Foreign Postage on Polish territory
96

1840 druk z Marienwerder (Kwidzyn) do Poznania.

40 PLN
97

200 PLN
98

280 PLN
99

Mi.6II

1851 Pierwszy gazetowy znaczek świata - słynny niebieski "Merkury" na kompletnej gazecie !!! znaczek o nominale 0,6 Kr w typie II używany wyłącznie do opłacania wysyłki prasy i broszur, egzemplarz z dolnym marginesem na opasce naklejonej na krakowski "CZAS" z dnia 17.VIII.1856, wysłanej do magistratu w Nowym Sączu, walor obecnie nieczęsto spotykany; bardzo dobry stan zachowania.

800 PLN
100

Mi.4Y

600 PLN
101

Mi.3X

1856 I wydanie Austrii - 3 kr. - frankatura pojedyncza, list wysłany 19.IX z Bielska do Węgierskiej Górki; ładnie cięty znaczek z błędem: górna ramka z prawej strony niedobita, unieważniony kasownikiem BIELITZ z ozdobnikiem; na odwrocie stempel pośredni Żywiec (SEYBUSCH) z ozdobnikiem; dodatkowo niebieski stempelek nadawcy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

400 PLN
102

1857 I wydanie Austrii - 3 kr. - frankatura pojedyncza, obwoluta listu wysłanego 29.IV z Krakowa do Brzeska; znaczek ładnie cięty, na odwrocie stemple odbiorczy.

100 PLN
103

Mi.4Y

50 PLN
104

1858 I wydanie Austrii - 9 kr. - frankatura pojedyncza, kompletny list wysłany 28.3. z Krakowa do Neustadt (Nove Mesto) w czechach; znaczek bardzo ładnie cięty, na odwrocie stemple: przejściowy i odbiorczy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

180 PLN
105

Mi.5Y

300 PLN
106

Mi.23

1861 austriacki znaczek gazetowy, użyty do opłaty druku, wysłanego 4.III.1864 z Pilzna; rzadko spotykany sposób użycia znaczków gazetowych, wysoka wycena katalogowa!

700 PLN
107

Mi.23a

1862 około, austriacki jasnoszary znaczek gazetowy (1,05 kr.) skasowany 5.IV na kompletnej opasce, adresowanej do Nowego Sącza, krótko cięty z prawej strony; wysoka wycena katalogowa (Mi.400 euro)!!!

300 PLN
108

Mi.32, 33

1863 około, V wydanie Austrii - 5 kr. + 10 kr. - frankatura dwukolorowa, koperta listu poleconego wysłana 17.VI z Bochni do Brzeska, znaczek opłaty za polecenie naklejony na odwrocie nieuszkodzony !!! (zazwyczaj był on rozrywany przy otwieraniu przesyłki); na froncie stempelek RECOMMANDIRT; kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w bardzo ładnym stanie zachowania.

300 PLN
109

1864 kompletny druk pocztowy z Polzin (Połczyna).

40 PLN
110

Mi.U35

1865 lub po, austriacka całostka - koperta za 15 kr. na papierze ze znakiem wodnym, wysłana 15.VI z Krakowa do Wiednia; na odwrocie kasowniki odbiorcze: Wien i Neubau; całość w bardzo dobrym stanie zachowania

120 PLN
111
Mi.5

1868 obwoluta listu z Sopotu do Neustadt.

25 PLN
112

Mi.D3

1871 wydanie Północnoniemieckiego Związku Pocztowego - list urzędowy ofrankowany znaczkiem za 1/2 grosza, wysłany 30.XII z miejscowości Cosel (Kędzierzyn-Koźle) do Kobelwitz (Kobylic), przesyłka nie została doręczona i zwrócona do nadawcy; dodatkowe kasowniki odbiorcze na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN
113

Mi.14

1872 I wydanie Niemiec - 1/2 Gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 19.VI w miejscowości Zempelburg (Sępólno Krajeńskie), prawdopodobnie urzędnik pocztowy wycinał znaczek z oddzielonego wcześniej z arkusza pionowego paska znaczków, a ponieważ zrobił to niezbyt dokładnie stąd na górze "nadmiar" ząbków, a na dole ich "niedobór"; wysoka wycena katalogowa.

250 PLN
114

1872 obwoluta listu z Marienwerder (Kwidzyna).

100 PLN
115

1874 druk pocztowy wysłany z Lubichowa.

40 PLN
116

1876 obwoluta listu z Terespola Pomorskiego (pow. Świecie) do Schwert.

30 PLN
117

Mi.37I

200 PLN
118

Mi.33

1877 list z Wrześni, wysłany 10.XI do Czeszewa, na odwrocie kasownik odbiorczy Miłosław.

15 PLN
119

1877 list z Rastenburga (Kętrzyn) 11.9.77 do Niemiec, zagięcia koperty.

35 PLN
122

1880 obwoluta listu z Schulitz (Solec Kujawski) do Bydgoszczy.

35 PLN
123

1881 VI wydanie Austrii - 10 kr. - frankatura pojedyncza, list firmowy ze Lwowa do Paryża, dwujęzyczny kasownik Lwowa i stemple odbiorcze, doskonały stan i prezencja.

120 PLN
124

Mi.37, 38

500 PLN
126
Fi.Cp a10

1882 całostka dwujęzyczna (w języku niemieckim i polskim) z Sanoka do Niemiec.

15 PLN
127

Mi.39I

200 PLN
128

1883 list z Ryńska do Torunia, na odwrocie stempel odbiorczy.

130 PLN
129

Mi.P6

1884 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop.; doskonały stan zachowania.

100 PLN
130

40 PLN
131

1886 list z Neustadt (Wejherowo) 21.4.86 do Szwajcarii.

35 PLN
132

Mi.48

1887 zagraniczny list polecony nadany 7.VI w urzędzie filialnym Kraków, adresowany do Tomska na Syberii, wysoka (20 kr.) pojedyncza frankatura, rzadko spotykana erka (ornamenty na poziomej linii dorysowane czarnym tuszem), stempel odbiorczy Tomska; rzadka destynacja, wysoka wycena katalogowa!! doskonały stan zachowania.

400 PLN
133

80 PLN
134
Mi.P46

1889 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim i polskim, wysłana 15.III z Zakopanego do Wiednia, kasownik odbiorczy, na odwrocie pieczęć nadawcy z godłem K.K.FACHSCHULE FÜR HOLZ-INDUSTRIE IN ZAKOPANE; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

80 PLN
135

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 4 kop.; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie).

50 PLN
136
Mi.P15

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 3+3 kop.; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ubytek powierzchni papieru po podlepce).

120 PLN
137

Mi.P13

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop.; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ubytek powierzchni papieru po podlepce).

35 PLN
139

Mi.S4B

160 PLN