Neubrandenburg
3212

1941 formularz Czerwonego Krzyża wysłany z "Pracowni Paczek dla Polskich żołnierzy w niewoli" w Chicago via Genewa do oflagu IIE, na odwrocie kilka linijek przeznaczonych na krótką informację od nadawcy - tu pani Marii Sienkiewicz, pieczęć czerwonokrzyska na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

250 PLN
3213

1941 listownik wysłany 27.IX do Chełma Lubelskiego, cenzura; zwraca uwagę zaczernienie odbitego omyłkowo miejscownika Neubrandenburg i użycie właściwego stempla niemego.

150 PLN
3214
Fi.7dxC

1942 tryptyk z kaplicy obozowej, gwarancja Schmutz.

160 PLN
3215

1943 karta - formularz ozdobiona świąteczną kalkomanią wykonaną w obozie !!! wysłana 20.XII do miejscowości Wielgolas; rzadko spotykany walor w dobrym stanie zachowania (karta poziomo zgięta).

250 PLN
3216

1943 Oflag IIE - przekaz paczkowy wysłany z obozu 27.III do Kairu !!! stempelki cenzury: obozowej, brytyjskiej i egipskiej, odbitka datownika angielskiego 11 OCT 1943; uwzględniając ówczesne położenie walczący stron, Niemcy będący u szczytu powodzenia, w Afryce podchodzący pod Aleksandrię, rozwijająca się ofensywa w Rosji, trwające ciężkie walki na morzu Śródziemnym - jest to unikalny kierunek wysyłki; niepowtarzalny walor w minimalnie słabszym stanie zachowania.

500 PLN
3217

1943 list od Czerwonego Krzyża w Genewie do obozu, wysłany na papierze urzędowym ze znakiem wodnym, datowany 8.9 dotyczący zamawianych przez jednego z oficerów katalogów filatelistycznych! stempelek cenzury obozowej z dopisaną datą 27.10; temat - CZERWONY KRZYŻ.

80 PLN
3218

450 PLN
3219

400 PLN
3220
Fi.2, Cp10y

1944 Świetlica 5 f. czarna - znaczek obozu IIE użyty w obozie IID - ostemplowany 15.VIII na ilustrowanej karcie, znak opłaty całostki unieważniony kasownikiem okolicznościowym 4 dnia wystawy filatelistycznej, dodatkowo stempel okolicznościowy "Olimpiada"; pamiątkowa całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

450 PLN
3221
Fi.4-7C

1944 różne rysunki, seria obiegowa, odmiany: bardzo rzadka gumowana 4ax4 (kilkanaście z nakładu 300 szt.), 5Iax4, 6bx3, 7IIcx3, gwarancja Schmutz.

850 PLN
3222
Fi.4ay1A

1944 Syrena, kasowany znaczek za 10 f. na bibułkowym papierze, cięty, z dużymi marginesami wokół, na wycinku, gwarancja Schmutz.

70 PLN
3223
Fi.4ay1A

1944 Syrena, znaczek za 10 f. na bibułkowym papierze, cięty, z dużymi marginesami wokół, piękny stan, gwarancja Falkowski.

60 PLN
3224
Fi.4ay1A

1944 znaczek na papierze bibułkowym, gwarancja Krawczyk.

40 PLN
3225
Fi.4bx3C

1944 różne rysunki - syrenka.

35 PLN
3226
Fi.4bx3C, 4cx3C

1944 Syrena, znaczki w kolorach brunatnoczerwonym i brunatnoróżowym, gwarancja Schmutz

180 PLN
3227

Fi.6ax4C, Cp2v

1944 znaczek za 30 f na papierze białym gładkim grubym, skasowany pamiątkowo na całostce 15.VIII - w dniu zamknięciu Olimpiady Obozowej, dodatkowo odciśnięty okolicznościowy kasownik olimpijski; bardzo dobry stan zachowania; temat - OLIMPIADA; gwarancja Schmutz.

300 PLN
3228

1944 rocznica odzyskania dostępu do morza, znaczek za 20 f., gwarancja Schmutz.

420 PLN
3229

400 PLN
3230
Fi.9ax1

1944 Caritas, znaczek za 5 f. w kolorze czarnym na papierze białym gładkim grubym niegumowanym (UWAGA: błędny zapis w katalogu Fischera = zamieniono oznaczenia papieru - jest 9ax2 i 9bx1, winno być 9ax1 i 9bx2), gwarancja Schmutz.

250 PLN
3231
Fi.9ax1

1944 Caritas, dwa znaczki, odmiana koloru ciemnofioletowobrązowa na papierze gładkim grubym i co nieopisane w katalogu gumowanym !!! (tylko niewielka część nakładu) i odmiana koloru szaroczarna tym samym papierze, ale niegumowanym (UWAGA: błędny zapis w katalogu Fischera - oznaczenia papierów zamieniono), gwarancja i opis Schmutz.

600 PLN
3232
Fi.Ck1

1944 Kaplica, niekatalogowana koperta z ciemnozielonym znakiem opłaty na brązowym papierze pakunkowym jednostronnie gładzonym i prążkowanym pionowo (kilka z ogólnego nakładu 350 szt.), doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

2 160 PLN
3233
Fi.Cp2xB

1944 Caritas, karta pocztowa, papier biały prążkowany gruby, bez napisu POCZTÓWKA, na odwrocie nadruk tekstu zawiadomienia bibliotecznego; dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

200 PLN