16038 |
1951-1955 zestaw znaczków, wraz z odmianami, zawartych w klaserze jubileuszowym - tom II; aby ułatwić zakup wyłączono z niego niebieski blok "III Zjazd PZF" (Bl.13ND); można go będzie w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 1580 złotych; nabywcy krajowi otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | Fi.542-809 Mi.680-953 |
| 950 PLN | |
16039 |
1952 zabytkowe budowle, czworoblok znaczków wszystkie z błędem "NIEDZIGA". | Fi.631I Mi.769I |
| 140 PLN | |
16040 |
1952 zabytkowe budowle, czworoblok znaczków za 1zł. z błędem "NIEDZIGA zamiast NIEDZICA", prawy dolny z podwójnym błędem "Ę zamiast E w NIĘDZIGA", do tej pory oferowano jedynie znaczek pojedynczy z takim błędem, gwarancja. | Fi.631I+631I B Mi.769I |
| 750 PLN | |
16041 |
1952 kasownik okolicznościowy z Katowic. | Fi.644 |
| 10 PLN | |
16042 |
1952 kasownik okolicznościowy Zjazdu Towarzystwa Przyjaźni Polsko Radzieckiej w Warszawie. | Fi.644 |
| 10 PLN | |
16043 |
1952 stempel propagandowy "Zapobiegasz pożarom wzbogacasz siebie i naród". | |
| 10 PLN | |
16044 |
| 10 PLN | |
16045 |
1952 znaczek bez napisu "LENIN" niedopuszczonego do obiegu, gwarancja Więcław. | Fi.XXIV Mi.782I |
| 60 PLN | |
16046 |
1952 przyjaźń polsko-radziecka, marginesowy czworoblok znaczków za 45+15 gr. bez napisu LENIN (Mi.100 euro) z cyframi rozrachunkowymi na marginesie, gwarancja Schmutz. | Fi.XXIV Mi.782I |
| 250 PLN | |
16047 |
1952 znaczek nie dopuszczony do obiegu bez napisu "LENIN". | Fi.XXIV Mi.782I |
| 45 PLN | |
16048 |
1953 rocznik znaczków czystych. | Fi.653-698 Mi.791-836 |
| 300 PLN | |
16049 |
1953 70. rocznica śmierci Karola Marksa, znaczek rzadkim z błędem "odwrócone 1 w 1883", gwarancja Krawczyk. | Fi.658 B1 Mi.796 |
| 250 PLN | |
16050 |
1953 karnet - "VI MIĘDZYNARODOWY KOLARSKI WYŚCIG POKOJU", znaczki ostemplowane w Warszawie. | Fi.661-663 Mi.799-801 |
| 50 PLN | |
16051 |
1953 karnet - "X MISTRZOSTWA EUROPY W BOKSIE WARSZAWA 17-24.5.1953". | Fi.664-666 Mi.802-804 |
| 60 PLN | |
16052 |
1953 Mistrzostwa Europy w boksie w Warszawie, znaczki za 95 gr w kolorze brązowokarminowym i brązowym (nie odnotowanym). | Fi.666 Mi.804 |
| 120 PLN | |
16053 |
1953 stempel okolicznościowy Roku Kopernikowskiego. | Fi.667 Mi.805 |
| 10 PLN | |
16054 |
1953 stempel okolicznościowy wystawy "Mikołaj Kopernik" w Collegium Maius w Krakowie. | Fi.667 Mi.805 |
| 10 PLN | |
16055 |
1953 karnet - "III ŚWIATOWY KONGRES STUDENTÓW w WARSZAWIE". | Fi.673-677 Mi.811-815 |
| 25 PLN | |
16056 |
1953 FDC - "III Światowy Kongres Studentów w Warszawie", wydanie lotnicze. | Fi.676-677 Mi.814-815 |
| 15 PLN | |
16057 |
1953 FDC - "Budowle Warszawy"; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.686-688 Mi.824-825 |
| 100 PLN | |
16058 |
1953 budowle Warszawy, seria. | Fi.686-8 Mi.824-6 |
| 35 PLN | |
16059 |
1953 Budowle Warszawy, znaczek za 80 gr. w kolorze purpurowym, nielegalnie wprowadzony do obiegu, (Mi. cena -.-), dobrze centrowany i pięknie czytelnie skasowany, najlepszy obok odwrotki boksera błędnodruk Polski powojennej, gwarancja Gryżewski, Krawczyk. | Fi.686s Mi.824 P |
| 10 000 PLN | |
16060 |
1953 wzorcowa próba maszynowa z podobizna F.Engelsa bez napisu SPECIMEN, gwarancja Walocha. | |
| 600 PLN | |
16061 |
1953 rocznik kopert FDC. | |
| 800 PLN | |
16062 |
1953 Bitwa pod Grunwaldem, staloryt - odbitka z wklęsłodrukowej kliszy kreskowej w kolorze szarozielonym, sygnowana, niezwykła praca dyplomowa Czesława Słani na ASP w Krakowie, która przyczyniła się do przyznania mu tytułu "summa cum laude" (z najwyższą pochwałą), ujawniła wielki talent tego wybitnego twórcy, wspaniały walor do zbioru tematycznego, fotoopinia Schmutz. | |
| 4 000 PLN SOLD | |
16063 |
1953 stempel okolicznościowy Zjazdu Pracowników Łączności. | |
| 10 PLN | |
16064 |
1953 stempel okolicznościowy Dnia Dziecka. | |
| 10 PLN | |
16065 |
1953 stempel okolicznościowy Międzynarodowych Regat Żeglarskich. | |
| 10 PLN | |
16066 |
1953 stempel okolicznościowy spływu PTTK Brdą. | |
| 10 PLN | |
16067 |
1953 stempel okolicznościowy 700-lecia Bochni. | |
| 10 PLN | |
16068 |
1953 stempel okolicznościowy Narady Kobiet. | |
| 10 PLN | |
16069 |
1953 kasownik okolicznościowy Centralnej Spartakiady Z.S. Gwardii w Krakowie. | |
| 10 PLN | |
16070 |
1953 stempel propagandowy "Zbiórka złomu to obowiązek obywatelski". | |
| 10 PLN | |
16071 |
1953 stempel propagandowy "Pamiętaj w każdej wsi i mieście można sprzedać złom". | |
| 10 PLN | |
16072 |
1953 stempel okolicznościowy Kiermaszu Dni Oświaty. | |
| 10 PLN | |
16073 |
1953 stempel okolicznościowy umowy międzyrządowej z ZSRR. | |
| 10 PLN | |
16074 |
1953 stempel okolicznościowy Dni Poznania. | |
| 10 PLN | |
16075 |
1953 stempel okolicznościowy II rajdu Narciarskiego PTTK. | |
| 10 PLN | |
16076 |
1954 rocznik znaczków czystych | Fi.699-756 Mi.837-896 |
| 300 PLN | |
16077 |
1954 FDC - "II Ogólnopolska Spartakiada (I)". | Fi.721-722 Mi.864-865 |
| 25 PLN | |