" Lublin 2, znaczek na kopercie ostemplowany kasownikiem okolicznościowym, obok dodatkowo idealna odbitka kasownika (Myślicki 39 012).

Fi.311
Mi.332 
30 PLN
14077

1939 "Opłata ulgowa /Rozp. M.P.i T. Nr.P.W. 501/70 z r. 1933" - stempel uprawniający do obniżonej opłaty za korespondencję, list wysłany 10.VII z miejscowości Niemirów k.Lwowa do Rawicza.

Fi.312
Mi.333 
50 PLN
14078

1939 kartka Poznania 6.4.39 do Londynu.

Fi.314
Mi.335 
10 PLN
14079

1939 WILEŃSZCZYZNA - DRUJA - list wysłany 30.III z granicznej, małej miejscowości Druja (powiat brasławski) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "b"; delikatne ślady archiwizacji, dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.314
Mi.335 
150 PLN
14080

1939 list na kopercie firmowej Piotrkowskiego Towarzystwa Kredytowego Miejskiego.

Fi.314
Mi.335 
20 PLN
14081

1939 międzynarodowe zawody narciarskie FIS w Zakopanem, seria.

Fi.330-3
Mi.351-4 
20 PLN
14082

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria czysta.

Fi.330-33
Mi.351-54 
45 PLN
14083

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria znaczków ostemplowana okolicznościowo na dekoracyjnej kopercie Polskiego Związku Narciarskiego.

Fi.330-333
Mi.351-554 
100 PLN
SOLD
14084

1939 seria historyczna, 15 gr (bez mieczy grunwaldzkich) - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 1.VI.1939 z urzędu Warszawa 2 - Kiosk do Częstochowy; rysunek znaczka przypominający polskie zwycięstwo pod Grunwaldem, został zmieniony po protestach strony nienieckiej.

Fi.334
Mi.355 
20 PLN
14085

1939 25 rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, znaczki w trójbloku.

Fi.336-38
Mi.357-59 
60 PLN
14086

1939 20 rocznica wymarszu Legionów, blok, lekko ścięty lewy dolny róg.

Fi.336-8
Mi.357-9 
50 PLN
14087

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, znaczki z bloku.

Fi.336-8
Mi.357-9 
20 PLN
SOLD
14088

1939 kasownik okolicznościowy Pierwszej Wystawy Zbiorów Gdyńskiego Towarzystwa Filatelistów z Gdyni.


25 PLN
14089

1939 specjalny pocztowy druk-koperta wykorzystywany do regulowania należności za korzystanie z telefonu, tu z września 1939 roku ostemplowany 11.IX w urzędzie TELEFONICZNO TELEGRAFICZNYM w Stanisławowie, wewnątrz dodatkowo pokwitowanie na kwotę 3 zł na rozmowę międzymiastową z 30.VIII; niezwykle rzadki dokument pocztowy będący jednocześnie dowodem, że Poczta Polska działała sprawnie pomimo trwającej wojny.


400 PLN
14090

1939 kasownik Poczty Polowej 74 na grzecznościowej kopercie.


25 PLN
14091

1939 kasownik Poczty Polowej 184 na grzecznościowej kopercie.


25 PLN
14092

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, blok stemplowany kasownikiem pierwszego dnia obiegu.

Fi.bl.8
Mi.Bl.8 
80 PLN
14093

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, blok.

Fi.bl.8
Mi.Bl.8 
90 PLN
14094

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok kasowany okolicznościowo.

Fi.Bl.8
70 PLN
SOLD
14095

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok czysty.

Fi.Bl.8
100 PLN
14096

1939 karta polecona ekspres z Krakowa do Rabki, zwrot do Warszawy, tematyczny wirnik krakowski (Myślicki 35105), na odwrocie blok 8 ze stemplem POLSKA NA SZLAKU J.PIŁSUDSKIEGO (Myślicki39022) i datowniki odbiorcze Rabki i Warszawy, wyjątkowo ciekawa całość.

Fi.bl.8, 335, Cp88
200 PLN
SOLD
14097

1939 list z Warszawy 5.VI.39 do Gniezna, wirnik propagandowy "PAMIĘTAJ O TERMINOWYM WPŁACENIU RATY POŻYCZKI PRZECIWLOTNICZEJ".

Fi.Ck10
25 PLN
14098

1939 kartka nadana w ambulansie pocztowym 18.VII.39 na trasie Lwów - Warszawa nr 120.

Fi.Cp81
40 PLN
SOLD
14099

1939 WILEŃSZCZYZNA - NOWE ŚWIĘCIANY - karta pocztowa wysłana 24.V z miejscowości Nowe Święciany do Anina, kasownik odbiorczy z wyróżnikiem "c"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.Cp81
70 PLN
SOLD
14100

1939 "X JUBILEUSZOWE TARGI WOŁYŃSKIE 15-25.IX.1939" Równe Wołyńskie, doskonała odbitka jednego z rzadszych przedwojennych kasowników okolicznościowych na ilustrowanej karcie pocztowej, wysłanej 16.VIII do obozu drużynowych wołyńskich w miejscowości Pieszczanka poczta Smyga; dobry stan zachowania, karta pionowo zgięta (Myślicki 39 030); gwarancja; temat - HARCERSTWO

Fi.Cp88
350 PLN