3154 |
1943 Święto Artylerii, kasowany znaczek za 20 f. w kolorze ciemnobrązowym, gwarancja Schmutz. | Fi.2ay |
| 220 PLN | |
3155 |
1943 Pochodnia, znaczek z 10 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie pocztowej ozdobionej wielkanocną ilustracją, wysłanej 24.IV, dodatkowo stempel propagujący wystawę drzeworytu "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU"; gwarancja. | Fi.16x |
| 180 PLN | |
3156 |
1943 (?) "OPŁACONO RYCZAŁTEM" - czysty formularz przeznaczony do korespondencji urzędowej. | |
| 40 PLN SOLD | |
3157 |
1943 całostka z grafiką Adam Mickiewicz. | Fi.Cp10 |
| 80 PLN | |
3158 |
1943 Gołąbek, karta pocztowa, znak opłaty w kolorze brązowym na kartonie żółtawym szorstkim (nakład 420 szt.), wysłana 24.XII; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp4y |
| 600 PLN | |
3159 |
1943 karta obiegowa "świąteczna" o nominale 5 f, wykonana na pozostałych po jeńcach francuskich kartonikach z rysunkiem świecy i życzeniami po francusku; karta obiegowa o nominale 10 f, papier szary gładki, wysłana 26.I; 1944 ilustrowana karta obiegowa (Mickiewicz) o nominale 20 f; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Oivinda Bohna z Norwegii; gwarancja Falkowski, Schmutz. | Fi.Cp7x1, Cp8yII, Cp |
| 400 PLN | |
3160 |
| 100 PLN | |
3161 |
1944 81 rocznica powstania styczniowego - Traugutt, znaczek za 20 f. w kolorze ciemnoniebieskim na papierze białym gładkim cienkim, (nakład 100 szt.), skasowany 18.VII na całostce "gołąbek" ze znakiem opłaty w kolorze czarnym na kartonie szarym szorstkim; dobry stan zachowania (nieznaczne przebarwienia); gwarancja i opis. | Fi.4bx1A, Cp5x2 |
| 1 200 PLN | |
3162 |
1944 81 rocznica powstania styczniowego - Traugutt, znaczek za 20 f. w kolorze ciemnoultramarynowym na papierze szarym szorstkim grubym, z błędem "połączone TT", gwarancja Schmutz. | Fi.4dy2A |
| 120 PLN | |
3163 |
1944 Święto Morza, marginesowa seria kasowana, gumowana, w pięknym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.9-11 |
| 220 PLN | |
3164 |
1944 Święto Morza. | Fi.10 |
| 40 PLN SOLD | |
3165 |
1944 karta obiegowa o nominale 20 f. na kartonie różowym, wydrukowana w nakładzie 481 sztuk, oferowany egzemplarz - przygotowany dla potrzeb Działu ogłoszeń obozowego sklepu komisowego - został skasowany grzecznościowo 24.VI stemplem z okolicznościową nakładką z okazji Dni Morza; ładnie prezentujący się walor w dobrym stanie zachowania (na odwrocie w dwóch miejscach nieznaczne ubytki powierzchni papieru); gwarancja. | Fi.10z |
| 250 PLN | |
3166 |
1944 Święto Morza, okolicznościowy karnet wydany staraniem Koła Morskiego ozdobiony grafiką sygnowaną EW, ofrankowany znaczkiem za 30 f., wysłany 5.VIII jako przesyłka polecona, dodatkowo odciśnięte dwa kasowniki okolicznościowe: "Dni Morza" i "Olimpiada"; unikalna, muzealna całość w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.11 |
| 2 700 PLN SOLD | |
3167 |
1944 Święto Morza. | Fi.11 |
| 30 PLN SOLD | |
3168 |
1944 Rok Olimpijski, seria kasowana w ładnym stanie, gwarancja. | Fi.12-14 |
| 320 PLN | |
3169 |
1944 Święto Gór, marginesowy znaczek za 30 f., gwarancja Krawczyk. | Fi.15 |
| 60 PLN SOLD | |
3170 |
1944 Święto Gór, znaczek czysty, lekkie zmatowienia na gumie, gwarancja Krawczyk. | Fi.15 |
| 45 PLN | |
3171 |
1944 Święto Żołnierza, znaczek na niewielkiej podlepce. | Fi.16 |
| 15 PLN SOLD | |
3172 |
1944 Święto Żołnierza - husarz, znaczek kasowany na wycinku stemplem wystawowym w 4 dniu trwania imprezy; 1944 rocznica obrony Warszawy, blok czysty z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczki; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Oivinda Bohna z Norwegii; gwarancja Krawczyk. | Fi.16, Bl.7 |
| 280 PLN | |
3173 |
1944 Herby miast, marginesowa seria kasowana, gwarancja. | Fi.17-21 |
| 70 PLN | |
3174 |
1944 26-rocznica Odzyskania Niepodległości, znaczek na wycinku, skasowany 11.XI w dniu wejścia do obiegu; gwarancja. | Fi.25 |
| 80 PLN | |
3175 |
1944 listownik z odbitką drzeworytu poczty obozowej, wysłany 6.XII za pośrednictwem Deutsche Post Osten do miejscowości Sienno; nietypowy, ładny walor. | |
| 300 PLN | |
3177 |
1944 wymarsz Legionów - marszałek Józef Piłsudski, dwie odmiany papieru; biała i kremowa; bloki w obozie sprzedawano przeważnie z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, gwarancja Schmutz. | Fi.Bl.2 |
| 600 PLN | |
3178 |
| 280 PLN | |
3179 |
1944 wymarsz Legionów - marszałek Józef Piłsudski, blok pognieciony na marginesie, liczony jako czysty znaczek i tak zagwarantowany, sam znaczek w bardzo ładnym stanie, gwarancja. | Fi.Bl.2 |
| 150 PLN | |
3180 |
1944 Wystawa Filatelistyczna - Neubrandenburg, blok sprzedawany z kasownikiem z 1 dnia wystawy na marginesie, przy użyciu pocztowym w dniu 14.VIII. znaczki unieważniono zgodnie z przepisami datownikiem i co bardzo rzadkie opatrzono dodatkowo kasownikiem z 3 dnia wystawy; gwarancja. | Fi.Bl.3 |
| 900 PLN | |
3181 |
1944 wystawa filatelistyczna Dni Morza. | Fi.bl.4 |
| 200 PLN SOLD | |
3182 |
1944 Wystawa Filatelistyczna - Dni Morza, pasek znaczków z bloku, gwarancja. | Fi.(Bl..4) |
| 300 PLN | |
3183 |
1944 Wystawa Filatelistyczna - Dni Morza, czysty blok z kasownikiem z 2 dnia wystawy na marginesie, przy użyciu pocztowym znaczki kasowano datownikiem, gwarancja Schmutz. | Fi.Bl.4 |
| 600 PLN | |
3184 |
1944 Wystawa Filatelistyczna - Olimpiada, blok czysty z kasownikiem z 3 dnia wystawy na marginesie (blok bez stempla Fi.15000.-), przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano datownikiem, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.Bl.5 |
| 1 300 PLN | |
3185 |
1944 rocznica obrony Warszawy, stempel pierwszego dnia obiegu, blok złamany w połowie, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.7 |
| 100 PLN | |
3186 |
| 380 PLN | |
3187 |
1944 rocznica obrony Warszawy, blok czysty z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczki, gwarancja Schmutz. | Fi.Bl.7 |
| 160 PLN SOLD | |
3188 |
1944 rocznica obrony Warszawy, dwie odmiany papieru: biała i kremowa bloku z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczki, gwarancja Schmutz. | Fi.Bl.7 |
| 400 PLN | |
3189 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną, zestaw dwu bloków typu I o ciemnym i jasnym odcieniu; oba z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo unieważniano znaczek, gwarancja Schmutz. | Fi.Bl.8 |
| 400 PLN | |
3190 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok typu I z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo unieważniano znaczek, gwarancja. | Fi.Bl.8I |
| 175 PLN | |
3191 |
1944 obiegowa karta ilustrowana (Mickiewicz) o nominale 20 f., czysta; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp10y |
| 120 PLN | |
3192 |
1944 ilustrowana karta obiegowa (Mickiewicz) o nominale 20 f., ostemplowana grzecznościowo 15.VII datownikiem, dodatkowo odbitka stempla olimpijskiego i kasownika 4 dnia wystawy filatelistycznej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja; temat - OLIMPIADA. | Fi.Cp10y |
| 60 PLN | |
3193 |
1944 Rocznica Powstania Styczniowego, całostka o szaroliwkowym znaku opłaty wysłana 18.VII, dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta); gwarancja. | Fi.Cp13 |
| 180 PLN SOLD | |
3194 |
1944 Dni Morza, karta pocztowa, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.Cp19 |
| 150 PLN | |