Auction 47. Overprint editions 1918-1919

1174

1919 wydanie poznańskie, znaczek za 10/40 f. z błędem na poz.10(?) "nad prawym końcem kreski łukowato ułożone plamki", gwarancja Falkowski.

Fi.70 B
Mi.134
60 PLN
1175

1919 wydanie poznańskie, lewy górny znaczek z błędem "plama łukowa", gwarancja Mikstein.

Fi.70B10
Mi.134
40 PLN
1176

1919 wydanie poznańskie, znaczek z błędem z poz. 21 "plama nad o", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.70 B6
Mi.134
40 PLN
1177

1919 wydanie poznańskie, znaczek z nadrukiem z poz. 48 z błędem "uszkodzone sk - gwóźdź", gwarancja Schmutz.

Fi.70 B7
Mi.134
35 PLN
1178

Fi.70 B8, B
Mi.134
250 PLN
1179

1919 wydanie poznańskie, sześcioblok z poz. 88-90/98-100, znaczki z błędami poz. 88 - "wygięta kreska", poz. 90 - "krótsza kreska", poz. 99 - "plamka nad oc, ścięte zero", poz. 100 - ścięte zera", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.70 B9, B10, B
Mi.134
500 PLN
1180

1919 wydanie gnieźnieńskie, kasowana seria znaczków, bardzo rzadka w czworoblokach, unieważniona kasownikiem Trzemeszno 5/2 f. 4.10 a 10/7,5 3.10.19, gwarancja Falkowski.

Fi.71-72
Mi.135-36
3 600 PLN
1181

1919 wydanie gnieźnieńskie, list polecony z Ostrzeszowa 4.10.19 do Poznania, piękna jednolita frankatura znaczków tego wydania, na odwrocie dwa stemple odbiorcze z Poznania, gwarancja dr Landre z oznaczeniem pozycji znaczków i Mikulski.

Fi.71, 72
Mi.135, 136
10 000 PLN
1182

1919 wydanie gnieźnieńskie, list polecony z Opalenicy 4.10.19 do Poznania, piękna jednolita frankatura znaczków tego wydania, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja Jendroszek.

Fi.71, 72
Mi.135, 136
10 000 PLN
1183

1919 wydanie gnieźnieńskie, marginesowy znaczek za 10 f., z (ciemno)zielonym kolorem nadruku, na liście poleconym wysłanym 29.10. z Wrześni do Poznania, przesyłka opłacona ponadto znaczkiem wydania poznańskiego za 10/40 f. z błędem na poz.48 "uszkodzone litery sk - gwóźdź", polskimi znaczkami definitywnymi i znaczkami niemieckimi - wszystkie dostępne na rynku wydania na jednym liście; kasownik odbiorczy na odwrocie; całość w bardzo dobrym stanie zachowania, z grupy najciemniejszych nadruków tego wydania w kolekcji Grabowskiego; reprodukowany w katalogu Światowej Wystawy Filatelistycznej "Poznań 93" w artykule Zbigniewa Mikulskiego str.119; fotoatest Berbeka.

Fi.72, 70B7, 85B
Mi.136, 134, 101, 99
4 800 PLN
1184

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 128 (obie litery O pogrubione i ozdobnik uszkodzony z lewej strony), dofrankowana znaczkiem za 25 hal. wydania PKL i jako polecona wysłana 27.II z Krakowa do Warszawy, kasownik odbiorczy na froncie; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp16IIx, 62
350 PLN
1185

1919 wydanie krakowskie, całostka z ukośnym (!) nadrukiem typu 82, dofrankowana i wysłana 29.V z Białej do Brna, cenzura krakowska; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis typu Schmutz.

Fi.Cp16IIy
600 PLN