3212 |
1941 formularz Czerwonego Krzyża wysłany z "Pracowni Paczek dla Polskich żołnierzy w niewoli" w Chicago via Genewa do oflagu IIE, na odwrocie kilka linijek przeznaczonych na krótką informację od nadawcy - tu pani Marii Sienkiewicz, pieczęć czerwonokrzyska na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ. | |
| 250 PLN | |
3213 |
1941 listownik wysłany 27.IX do Chełma Lubelskiego, cenzura; zwraca uwagę zaczernienie odbitego omyłkowo miejscownika Neubrandenburg i użycie właściwego stempla niemego. | |
| 150 PLN | |
3214 |
1942 tryptyk z kaplicy obozowej, gwarancja Schmutz. | Fi.7dxC |
| 160 PLN SOLD | |
3215 |
1943 karta - formularz ozdobiona świąteczną kalkomanią wykonaną w obozie !!! wysłana 20.XII do miejscowości Wielgolas; rzadko spotykany walor w dobrym stanie zachowania (karta poziomo zgięta). | |
| 250 PLN | |
3216 |
1943 Oflag IIE - przekaz paczkowy wysłany z obozu 27.III do Kairu !!! stempelki cenzury: obozowej, brytyjskiej i egipskiej, odbitka datownika angielskiego 11 OCT 1943; uwzględniając ówczesne położenie walczący stron, Niemcy będący u szczytu powodzenia, w Afryce podchodzący pod Aleksandrię, rozwijająca się ofensywa w Rosji, trwające ciężkie walki na morzu Śródziemnym - jest to unikalny kierunek wysyłki; niepowtarzalny walor w minimalnie słabszym stanie zachowania. | |
| 500 PLN | |
3217 |
1943 list od Czerwonego Krzyża w Genewie do obozu, wysłany na papierze urzędowym ze znakiem wodnym, datowany 8.9 dotyczący zamawianych przez jednego z oficerów katalogów filatelistycznych! stempelek cenzury obozowej z dopisaną datą 27.10; temat - CZERWONY KRZYŻ. | |
| 80 PLN SOLD | |
3218 |
1944 kaplica, znaczek za 20 f. w kolorze jasnozielonym z dużymi marginesami, gwarancja Schmutz. | Fi.1 |
| 450 PLN | |
3219 |
1944 kaplica, kasowany znaczek za 20 f. w kolorze jasnozielonym, gwarancja Schmutz. | Fi.1 |
| 400 PLN | |
3220 |
1944 Świetlica 5 f. czarna - znaczek obozu IIE użyty w obozie IID - ostemplowany 15.VIII na ilustrowanej karcie, znak opłaty całostki unieważniony kasownikiem okolicznościowym 4 dnia wystawy filatelistycznej, dodatkowo stempel okolicznościowy "Olimpiada"; pamiątkowa całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.2, Cp10y |
| 450 PLN SOLD | |
3221 |
1944 różne rysunki, seria obiegowa, odmiany: bardzo rzadka gumowana 4ax4 (kilkanaście z nakładu 300 szt.), 5Iax4, 6bx3, 7IIcx3, gwarancja Schmutz. | Fi.4-7C |
| 850 PLN SOLD | |
3222 |
1944 Syrena, kasowany znaczek za 10 f. na bibułkowym papierze, cięty, z dużymi marginesami wokół, na wycinku, gwarancja Schmutz. | Fi.4ay1A |
| 70 PLN SOLD | |
3223 |
1944 Syrena, znaczek za 10 f. na bibułkowym papierze, cięty, z dużymi marginesami wokół, piękny stan, gwarancja Falkowski. | Fi.4ay1A |
| 60 PLN SOLD | |
3224 |
1944 znaczek na papierze bibułkowym, gwarancja Krawczyk. | Fi.4ay1A |
| 40 PLN SOLD | |
3225 |
1944 różne rysunki - syrenka. | Fi.4bx3C |
| 35 PLN SOLD | |
3226 |
1944 Syrena, znaczki w kolorach brunatnoczerwonym i brunatnoróżowym, gwarancja Schmutz | Fi.4bx3C, 4cx3C |
| 180 PLN SOLD | |
3227 |
1944 znaczek za 30 f na papierze białym gładkim grubym, skasowany pamiątkowo na całostce 15.VIII - w dniu zamknięciu Olimpiady Obozowej, dodatkowo odciśnięty okolicznościowy kasownik olimpijski; bardzo dobry stan zachowania; temat - OLIMPIADA; gwarancja Schmutz. | Fi.6ax4C, Cp2v |
| 300 PLN | |
3228 |
| 420 PLN | |
3229 |
1944 rocznica odzyskania dostępu do morza, kasowany znaczek za 20 f., gwarancja Krawczyk. | Fi.8 |
| 400 PLN | |
3230 |
1944 Caritas, znaczek za 5 f. w kolorze czarnym na papierze białym gładkim grubym niegumowanym (UWAGA: błędny zapis w katalogu Fischera = zamieniono oznaczenia papieru - jest 9ax2 i 9bx1, winno być 9ax1 i 9bx2), gwarancja Schmutz. | Fi.9ax1 |
| 250 PLN | |
3231 |
1944 Caritas, dwa znaczki, odmiana koloru ciemnofioletowobrązowa na papierze gładkim grubym i co nieopisane w katalogu gumowanym !!! (tylko niewielka część nakładu) i odmiana koloru szaroczarna tym samym papierze, ale niegumowanym (UWAGA: błędny zapis w katalogu Fischera - oznaczenia papierów zamieniono), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.9ax1 |
| 600 PLN | |
3232 |
1944 Kaplica, niekatalogowana koperta z ciemnozielonym znakiem opłaty na brązowym papierze pakunkowym jednostronnie gładzonym i prążkowanym pionowo (kilka z ogólnego nakładu 350 szt.), doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Ck1 |
| 2 160 PLN SOLD | |
3233 |
1944 Caritas, karta pocztowa, papier biały prążkowany gruby, bez napisu POCZTÓWKA, na odwrocie nadruk tekstu zawiadomienia bibliotecznego; dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp2xB |
| 200 PLN | |