Poz# | Photos | Description | Catalog | Features | Actual price |
---|---|---|---|---|---|
14679 |
1942 portret Hitlera na tle siatkowanym, trzy najwyższe wartości na ozdobnym blankiecie papeterii "krakowskiej", ostemplowane okolicznościowo 26.X.1943 w Krakowie. | Fi.86-88, 34 |
| 30 PLN | |
14680 |
1942 urodziny A.Hitlera, czysta seria z gapami na górnym marginesie. | Fi.89-91 |
| 50 PLN | |
14681 |
1942 urodziny Hitlera, seria na karcie ostemplowana 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Warszawie. | Fi.89-91 |
| 30 PLN | |
14682 |
1942 53. urodziny Hitlera, seria kasowana kasownikiem okolicznościowym pierwszego dnia obiegu. | Fi.89-91 |
| 25 PLN | |
14683 |
1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na karcie, ostemplowana okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu w Krakowie. | Fi.92-95, 22 |
| 40 PLN | |
14684 |
1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na ilustrowanej karcie ostemplowana okolicznościowo 3.X w Lublinie, karta maksimum. | Fi.92-95; 24 |
| 150 PLN | |
14685 |
1942 "3 rocznica utworzenia GG" seria na kopercie skasowana okolicznościowo 20.XI w Krakowie w pierwszym dniu obiegu. | Fi.96-100; 26 |
| 40 PLN | |
14686 |
1942 3. rocznica utworzenia GG, seria znaczków na ozdobnym blankiecie papeterii "krakowskiej", ostemplowana okolicznościowo 24.V.1943 w Krakowie. | Fi.96-100, 31 |
| 50 PLN | |
14687 |
1942 3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria skasowana na kopercie o sygnaturze III.42. | Fi.120-124; Ck2 |
| 20 PLN | |
14688 |
1942 serbska karta pocztowa wydania przedrukowego, dofrankowana i wysłana 23.VIII z Belgradu do Warszawy, stempelki cenzur; nietypowy kierunek wysyłki; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania. | Mi.P2, 3 |
| 200 PLN | |
14689 |
1942 sądowy dowód doręczenia, wysłany z agencji Łysobyki, przez Dęblin Irena 28.IX do Białej Podlaskiej. | |
| 40 PLN | |
14690 |
1942 list polecony z Lublina 28.9.42 do Krakowa - stemple odbiorcze na odwrocie. | |
| 20 PLN | |
14691 |
1942 koperta "Wawel" z sygnaturą III.42., wysłana 7.IV.1943 z Buska na ręce Gertrudy Potockiej w Czortkowie; typowy stan zachowania dla kopert z obiegu. | Fi.Ck2 Mi.U2/02b |
| 60 PLN | |
14692 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, czysta. | Fi.Cp9b Mi.P12/02 |
| 15 PLN | |
14693 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 11.6 z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaczek unieważniono w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp9b Mi.P12/02 |
| 50 PLN | |
14694 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowe karty o sygnaturze III.42, dwie odmiany kartonu i koloru, czyste. | Fi.Cp9b Mi.P12/02 |
| 40 PLN | |
14695 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 31.V z Miechowa do Buska Zdroju. | Fi.Cp9b Mi.P12/02 |
| 10 PLN | |
14696 |
1942 widoki zabytkowych budowli, całostka z sygnaturą II.42, zgięcia na narożniku. | Fi.Cp9b |
| 10 PLN | |
14697 |
1942 karta ostemplowana okolicznościowo w Krakowie z okazji 2 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie. | Fi.Cp9b; 22 |
| 30 PLN | |
14698 |
1942 widoki zabytkowych budowli, całostka z sygnaturą I.44. | Fi.Cp9c |
| 30 PLN | |
14699 |
1942 formularz biura wysyłkowego znaczków ze stemplem okolicznościowym z Krakowa. | Fi.CpU1A |
| 200 PLN | |
14700 |
1942 formularz biura wysyłkowego znaczków na kartce dla polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku uzyta miejscowo w Częstochowie. | Fi.CpU2I |
| 600 PLN | |
14701 |
1942 formularz biura wysyłkowego znaczków grzecznościowo stemplowany. | Fi.CpU3 |
| 70 PLN | |
14702 |
1942 formularz biura wysyłkowego znaczków. | Fi.CpU4 |
| 60 PLN | |
14703 |
1942 formularz biura wysyłkowego znaczków z kasownikiem okolicznościowy z Krakowa do Lublina. | Fi.CpU4 |
| 200 PLN | |
14704 |
1942 formularz biura wysyłkowego znaczków grzecznościowo stemplowany. | Fi.CpU4 |
| 50 PLN | |
14705 |
1942 list urzędowy z sądu grodzkiego w Krakowie 20.5.41. | Fi.U6 |
| 20 PLN | |
14706 |
1942 miejscowy list wysłany 23.IX w Krakowie, firmowa koperta COMMERZBANK-u, znaczek unieważniony mechanicznym kasownikiem propagandowym. | Fi.V |
| 30 PLN | |
14707 |
1942 "EIN POSTSCHEKKONTO SPART ..." kasownik propagandowy odmiana z wyróżnikiem (DISTR RADOM) wyraźna i czysta odbitka tego rzadkiego stempla na kopercie listu wysłanego przez Zarząd Gminy wsi Wancerzów do Kielc, najbliżej miejsca nadania znajdowała się agencja pocztowa w miejscowości Mstów, gdzie przesyłkę ostemplowano i przesłano do Częstochowy, skąd 21.V wyekspediowano ją do Kielc; koperta użyta dwukrotnie, "wewnątrz" świetnie zachowana ofrankowana przesyłka urzędowa z Radomia w ozdobnej kopercie firmowej "GENERALGOUVERNEMENT DER DISTRIKTSCHEF IN RADOM ABTEILUNG ERNÄHRUNG UND LANDWIRTSCHAFT LANDAMT"; ciekawy walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.VIIc |
| 900 PLN | |
14708 |
1943 znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.X w Krakowie z okazji czwartej rocznicy powstania Generalnego Gubernatorstwa. | Fi.34 |
| 15 PLN | |
14709 |
1943 kasownik okolicznościowy (motyw kolejki linowej), przygotowany z okazji zawodów sportowych "DRITTES TATRA BERGSPORTFEST" rozegranych w Zakopanem; znaczki na karcie ostemplowane okolicznościowo. | Fi.41, 66; 33 |
| 50 PLN | |
14710 |
1943 "Szachowe mistrzostwa GG", efektowny kasownik okolicznościowy na miejscowym liście, przesłanym w Radomiu w czasie trwania zawodów; bardzo dobry stan zachowania; temat-SZACHY. | Fi.45; 28 |
| 80 PLN | |
14711 |
1943 "Führer befiehl - wir folgen Den!", kasownik propagandowy z okazji 10 rocznicy dojścia Hitlera do władzy; znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 30.I w Krakowie. | Fi.70; 29 |
| 50 PLN | |
14712 |
1943 przesyłka gazetowa w języku ukraińskim "KPAKIBCKI BICTI" wysłana z Krakowa, ofrankowana znaczkiem GG i ostemplowana wirnikiem propagandowym, bardzo rzadkie. | Fi.72 |
| 180 PLN | |
14713 |
1943 formularz kartkowy, nadawcą, którego jest Gertruda Potocka, wysłany 13.V z Czortkowa do Lwowa, przesyłka niedoręczona, opatrzona stosowną adnotacją, zwrócona do nadawcy; dodatkowe stempelki: "unbekannt Aufruf Erfolglos" i "Zurück", bardzo ciekawa całość w dobrym stanie zachowania (niewielkie zaplamienia). | Fi.75 |
| 200 PLN | |
14714 |
1943 list wartościowy wysłany z Krakowa do Gorlic przez profesora Stanisława Miksteina zapewne ze znaczkami z gwarancji, ciekawa i dekoracyjna całość. | Fi.76, 79, 80, 81, 8 |
| 160 PLN SOLD | |
14715 |
1943 kasownik okolicznościowy z Krakowa Dnia NSDAP Generalnego Gubernatorstwa. | Fi.81 |
| 10 PLN | |
14716 |
1943 kasownik okolicznościowy z Krakowa Dnia NSDAP Generalnego Gubernatorstwa. | Fi.84 |
| 10 PLN | |
14717 |
1942 portret Hitlera na jednolitym tle (uzupełnienie), seria na ozdobnym blankiecie papeterii "krakowskiej", ostemplowana okolicznościowo 26.X.1943 w Krakowie. | Fi.86-88, 34 |
| 30 PLN | |
14718 |
1943 600-lecie Lublina, seria znaczków na karcie, ostemplowana okolicznościowo 26.X w Krakowie, kasownikiem z okazji IV rocznicy utworzenia GG. | Fi.92-95; 34 |
| 40 PLN | |