Auction 49. Polish People's Republic 1952-1989

16038

1951-1955 zestaw znaczków, wraz z odmianami, zawartych w klaserze jubileuszowym - tom II; aby ułatwić zakup wyłączono z niego niebieski blok "III Zjazd PZF" (Bl.13ND); można go będzie w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 1580 złotych; nabywcy krajowi otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.542-809
Mi.680-953
950 PLN
16039

1952 zabytkowe budowle, czworoblok znaczków wszystkie z błędem "NIEDZIGA".

Fi.631I
Mi.769I
140 PLN
16040

1952 zabytkowe budowle, czworoblok znaczków za 1zł. z błędem "NIEDZIGA zamiast NIEDZICA", prawy dolny z podwójnym błędem "Ę zamiast E w NIĘDZIGA", do tej pory oferowano jedynie znaczek pojedynczy z takim błędem, gwarancja.

Fi.631I+631I B
Mi.769I
750 PLN
16041

1952 kasownik okolicznościowy z Katowic.

Fi.644
10 PLN
16042

1952 kasownik okolicznościowy Zjazdu Towarzystwa Przyjaźni Polsko Radzieckiej w Warszawie.

Fi.644
10 PLN
16043

1952 stempel propagandowy "Zapobiegasz pożarom wzbogacasz siebie i naród".

10 PLN
16044

10 PLN
16045

1952 znaczek bez napisu "LENIN" niedopuszczonego do obiegu, gwarancja Więcław.

Fi.XXIV
Mi.782I
60 PLN
16046

1952 przyjaźń polsko-radziecka, marginesowy czworoblok znaczków za 45+15 gr. bez napisu LENIN (Mi.100 euro) z cyframi rozrachunkowymi na marginesie, gwarancja Schmutz.

Fi.XXIV
Mi.782I
250 PLN
16047

1952 znaczek nie dopuszczony do obiegu bez napisu "LENIN".

Fi.XXIV
Mi.782I
45 PLN
16048

1953 rocznik znaczków czystych.

Fi.653-698
Mi.791-836
300 PLN
16049

1953 70. rocznica śmierci Karola Marksa, znaczek rzadkim z błędem "odwrócone 1 w 1883", gwarancja Krawczyk.

Fi.658 B1
Mi.796
250 PLN
16050

1953 karnet - "VI MIĘDZYNARODOWY KOLARSKI WYŚCIG POKOJU", znaczki ostemplowane w Warszawie.

Fi.661-663
Mi.799-801
50 PLN
16051

1953 karnet - "X MISTRZOSTWA EUROPY W BOKSIE WARSZAWA 17-24.5.1953".

Fi.664-666
Mi.802-804
60 PLN
16052

1953 Mistrzostwa Europy w boksie w Warszawie, znaczki za 95 gr w kolorze brązowokarminowym i brązowym (nie odnotowanym).

Fi.666
Mi.804
120 PLN
16053

1953 stempel okolicznościowy Roku Kopernikowskiego.

Fi.667
Mi.805
10 PLN
16054

1953 stempel okolicznościowy wystawy "Mikołaj Kopernik" w Collegium Maius w Krakowie.

Fi.667
Mi.805
10 PLN
16055

1953 karnet - "III ŚWIATOWY KONGRES STUDENTÓW w WARSZAWIE".

Fi.673-677
Mi.811-815
25 PLN
16056

1953 FDC - "III Światowy Kongres Studentów w Warszawie", wydanie lotnicze.

Fi.676-677
Mi.814-815
15 PLN
16057

1953 FDC - "Budowle Warszawy"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.686-688
Mi.824-825
100 PLN
16058

1953 budowle Warszawy, seria.

Fi.686-8
Mi.824-6
35 PLN
16059

1953 Budowle Warszawy, znaczek za 80 gr. w kolorze purpurowym, nielegalnie wprowadzony do obiegu, (Mi. cena -.-), dobrze centrowany i pięknie czytelnie skasowany, najlepszy obok odwrotki boksera błędnodruk Polski powojennej, gwarancja Gryżewski, Krawczyk.

Fi.686s
Mi.824 P
10 000 PLN
16060

1953 wzorcowa próba maszynowa z podobizna F.Engelsa bez napisu SPECIMEN, gwarancja Walocha.

600 PLN
16061

1953 rocznik kopert FDC.

800 PLN
16062

1953 Bitwa pod Grunwaldem, staloryt - odbitka z wklęsłodrukowej kliszy kreskowej w kolorze szarozielonym, sygnowana, niezwykła praca dyplomowa Czesława Słani na ASP w Krakowie, która przyczyniła się do przyznania mu tytułu "summa cum laude" (z najwyższą pochwałą), ujawniła wielki talent tego wybitnego twórcy, wspaniały walor do zbioru tematycznego, fotoopinia Schmutz.

4 000 PLN
16063

1953 stempel okolicznościowy Zjazdu Pracowników Łączności.

10 PLN
16064

1953 stempel okolicznościowy Dnia Dziecka.

10 PLN
16065

1953 stempel okolicznościowy Międzynarodowych Regat Żeglarskich.

10 PLN
16066

1953 stempel okolicznościowy spływu PTTK Brdą.

10 PLN
16067

1953 stempel okolicznościowy 700-lecia Bochni.

10 PLN
16068

1953 stempel okolicznościowy Narady Kobiet.

10 PLN
16069

1953 kasownik okolicznościowy Centralnej Spartakiady Z.S. Gwardii w Krakowie.

10 PLN
16070

1953 stempel propagandowy "Zbiórka złomu to obowiązek obywatelski".

10 PLN
16071

1953 stempel propagandowy "Pamiętaj w każdej wsi i mieście można sprzedać złom".

10 PLN
16072

1953 stempel okolicznościowy Kiermaszu Dni Oświaty.

10 PLN
16073

1953 stempel okolicznościowy umowy międzyrządowej z ZSRR.

10 PLN
16074

1953 stempel okolicznościowy Dni Poznania.

10 PLN
16075

1953 stempel okolicznościowy II rajdu Narciarskiego PTTK.

10 PLN
16076

1954 rocznik znaczków czystych

Fi.699-756
Mi.837-896
300 PLN
16077

1954 FDC - "II Ogólnopolska Spartakiada (I)".

Fi.721-722
Mi.864-865
25 PLN