Auction 49. Polish People's Republic 1952-1989

16118

1955 karnet - "V ŚWIATOWY FESTIWAL MŁODZIEŻY".

Fi.778-783A,B
Mi.922-927A,B
45 PLN
16119

1955 V Światowy Festiwal Młodzieży, znaczek cięty i ząbkowany za 25 gr bez druku barwy żółtej, cięty z tym błędem nie katalogowany, gwarancja Falkowski, Petriuk.

Fi.778Aa, 778Bs
Mi.922A, B
900 PLN
16120

1955Światowy Festiwal Młodzieży, znaczek z błędem "kokardka".

Fi.780B B1
Mi.924AI
50 PLN
16121

1955 3 karnety - "II MIĘDZYNARODOWE IGRZYSKA SPORTOWE MŁODZIEŻY" (seria nieząbkowana).

Fi.790-795A
Mi.934-939B
30 PLN
16122

1955 Igrzyska Sportowe Młodzieży, znaczek za 1,55 zł. ze znakiem markacyjnym na marginesie.

Fi.795A
Mi.939B
15 PLN
16123

1955 karnet - "50 ROCZNICA REWOLUCJI W 1905 R.".

Fi.802-803
Mi.946-947
25 PLN
16124

1955 karnet - "ROK MICKIEWICZOWSKI".

Fi.804-807
Mi.948-951
25 PLN
16125

1955 FDC - "50-lecie Związku Nauczycielstwa Polskiego".

Fi.808-809
Mi.952-953
20 PLN
16126

1955 rocznik kopert FDC.

300 PLN
16127

1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, bloki kasowane okolicznościowo.

Fi.Bl.14-15
Mi.Bl.15-16
30 PLN
16128

1955 karnet - "VI OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W POZNANIU".

Fi.Bl.14-15
Mi.Bl.15-16
90 PLN
16129

1955 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, najrzadsze z kompletu prób (nakład po 220 sztuk), bloki w siedmiu różnych zestawach kolorów.

Fi.Bl.14 P1-7
4 200 PLN
16130

1955 karnet Wystawy Filatelistycznej w Warszawie.

Fi.bl. 16-17
Mi.Bl. 17-18
35 PLN
16131

1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, bloki kasowane okolicznościowo.

Fi.Bl.16-17
Mi.Bl.17-18
20 PLN
16132

1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, komplet bloków ostemplowany okolicznościowo 13.VIII na specjalnej wystawowej karcie ozdobionej pamiątkowym drzeworytem.

Fi.Bl.16-17
Mi.Bl.17-18
50 PLN
16133

1956-1959 zestaw znaczków, wraz z odmianami, zawartych w klaserze jubileuszowym - tom III; aby ułatwić zakup wyłączono z niego arkusik i serię znaczków z przywieszkami "skrzydełka" (Ark.859, 859Pw); można je będzie w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 570 złotych; nabywcy krajowi otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.810-1003B
Mi.954-1147A
420 PLN
16134

1956 rocznik znaczków czystych.

Fi.810-850
Mi.954-994
100 PLN
16135

1956 FDC - "XI Zimowe Akademickie Igrzyska Świata".

Fi.812-814
Mi.956-958
20 PLN
16136

1956 karnet - dwie odmiany "STATKI POLSKIE".

Fi.815-819
Mi.959-963
80 PLN
16137

1956 kasownik okolicznościowy Spadochronowych Mistrzostw Polski w Krakowie.

Fi.824
10 PLN
16138

1956 wydanie prowizoryczne, blok legitymacyjny znaczków za 10/80 gr. z błędem na poz.9 "przerwa w R", gwarancja Krawczyk.

Fi.826 B1
Mi.970
70 PLN
16139

1956 wydanie prowizoryczne, znaczek za 60/80 gr. ze znacznie przesuniętym w lewo nadrukiem, gwarancja Krawczyk.

Fi.829
Mi.973
30 PLN
16140

1956 "LUDWIKA WAWRZYŃSKA BOHATERSKA NAUCZYCIELKA" Warszawa 1, znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 17.IX w pierwszym dniu obiegu; temat - POŻARNICTWO.

Fi.836, Cp141
Mi.980
15 PLN
16141

1956 FDC - "Międzynarodowa Kampania Muzealna".

Fi.837-839
Mi.990-992
10 PLN
16142

1956 karnet - "MIĘDZYNARODOWA KAMPANIA MUZEALNA".

Fi.837-839
Mi.990-992
20 PLN
16143

1956 Dzień Znaczka Chopin - Liszt, znaczek z bloku.

Fi.840 (Bl.18)
Mi.981
35 PLN
16144

1956 50. rocznica śmierci dr Jana Dzierżonia, znaczek z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.841
Mi.982
100 PLN
16145

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z przesuniętym drukiem stalorytu.

Fi.843
Mi.984
50 PLN
16146

1956 Igrzyska Olimpijskie Melbourne, arkusz sprzedażny.

Fi.843
Mi.984
70 PLN
16147

1956 karnet - "XVI IGRZYSKA OLIMPIJSKIE W MELBOURNE"; temat - OLIMPIADA.

Fi.843-848
Mi.984-989
40 PLN
16148

1956 Olimpiada w Melbourne, najsłynniejszy polski powojenny błędnodruk tak zwana "odwrotka bokserów", znaczek z odwróconym drukiem należy do światowej klasy rarytasów i jest ozdobą nie tylko zbioru Polski ale i każdego światowej klasy zbioru o popularnej tematyce olimpijskiej, znaczek o silnej tendencji wzrostu wartości, doskonały również na długoletnią inwestycję, cena potwiedzona w kilku ostatnich transakcjach aukcyjnych, doskonały stan zachowania, cena Fischera 80.000,- zł, fotoatest Schmutz.

Fi.844o
Mi.985K
75 000 PLN
16149

Fi.845
Mi.986
50 PLN
16150

Fi.846
Mi.987
50 PLN
16151

1956 Igrzyska Olimpijskie - Melbourne, znaczek za 1,55 zł. ze środkiem (staloryt) znacznie przesuniętym względem ramki (offset).

Fi.848 B
Mi.989
30 PLN
16152

1956 XVI Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek za 1,55 zł z błędem "żółta kropka w środkowej części lewego dolnego ornamentu" na kopercie FDC; gwarancja.

Fi.849 B
Mi.994
40 PLN
16153

1956 Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Fi.854-856A+B, Bl.19
Mi.998-1000A+B, Bl.2
55 PLN
16154

1956 Dzień Znaczka,F. Chopin, Liszt. blok w doskonałym stanie.

Fi.bl.18
Mi.Bl.19
50 PLN
16155

1956 Dzień Znaczka Chopin - Liszt, blok kasowany w pierwszym dniu obiegu.

Fi.Bl.18
Mi.Bl.19
40 PLN
16156

1957 kasownik okolicznościowy Wystawy Filatelistycznej w Świebodzicach.

Fi.799
10 PLN
16157

1957 kasownik okolicznościowy Ogólnopolskiej Wystawy Cukierniczej z Krakowa.

Fi.842
10 PLN